Sobótki Tczewskie 2022 - koncerty: Natalia Nykiel, Kozyrska x Sieczak, MASK

Sobótki Tczewskie 2022 (fot. mat. prasowe)

odbyło się
25
06.2022
Sobota
Tczew - Sobótki Tczewskie 2022 - koncerty: Natalia Nykiel, Kozyrska x Sieczak, MASK

zobacz galerię zdjęć: 4
Po pandemicznej przerwie na Bulwar nad Wisłą wracają SOBÓTKI TCZEWSKIE. Tradycyjne to one rozpoczną lato i wakacyjny czas w mieście.

Sobótki Tczewskie 2022 - koncerty: Natalia Nykiel, Kozyrska x Sieczak, MASK
25 czerwca 2022 godz. 16.00
Bulwar nad Wisłą, ul. Jana z Kolna
Wstęp wolny

godz. 16.00 - rozpoczęcie imprezy
godz. 19:00 - koncert MASK
godz. 19:50 - podsumowanie biegu "Tczew na 5 z Flex Poland" - Powiatowe Centrum Sportu
godz. 20.30 - koncert Kozyrska x Sieczak
godz. 21:30 - koncert Natalia NykielDziałania towarzyszące:

- Krasnal Europark
- Punkt gastronomiczny
- Stanowiska rękodzielników
- stanowiska promocyjne partnerów: Tczewskiego Towarzystwa Kulturalnego Brama, Fabryka Sztuk, Środowiskowe Domy Samopomocy, Zespół Opiekuńczy MOPS w Tczewie, PSONI Tczew, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo
- stanowiska sponsorów
- stanowiska handlowe

Dodatkowo w niedzielę 26 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy na Plac Hallera na koncert "Operetka na wynos". Wstęp wolny

Natalia Nykiel


Weszła na muzyczny rynek mocnym krokiem. Jej debiutancki album "Lupus Electro", który ukazał się w 2014 roku zrewolucjonizował polską scenę elektroniczną i popową. Albumem stworzonym we współpracy z takimi artystami jak Katarzyna Nosowska, Bunio z Dick4Dick, Paulina Przybysz, Karolina Kozak, Budyń z zespołu Pogodno i producent płyty Fox, Natalia zapełniła trwającą od wielu lat na rodzimym rynku muzycznym lukę  - nie oglądając się na obowiązujące trendy, otworzyła nowy, od dawna wyczekiwany rozdział na gruncie polskiego electro popu. Album uzyskał status Złotej Płyty, a single z tej płyty sprzedały się w nakładzie ponad 250 tys. kopii (utwory "Bądź duży" i "Error" uzyskały statusy Diamentowych Płyt, singiel "Error" dotarł do pierwszego miejsca zestawienia AirPlay!). Jednocześnie Natalia stała się niekwestionowaną muzyczną ikoną sieci, teledyski do jej utworów mają łącznie ponad 170 milionów wyświetleń!
Natalia wypracowała sobie pozycję jednej z najbardziej szanowanych i pożądanych wokalistek w kraju. Jej koncerty cieszą się ogromną popularnością. Jest jedną z niewielu polskich artystek, której koncerty to koncepcyjne widowiska. Wystąpiła na najważniejszych festiwalach w kraju i zagranicą. Zagrała m.in. na Audioriver Festival, Electronic Beats Festival w Köln, Męskim Graniu, Kraków Live Festival, czy Orange Warsaw Festival.
20 października 2017 roku premierę miała jej druga płyta zatytułowana "Discordia". Utwory na nowej płycie można czytać jako zapis przeżyć i doświadczeń związanych z podążaniem niezależną drogą nie tylko na gruncie artystycznym, ale i w życiu. Tytułowa "Discordia" to właśnie niezgoda na nowe i wątpliwe zasady, które próbuje narzucać dzisiejszy świat. Za produkcję drugiego albumu ponownie w całości odpowiedzialny był Michał Fox Król. Muzykę napisali Fox i Natalia. Artystka jest również w dużej części odpowiedzialna za warstwę tekstową płyty. Do współpracy zaprosiła także m.in. takich artystów jak Maria Peszek, Julia Marcell, Dawid Podsiadło. Artystka wypromowała z tej płyty takie przeboje jak "Spokój", "Total błękit", czy "Kokosanki", do którego teledysk otrzymał nominację do jednej z najważniejszych nagród dla teledysków w Europie - Berlin Music Video Awards, konkurując z teledyskami Jacka Whitea, czy Billie Eilish oraz otrzymał dwie statuetki w konkursie Innovation dla najbardziej innowacyjnego teledysku w Polsce.
Premierze płyty towarzyszyła spektakularna trasa koncertowa Total Tour, która była największą klubową produkcją koncertową w Polsce w ciągu ostatnich lat.
W większości najważniejszych muzycznych zestawień "Discordia" została uznana za najlepszą polską płytę 2017 roku i otrzymała najważniejszą polską nagrodę kulturalną O!Lśnienia 2017, na którą złożyła się nominacja kapituły utworzonej z dziennikarzy radiowej Trójki i Onetu oraz głosowanie publiczności. Chwilę później album został nominowany do Fryderyka 2018 w kategorii Album Roku Elektronika, a Natalia otrzymała tytuł Kobiety Roku przyznany przez magazyn "Glamour" oraz tytuł najlepiej ubranej polskiej artystki przyznany przez międzynarodową stację FashionTV.

W kwietniu 2018 roku Natalia była gościem specjalnym zespołu Thirty Seconds To Mars na trasie "Monolith Tour" i tym samym jako jedyna w historii polska artystka wystąpiła w duecie z Jaredem Leto. Kilka miesięcy później Natalia ponownie wystąpiła na jednej scenie z Thirty Seconds To Mars, gdzie tym razem została zaproszona przez zespół do zagrania supportu podczas ich koncertu w Tauron Arenie w Krakowie. Był to jedyny support europejskiego artysty podczas drugiej odsłony europejskiej trasy TSTM.
Pod koniec 2018 roku Natalia wydała singiel "Łuny", z którym odnotowała kolejny spektakularny sukces - teledysk do piosenki otrzymał główną nagrodę na Queen Palm International Film Festival w Palm Springs oraz był nominowany do Fryderyka 2019 w kategorii "Najlepszy teledysk".
Pojawiła się także gościnnie na płycie "T.Cover" z okazji jubileuszu 35-lecia zespołu T.Love, na którą obok Nosowskiej, Dawida Podsiadło i Sokoła przygotowała własną wersję kultowego utworu "Jak żądło".
Ku zaskoczeniu fanów i branży muzycznej w listopadzie ubiegłego roku Natalia bez żadnych zapowiedzi wydała nową płytę. Minialbum "Origo" to wyjątkowo ważny krok w dyskografii Natalii Nykiel. Artystka przyzwyczaiła nas do starannego doboru współpracowników przy tworzeniu swoich płyt jednak tym razem lista nazwisk pojawiających się na odwrocie płyty jest naprawdę imponująca. Twórcami nowych utworów są tacy międzynarodowi artyści jak Stevie Aiello (kierownik muzyczny zespołu Thirty Seconds To Mars, kompozytor ich wielu przebojów) Josh Farro i Hayley Williams z Paramore oraz brytyjskie objawienie muzyki soul czyli Daley. Ten ostatni współpracował wcześniej m.in. z Pharrellem Wiliamsem. Ma na swoim koncie gwiazdorskie duety z Jessie J, Gorillaz i Jill Scott. Po tych nazwiskach przyszedł czas na duet z Natalią. To nie wszystko. W jednym z utworów artystce towarzyszy Rodzinny Zespół Śpiewaczy z Rakowicz. Cześć nagrań odbyła się w Electric Feel Studios w Kaliforni, gdzie swoją ostatnią płytę zarejestrował m.in. Post Malone, czy Rosalia. Za mastering odpowiada laureat Grammy Lewis Hopkin ze studia Stardelta w Wielkiej Brytanii.

"Origo" jest pierwszym w karierze wydawnictwem Natalii, które ukazało się na ryku międzynarodowym. Album zebrał znakomite recenzje krytyków oraz zadebiutował na 2 miejscu bestsellerów Empiku. Otrzymał także Fryderyka 2020 w kategorii Album Roku Elektronika!
18 lutego 2022 ukazał się najnowszy album Natalii "Regnum". To najbardziej osobista wypowiedź w dorobku artystki. Materiał powstawał w trudnym czasie - kiedy zostaliśmy zmuszeni do odcięcia się od świata, stając pod przymusem konfrontacji z samymi sobą. Uniwersum "Regnum" to świadoma i dojrzała kreacja, jednocześnie zawierająca się w trendzie dark romantic, ale opowiadająca także własną, nową historię. To podróż przez fantastyczną dystopię - niezrozumiałą, ale wciągającą i elektryzującą.
Płytę promują takie hity, jak "P.R.I.D.E." i "Pętla". Gościem specjalnym na albumie jest Piotr Rogucki w duecie "List za widnokrąg".
Natalia Nykiel - P.R.I.D.E.Kozyrska x Sieczak

To dwójka ludzi, dla których liczy się słowo, żywe brzmienie oraz pasja. Ich piosenki to przeplatające się dźwięki współczesnej alternatywy, nostalgicznego popu oraz vintage'owego rocka. Stawiają na pełne, organiczne brzmienie i przebojowość, która niekiedy potrafi dryfować w stronę kojącej melancholii. Duet powstał w Gdańsku w 2018 r. - 25 czerwca 2021 r. wydał debiutancki album "Nowe Niebo", który spotkał się z bardzo dobrymi recenzjami oraz był płytą tygodnia radiowej "Jedynki", Radia WNET, a także portalu Polska Płyta / Polska Muzyka i znalazł się w zestawieniu najlepszych płyt 2021 roku.
Kozyrska x Sieczak to twór kompletny. Choć wydali dopiero pierwszą długogrającą płytę, to w ich brzmieniu słychać dojrzałość "starych wyjadaczy", wynikającą ze sprecyzowanego muzycznego kierunku, w którym chcą podążać - a kierunek ten to mieszanka popu i łagodnego rocka, okraszona nieco big beatem. Sami mówią o Nowym Niebie, że "nie ma w nim kalkulacji czy ulegania modom", i rzeczywiście, nie jest to album nagrany "pod publiczkę", a wynikający z potrzeby artystycznej tego duetu, który doskonale rozumie się bez słów, jedynie za pomocą dźwięków. Choć subtelna Joanna i "facet z gitarą" - Maciej - na pierwszy rzut oka wydają się wyjęci z zupełnie innych bajek, muzycznie pasują do siebie jak dwie połówki jabłka/pomarańczy (tu wstaw dowolny owoc) i mają sporą szansę zamieszać na polskiej scenie muzycznej - pisze Natalia Glinka z portalu muzykocholicy.com

Kozyrska x Sieczak - Powroty:MASK

Ziarno, które stało się British Rock Combo MASK zostało zasiane w 2005 roku, kiedy "H" Humphrey (Belfast) i Craig Coppock (Liverpool) poznali się przez wspólnego przyjaciela.  Obaj wychowani na stałej diecie The Beatles, The Kinks i The Rolling Stones oznaczali, że wkrótce powstała solidna przyjaźń.

Szybko do przodu zaledwie 12 lat (!) i H Humphrey jest zmuszony rzucić swoją codzienną pracę i zaczyna pisać oryginalny materiał dla zespołu.  Doprowadziło to do ich debiutanckiej EPki "The Truth" (wydanej w 2017 roku) i ostatecznie do powstania MASK.

Następnie MASK wydało swój debiutancki album "The Famous" (2018), który został przyjęty przez krytyków, tworząc bluesowe i ostre płyty atmosferycznego indie rocka, które nawiązywały do ??twórczości współczesnych, takich jak The Black Keys, Band Of Skulls i The Arctic Monkeys, co oznaczało, że MASK zyskał prawdziwą trakcję  w prasie muzycznej;

"The Famous" to grasująca bestia z albumu - Louder than war

"Wyglądają na to, by na nowo zdefiniować doświadczenie retro w czasach nowożytnych" - Music new today. "Pod ich twardym brzmieniem kryje się emocjonalna szczerość, która wyróżnia ich pracę" - Magazyn Indii Crush. W 2021 roku MASK zrobił kolejny krok na wyższy poziom, wydając nowy album Smiling Assassins; Bezpretensjonalny, bluesowy zapis szturmowy, który przypomina, że rock ma być nieprzewidywalny, niebezpieczny i rzucający się w oczy.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (13)
dodaj komentarz

 • +22

  _gość

  20.06.2022, 13:40

  ale gówno

  tańszych artystów nie było?

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx9 
 • +13

  a_gość

  20.06.2022, 15:42

  Byłem w wekend w takiej mieścinie koło Krakowa- Zabierzów około 6 tyś mieszkańców impreza zaj...ta Artyści np. Stachurski, Varius Manx Viki Gabor, Video .Wszyscy bawili się do rana w niedzielę kolejne atrakcje .Urzędasy nie ośmieszajcie się z czym do ludu patrzcie i uczcie się 10 krotnie mniej mieszkańców niż Tczew i można zrobić imprezę ale tam rządzą NORMALNI ludzie nie leśne dziadki. tnij.tcz.pl/?u=469a8d

  Cytuj
  IP: 178.235.xx7.xx3 
  +9

  aaa_gość

  20.06.2022, 16:38

  Trzeba brać tanich samo g****o- żeby można znowu zasponsorować kolejny film jeszcze bardziej gówniany niż ci artyści.

  Cytuj
  IP: 5.173.xx1.xx3 
 • +14

  Gość _gość_gość_gość_gość

  20.06.2022, 14:16

  Serio

  Tczew jak zwykle kicha i nuda inne miasta potrafią ściągnąć naprawdę fajnych artystów. Wstyd po prostu wstyd.

  Odpowiedz
  IP: 31.1.xx2.xx0 
 • +10

  Tczewiak_gość_gość

  20.06.2022, 14:31

  Dno Sobótki Tczewskie

  Powiem tak w Malborku był C-Boll Kwidzyn Dżem i Somlasty tak że tego

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx9.xx4 
 • +8

  Koeszk_gość

  20.06.2022, 15:09

  Raczej ckis jest mało winne

  Pretensje o finanse trzeba mieć do władz miasta. Oni to nie rozumieją kultury, a jak już to tylko na poziomie kiełbasy i disco polo

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx2 
 • +4

  a_gość

  20.06.2022, 15:49

  Rozumieją kulturę wywalili ponad 100 tyś na Futro z Misia ot kultura po tczewsku, a te zespoły nie warto się z domu ruszyć byłem tydzień temu w Pruszczu Gd może władza pojedzie zobaczy ludzi tyle że wyjechać nie szło w nocy takie korki rej. z Tcz. Gmb. Gst i wiele innych ale jest po co jechać .Brak słów .

  Cytuj
  IP: 178.235.xx7.xx3 
 • +12

  Tczew... _gość

  20.06.2022, 15:21

  Imprezy

  Nie żeby wiecznie narzekać ale naprawdę słabiutko, ludzie wyjeżdżają poza Tczew już na zakupy to raz, na koncerty to dwa bo w innych miastach na poziomie gwiazdy, do kina to trzy bo oczywiście u nas to już umieralnia. Już naprawdę nic w tym Tczewie się nie dzieje, panie Prezydencie co Pan na to...

  Odpowiedz
  IP: 31.1.xx2.xx0 
 • +12

  Antoni_gość

  20.06.2022, 16:06

  Ta są artyści czy lokalne gwiazdy Żenada

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx6.xx7 
 • +12

  _gość

  20.06.2022, 16:28

  A idź pan w ch** z taką rozrywką!

  Tczew to dno dna i dwa metry mułu. To miasto, to 3 świat...

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx4.xx2 
 • qq_gość

  20.06.2022, 19:36

  co to qrła za "artysci" smiem powiedzieć ze 1szy raz słysze...już lepiej nie róbcie nic tylko futro 2 róbcie .....hahahha barany

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • +7

  Tczewianin_gość

  20.06.2022, 21:21

  Uczcie się od innych miast

  Ten nasz Tczew staje się coraz większa wioską i zaściankiem Wystarczy spojrzeć na okoliczne miasta takie jak Starogard Bytów Chojnice tam imprezy odbywają się od piątku do niedzieli a w Tczewie odwalić kiszkę w sobotę i mieć święty spokój taka jest polityka naszych włodarzy Czy wy nic nie potraficie zorganizować to dla tego coraz więcej osób stad wyjeżdża a tczewski dziura zostanie już tylko dziurą w której nikomu nic się nie chce

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx8.xx6 
 • +3

  gosc_gość

  21.06.2022, 22:12

  rumcajs

  Jaki prezydent takie dni Tczewa masakra

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.