Głos młodego pokolenia w Fabryce Sztuk

Wystawa w Fabryce Sztuk (fot. mat. prasowe)
Tczew - Głos młodego pokolenia w Fabryce Sztuk

zobacz galerię zdjęć: 3
Sztuka Piotra Detlafa w Tczewie. Wystawę można zwiedzać tylko do najbliższej niedzieli włącznie.

...Niech ta wystawa będzie cichym apelem o zamkniętości, strachu, strukturyzacji, konfliktach międzyludzkich w świecie, gdzie każdego racja jest bardziej mojsza od twojszej, w świecie, który daje wrażenie wolności fizycznej, słowa, wyboru, jednak sami sobie i między sobą tworzymy bariery, w świecie, w którym słyszymy od innych i w sobie TO NIE JEST DLA CIEBIE - to fragment opisu ekspozycji autorstwa Piotra Detlafa, ucznia Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gedanense w Gdańsku.


Wystawę zatytułowaną "This Is Not For You" można zwiedzać do 6 stycznia w Fabryce Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4. Młody artysta ma już na swoim koncie trzy projekty zrealizowane w tczewskiej placówce, a obecnie przygotowuje prace do wystawy zbiorowej "Sfera", którą zobaczymy już pod koniec lutego.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • Ryba_gość

  04.01.2019, 08:41

  Bardzo mnię się to podoba to takie wyrażanie siebie bez uczuć i zwracanie uwagi obserwatora na sprawy istotne o których mógł nie wiedzieć.

  Odpowiedz
  IP: 193.95.xx8.xx3 
 • Super_gość

  04.01.2019, 09:17

  Widzę przestrzeń pełną obiektów a jednocześnie pustą i wymagającą od widza dopowiedzenia. Pewnego zachowawczego podejścia by uzupełnić kontekst tego działa. Bez interakcji z widzem dzieło wydaje się jakby bezosobowe niedokończone jest to zachęta samego twórcy do prowadzenia dialogu z odbiorcą - niech odbiorca narzuci sam ramy w których rozpatrywane będzie dzieło - po akcie anihilacji dzieła pozostanie jedynie kontekst oraz sama interakcja materii działa z odbiorcą. Wbrew pozorom uboga forma jest wzbogacona samymi odczuciami odbiorców. Śmiałość formy podkreśla fakt iż możemy obserwować jej ewolucje pomiędzy obrazami. Nie ma dwu jednakowych obrazów - każdy opowiada o czymś innym. I ta opowieść nie jest zamknięta - ona zachęca widza do dialogu do dokończenia i napisania ciągu dalszego. Bo czyż przeżycia z obcowania z takim dziełem mają przeminąć razem z nim czy też pozostać razem z odbiorcą i go ubogacić duchowo?

  Cytuj
  IP: 89.111.xx4.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA