Gdynia i Tczew dzieciom. Projekcje w ramach festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Dyskusyjny Klub Filmowy działa w każdy czwartek. Cena biletu jest zawsze symboliczna, a cel na który przeznaczone są środki to nowe filmy, opłaty licencyjne oraz nowy sprzęt. Wszystko z myślą o widzach... (fot. tcz.pl)

odbyło się
09
05.2012
Środa
Gdynia i Tczew dzieciom. Projekcje w ramach festiwalu Polskich Filmów Fabularnych
Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na projekcje filmowe - wstęp wolny.

Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10
Pod patronatem Prezydenta Miasta Tczewa
wstęp bezpłatny, wejściówki do odbioru w kasie CKiS

9 maja


godz. 9:00, Harun - Arun, reż. V. Ganatra, Indie 2009, 75 minut

Harun jest małym chłopcem mieszkającym w Pakistanie. Jego dziadek postanawia zabrać go do Lakhpat w Indiach gdzie chłopiec mógłbym zaznać lepszego życia. Przekraczając granicę chłopiec zostaje rozdzielony z dziadkiem i sam musi dotrzeć do miasta. Tam spotyka hinduskie dzieci które postanawiają go ukryć. I tak rozpoczyna się podróż Haruna-Aruna i wzruszająca historia odwagi i przyjaźni.

Godz.11:00, Zabawa w Chowanego/ Lukka-Chhuppi, reż. Vinod Ganatra, Indie 2006, 90 minut,

Vikram i Aditya, wraz z dziadkiem spędzają wakacje w pięknym regionie Ladakh. Zaprzyjaźniają się z 10-letnim pomocnikiem kucharza o imieniu Tsering. Pewnego dnia nieznani przestępcy próbują porwać chłopca…

10 maja

godz. 9:00, Zestaw Polskich Filmów Animowanych 1, Polska 2011, 56 minut

Hip-Hip i Hurra, Studio Miniatur Filmowych
Seria opowiadająca przygody dwóch detektywów Hip-Hipa – hipopotama i Hurry – łasicy.

Mami Fatale, Studio Miniatur Filmowych, Polska 2011
Opowieść o starszej pani, która wyjechała z miasta, żeby prowadzić sielski żywot na wsi razem z dwójką zwierzaków: Psiną i Prosięciem, a także żeby móc oddawać się swojej wielkiej pasji, jaką jest gotowanie. Sielską atmosferę małego domku zwykle burzy nieoczekiwany zbieg okoliczności, który wiedzie bohaterów wprost na spotkanie z przygodą.
godz. 11:00, Zestaw Filmów Animowanych 2 - 53 minuty

Edward Psie Serce, reż. G.Koncewicz, Serafiński Studio, Polska 2011
Pełna przygód historia o przyjaźni. Chłopiec ratuje z opresji i przygarnia bezdomnego psa.

Chcemy wielkie dzieło pacnąć, reż. P.Furmankiewicz, Serafiński Studio, Polska 2010
Trzej przyjaciele ze szkoły postanawiają wymalować graffiti na ścianie budynku komisariatu policji.

Kosmiczna lekcja, reż. A.P.Morawski, Film Studiom MTM, Polska 2010
Grupa ośmiolatków razem ze swoją klasą w lesie w Dniu Ziemi uczestniczy w wielkim sprzątaniu i konkursie ogłoszonym przez nauczycielkę. Nagle nad jeziorem ląduje kosmiczny spodek.

Rybak na dnie morza, reż. L.Gałysz, Kuchnia Filmowa, Polska 2011
Nowa wersja baki o rybaku i złotej rybce. Tym razem to rybka ma 3 życzenia.

godz. 17:00 Tajemnica Sagali, reż. J.Łukaszewicz, Polska 1997, 75 min. serial fabularny (z udziałem twórcy)
Sagala to tajemniczy kamień z kosmosu. Przed wiekami, gdy Ziemia była rajem, jej mieszkańcy mogli mieć wszystko, korzystając w imię dobra z mocy magicznego kamienia. Jednak ludzie sprzeniewierzyli się tej świętej zasadzie i obudzili siły zła. Sagala rozpadła się na wiele części i straciła swą moc. Teraz znowu budzi się ze snu.

11 maja, piątek

godz. 9:00, Szkoła Na Kółkach, reż. Wei Gongyang i Wang Wensheng, Chiny 2009, 94 minuty

Ye Zhen pochodzi z miasta. Przyjeżdża na łąki Erguny by uczyć dzieci. Gongwei Liu - narzeczony dziewczyny, podąża za nią chcąc ją przekonać do zmiany decyzji. Jednak kiedy dociera na miejsce sam zmienia zdanie. Porzuca pracę miejskiego urzędnika i poświęca się pracy z dziećmi. Przebudowuje stary autobus na mobilną szkołę i przemierza nim bezkresne łąki, aby dotrzeć do wszystkich uczniów

godz. 11:00, Wyjątkowa miłość, reż. Ma Huilei, Chiny 2011, 94 minuty

Gu Yu to opóźniony w rozwoju 16-latek, który uwielbia grać w koszykówkę. Z powodu braku akceptacji ze strony rówieśników musi grać sam. Nieoczekiwanie jego kompanem staje się ZhuangYe – absolwent Harvardu i szef dużej firmy. I tak zaczyna się ta historia…

godz. 17:00, Mamo, czy kury potrafią mówić, reż. T.Wilkosz, K.Krupska-Wysocka, Polska 1997, 71 minut, film lalkowo - aktorski (z udziałem twórcy)

Film zrealizowany na podstawie książki „Dorota w krainie czarnoksiężnika Oza”. Historia dziewczynki, która na parkingu uratowała kurę spod kół samochodu. Okazuje się, że ptak potrafi mówić i z wdzięczności zabiera dziewczynkę w zaczarowany świat.



Drukuj
Prześlij dalej