Gniewinki 2022 & Festiwal Smaków Food Trucków w Gniewie

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
25
06.2022
Sobota
Gniewinki 2022 & Festiwal Smaków Food Trucków w Gniewie
Serdecznie zapraszamy na Gniewinki 2022 i I Festiwal Smaków Food Trucków w Gniewie! Wielkie święto gniewian odbędzie się w ostatni weekend czerwca! Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie wraz z Gminą Gniew przygotowały moc atrakcji dla mieszkańców i nie tylko.

Gniewinki 2022 przypadają na sobotę 25 czerwca. O godzinie 16:00 na Rynku w Gniewie nastąpi otwarcie imprezy przez włodarzy Miasta i Gminy Gniew, a następnie uroczyste wręczenie nagród w konkursie Pomorskie dla Seniora.

Do godziny 22:30 przewidziane są koncerty muzyczne oraz inne atrakcje. Na gniewskiej scenie wystąpią m.in. Patrycja Markowska i Czadoman. Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji. W tym roku podczas Gniewinek odbędzie się także I Festiwal Smaków Food Trucków w Gniewie, który potrwa od godziny 12:00 w sobotę aż do niedzieli do godziny 20:00. Poza sobotnimi koncertami zaplanowany jest wspaniały Pokaz Tańca Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku (godz. 18:30) a także pokaz iluzji Mago Magic Show - Bartosza Szuberta - uczestnika "Mam Talent" (godz. 20:20)

Jako pierwszy w sobotę na scenie wystąpi lokalny zespół "Danos". To grupa muzyczna składająca się z trzech przyjaciół, których połączyła miłość do muzyki. Grają muzykę w szerokim zakresie - znajdziecie u nich covery hitów zarówno polskich, jak i zagranicznych, Italo Disco, a nawet Disco Polo. Zespół składa się z trzech osób - Damiana (keyboard), Andrzeja (gitara) oraz Łukasza (wokal).


Po godzinie 17:30 scenę przejmie CRISTO DANCE - zespół muzyczny, w którego podstawowym składzie znajduje się charyzmatyczny lider zespołu, piosenkarz oraz autor tekstów i muzyki w jednej osobie - Krzysztof, piekielnie żywiołowy perkusista - Rafał a także płeć piękna za konsolą, jako Dj - Wiktoria oraz najnowszy nabytek w grupie - młody i bardzo utalentowany saksofonista Karol.

O 19.00 na scenie pojawi się - Czadoman! Twórca znany jest z takich hitów jak "Ruda tańczy jak szalona", "Chodź na kolana" czy "Dziewczyna z Instagrama". Wystąpił również w programie "Twoja twarz brzmi znajomo", w którym zajął pierwsze miejsce.

Główną gwiazdą sobotniego wieczoru będzie piosenkarka, stuprocentowa rockmanka - Patrycja Markowska. Na gniewskiej scenie wystąpi po godzinie 21:00 i zaprezentuje swoje największe hity, takie jak "Jeszcze raz" czy "Świat się pomylił".

Organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji dla dzieci. Przewidziane są m.in. dmuchańce, malowanie twarzy, warsztaty plastyczne oraz zumba dla dzieci (godz. 17:15).

Ostatni czerwcowy weekend spędzimy razem z pysznym jedzeniem, wyjątkowymi napojami i niepowtarzalną atmosferą!
Wszystko to z powodu I Festiwalu Smaków Food Trucków w Gniewie!
Festiwal Smaków Food Trucków to ogólnopolskie wydarzenie kulinarne, jeden z największych zlotów food truckowych w Polsce. Ideą festiwalu jest promowanie street foodu oraz jedzenia w duchu "slow". W wydarzeniu udział biorą food trucki z całej Polski, które dobierane są pod kątem, jakości oferowanych dań oraz różnorodności menu. Festiwal odbywa się już w ponad 30 miastach Polski, zabierając uczestników w kulinarną podróż dookoła świata.

Ponadto w imieniu Stowarzyszenia Operetka Wrocławska oraz własnym serdecznie zapraszamy także na plenerowy koncert, który odbędzie się na gniewskim rynku w niedzielę, 26 czerwca o godzinie 15:00, w brawurowym wykonaniu znakomitych śpiewaków oraz tancerzy Teatru Scena Kamienica.

Organizatorami wydarzenia są: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie, Gmina Gniew, Inwest-Kom, Festiwal Smaków FoodTrucków oraz Gminny Ośrodek sportu i Rekreacji w Gniewie.

Gorąco zapraszamy!

Drukuj
Prześlij dalej