Świątecznie w Fabryce Sztuk

Świątecznie w Fabryce Sztuk (fot. mat. prasowe)
Tczew - Świątecznie w Fabryce Sztuk

zobacz galerię zdjęć: 4
Od listopada prawie aż do samego Bożego Narodzenia ofertę edukacyjną Fabryki Sztuk zdominowały świąteczne tematy. Przedszkolaki i uczniowie wszystkich typów szkół mieli w czym wybierać. Były lekcje o obrzędowości bożonarodzeniowej, a także o tym, czy tylko Święty Mikołaj przynosi prezenty. Zainteresowaniem cieszyły się warsztaty tworzenia ozdób z filcu i papieru oraz zdobienie styropianowych dzwoneczków, podczas których Fabryka Sztuk zamieniła się w fabrykę brokatu.

Blisko 1400 słodkości udekorowały dzieci w Piernikowej Chacie podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Z okazji Mikołajek ogłoszono konkurs na laurkę dla Świętego Mikołaja - spośród 46 prac wybrano zwycięską, której autorem jest Bartek Narloch, uczeń SP 11. To nie jedyne artystyczne zmagania. Żłobki i przedszkola rywalizowały w konkursie na wykonanie przestrzennego piernika w rozmiarze XXL. Laureatem zostało Przedszkole Sióstr Miłosierdzia, drugie miejsce otrzymał Flex Kids, a trzecie - Pan Słonik. Fundatorem nagród o łącznej puli 2000 zł był Kabel-Technik-Polska Sp. z o. o. z siedzibą w Czaplinku. Z kolei w ostatnią przedświąteczną niedzielę chwilę wytchnienia od codziennego zgiełku zapewniła Orkiestra Kameralna Progress, a zwieńczenie akcji "Święta z Fabryką Sztuk" stanowiło uroczyste otwarcie szopki bożonarodzeniowej, która tradycyjnie stanęła przed ratuszem.

Podsumowując, w spotkaniach i warsztatach o tematyce bożonarodzeniowej wzięło udział ponad 2500 osób. Z kolei 5 stycznia odbędą się warsztaty plastyczne jako działanie towarzyszące Orszakowi Trzech Króli, a 25 stycznia - "Bieszczadzkie nastroje z kolędą", na które zaprasza Zespół Cantabile.


Drukuj
Prześlij dalej