"Majówka z Klasyką". Zagra Konstanty Andrzej Kulka

Konstanty A. Kulka (fot. mat. organizatora)

odbyło się
03
05.2011
Wtorek
Tczew - "Majówka z Klasyką". Zagra Konstanty Andrzej Kulka
Centrum Kultury i Sztuki oraz Fundacja Domu Kultury serdecznie zapraszają na "Majówkę z Klasyką". Będzie to z pewnością niezwykły koncert, ponieważ swoją obecnością zaszczyci nas światowej sławy - najwybitniejszy polski skrzypek - Konstanty Andrzej Kulka.


Ten wyjątkowy gość przy akompaniamencie Festiwalowej Orkiestry Symfonicznej oraz pod dyrekcją Tadeusza Żmijewskiego - wykona koncert skrzypcowy e-moll Felixa Mendelsona, a także urzekające kompozycje Beethovena, Chopina oraz Moniuszki.

Repertuar koncertu dobrany został na miarę wybitnego skrzypka, w związku z czym publiczność będzie miała okazję wysłuchać splatania się instrumentów, jak i konwersacji solisty z orkiestrą.
Koncert poprowadzi Antoni Hoffman, którego słowo o muzyce z pewnością będzie idealnym uzupełnieniem.

Zapraszamy, sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki, www.ckis.tczew.pl
3 maja 2011 godz. 19:00
BILETY : 20 zł do nabycia w kasie CKIS

Profesor Konstanty Andrzej Kulka - Jest zaliczany do grona najwybitniejszych skrzypków swojego pokolenia. Urodzony w Gdańsku w 1947 roku, naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku lat ośmiu u Stefana Hermana i kontynuował u tego samego pedagoga w Liceum Muzycznym i Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Gdańsku.

Już jako 17-letni student uzyskał dyplom z wyróżnieniem na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. N. Paganiniego w Genui, jednak drogę do sławy otworzył mu Międzynarodowy Konkurs w Monachium, gdzie zdobył I nagrodę. Od tego momentu rozpoczęła się jego błyskawiczna kariera - od 1966 roku Konstanty Andrzej Kulka koncertuje na obu półkulach (wszystkie kraje Europy, USA, Ameryka Południowa, Japonia, Australia).

Jako solista był gościem wielu renomowanych orkiestr takich, jak Berliner Philharmoniker, Chicago Symphony, London Symphony, English Chamber, Filharmonia Leningradzka. Uczestniczył także w prestiżowych festiwalach muzycznych, m.in. w Berlinie, Bordeaux, Lucernie i wielu innych. Szczególne miejsce w tournées artystycznych skrzypka zajmują występy z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej. Od 1968 roku Konstanty Andrzej Kulka występował w duecie z Jerzym Marchwińskim, uprawiał też kameralistykę wraz ze Stefanem Kamasą, Romanem Jabłońskim i Jerzym Marchwińskim jako członek Kwartetu Polskiego Radia i Telewizji. Artysta ma na koncie liczne nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji oraz Polskich Nagrań. Wśród nagrań płytowych szczególne uznanie zyskały Cztery pory roku A. Vivaldiego z Orkiestrą Kameralną Karola Teutscha, Koncerty skrzypcowe F. Mendelssohna i A. Głazunowa z Orkiestrą Filharmonii Narodowej pod batutą Jerzego Katlewicza, Koncert skrzypcowy J. Brahmsa z Orkiestrą Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Witolda Rowickiego, a także Sonaty na skrzypce solo J. S. Bacha. Konstanty Andrzej Kulka nagrywa również dla zagranicznych radiofonii i firm płytowych - jego nagranie II Koncertu skrzypcowego K. Szymanowskiego dla EMI zostało w 1981 roku nagrodzone "Grand Prix du Disque". W ogromnym repertuarze skrzypka ważne miejsce zajmuje muzyka współczesna - jest on znakomitym interpretatorem m.in. Koncertu skrzypcowego K. Pendereckiego, który wykonywał wielokrotnie z różnymi orkiestrami pod dyrekcją kompozytora

Koncert zrealizowany we współpracy z Urzędem Miejskim w Tczewie, Starostwem Powiatowym oraz dzięki wsparciu Zakładu Energetyki Cieplnej Tczew i Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +5

  Meloman_gość

  21.04.2011, 11:18

  Fantastyczny koncert z fantastycznym solistą światowej sławy...Ktoś mi jeszcze powie, że w Tczewie się nic nie dzieje?

  Odpowiedz
  IP: 95.108.xx9.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.