Balety w Warsztatowej - obchody Międzynarodowego Dnia Tańca

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
27
04.2018
Piątek
Tczew - Balety w Warsztatowej - obchody Międzynarodowego Dnia Tańca
Z okazji "Tygodnia z Tańcem" organizowanego przez Teatr Tańca 8 Negro w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca (29 kwietnia) mamy zaszczyt przedstawić Państwu kolejną atrakcję! - "Balety w Warsztatowej". 27 kwietnia o godzinie 19 odbędzie się wyjątkowy wernisaż o tematyce tanecznej.

W tym dniu Warsztatatowa cafe zmieni swoje oblicze! Klub stanie się galerią fotograficzną oraz przestrzenią teatralną!
Na wernisażu będzie można zobaczyć efekty współpracy tancerek Teatru Tańca 8 Negro prowadzonego przez Agatę Litwińską i fotografki Emilii Snochowskiej. W projekcie wzięli udział Julia Neubauer, Aneta Paderewska, Weronika Sobecka, Agata Litwińska.

Dodatkową atrakcją będzie pokaz taneczny promujący najnowszy spektakl Teatru Tańca 8 Negro "Interferencja", którego premiera przewidziana jest na jesieni 2018 roku.

Mamy nadzieję, że będzie fantastyczna atmosfera i impreza zakończy się "Baletami" do rana :)

O autorce zdjęć

Emilia Snochowska - studentka Sopockiej Szkoły Fotografii WFH. Zdjęcia robi od zawsze, ale fotografią profesjonalną zajmuje się od trzech lat. I wciąż jej mało!
Laureatka ogólnopolskiego konkursu "Portret 2017", organizowanego przez "To dobry kurs". Laureatka I miejsca w konkursie "Cztery Pory Roku w Tczewie - Kalendarz 2018".

Laureatka III miejsca w konkursie "Wakacje z aparatem", organizowanego przez Fabrykę Sztuk w Tczewie.
Robi zdjęcia ludzi, pejzaży i... suszącego się prania, jednak za największe wyzwanie uważa fotografowanie swojej córki.

Serdecznie zapraszamy na stronę Emilii Snochowskiej, aby zapoznać się z twórczością
Emilia Snochowska - Fotodrafty :)

Agata Litwińska - tancerka, choreograf, instruktor tańca, właścicielka Teatru Tańca 8 Negro. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej (1997 - 2006). Od 12 lat prowadzi zajęcia baletowe dla dzieci i młodzieży, spośród których ośmioro kontynuuje swoją pasję w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku (2 z nich jest już absolwentami tej szkoły!). Organizatorka licznych przedstawień baletowych m.in. "Bajadera", "Giselle", "Dziadek do Orzechów", "Jezioro Łabędzie". Twórczyni autorskich baletów na 150 dzieci inspirowanych bajkami Disney'a m.in. "Kraina Lodu" czy "Zaplątani".
W latach 2006 - 2015 tancerka w scenach w Paryżu
W latach 2006 - 2011 współzałożycielka współczesnego teatru tańca "Gabinet Ruchomych Obrazów" działającego w ramach Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego "Alternator". Organizatorka wielu wydarzeń kulturalnych: Konferencja Trójmiasto - Ruch - Rzeczywistość (Gdańsk, kwiecień 2006); Wieczór Tańca Współczesnego - Ballokracja, czyli szał Terpsychory (Sopot, maj 2007 i 2008); "Elegancja-Francja" czyli tydzień z kulturą francuską, Teatr Miejski im. W. Gombrowicza (Gdynia, 2009); "Szminka w szpilkach, czyli szpilka w szmince" Scena Żak (Gdańsk Wrzeszcz, 2009); "Historia nie-jednego spotkania" Scena Żak (Gdańsk Wrzeszcz, 2010).
Występy na festiwalach: FETA 2006 i 2007, występ z Mamadoo Fireshow na Heineken Open'er (Gdynia, 2009); występ z Mamadoo Fireshow na FETA (Gdańsk, 2009),
Uczestniczka warsztatów - Studio Harmonic w Paryżu, gdzie współpracowała m.in z Thierry Verger i Hughues Salgas.
Uczestniczka licznych warsztatów tańca m.in: Bytom, Lądek Zdrój, Lublin.

"Interferencja" to najnowszy spektakl Teatru Tańca 8 Negro
W roku 2358 człowiek doprowadził do całkowitej degradacji Ziemi. Środowisko naturalne uległo skażeniu, brakowało wody pitnej oraz pożywienia. Ludzie nie byli już dla siebie przyjaciółmi, a stali się śmiertelnymi wrogami. Każdy musiał walczyć o przeżycie. Czterem kobietom udało się ewakuować z Ziemi. Zahibernowane w kapsułach podtrzymujących życie, przebyły tysiące lat świetlnych by znaleźć nową planetę, na której mogłyby kontynuować egzystencję. Lądując w obcym świecie odkrywają, że miejsce to skrywa niesamowitą tajemnicę... Bohaterki, pomimo że należą teraz do obcego świata, są nadal istotami z Ziemi. Mają swoje cechy, wiedzę, nawyki i słabości, których nigdy się nie pozbędą. Czy nowa rzeczywistość to również początek nowej historii, czy wciąż kontynuacja starej? Czy uda się pokonać samego siebie? Czy człowiek skazany jest na destrukcję?

WARSZTATY TANECZNE
Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Tańca (29 kwietnia), Teatr Tańca 8 Negro przygotował dla wyjątkową propozycję. 28 kwietnia (w sobotę) na salę baletową w Colorfit przyjadą doświadczeni instruktorzy, którzy poprowadzą warsztaty taneczne. Warsztaty są skierowane zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Będzie to wyjątkowa okazja, aby spotkać się z profesjonalistami i poznać nowe techniki.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ
WARSZTATY DLA DZIECI
9:00 - 10:00 Balet z Amadeuszem
10:10 - 11:10 Jazz z Amadeuszem
11:20 - 12:20 Taniec współczesny z Kasią

WARSZTATY DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY
12:30 - 13:30 taniec współczesny z Kasią
13:45 - 14:45 jazz z Amadeuszem
15:00 - 16:00 balet z Agatą
16:15 - 17:15 pilates z Aleksandrą

Katarzyna Ustowska - tancerka, choreograf, pedagog. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku (1999-2008) oraz wydziału tańca współczesnego na University of Kent w Northern School of Contemporary Dance w Wielkiej Brytanii (2008-2012). Magister w dziedzinie edukacji w tańcu współczesnym - Frankfurt University of Music and Performing Arts w Niemczech (2015-2017). Współpracuje z Teatrem Dada von Bzdülöw i Teatrem Trans-Atlantyk. Stale pogłębia doświadczenie w dziedzinie tańca współczesnego, choreografii i edukacji tańca w Polsce i zagranicą. Od ponad dziesięciu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą, poszerzając perspektywę edukacji w tańcu oraz pracę z różnorodnymi technikami tańca współczesnego i improwizacji. Poszukuje nowych rozwiązań oraz możliwości porozumienia poprzez ruch. Współtworzy Fundację "Polka dot" w Gdańsku.

Amadeusz Freitag - tancerz, choreograf. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku (2007- 2015). Aktualnie student Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Prowadzi badanie dotyczące koordynacji ruchowej wśród dzieci i młodzieży. W przedstawieniach szkolnych występował m.in. jako solista do baletu klasycznego "Bajadera". Gościnnie występował w Teatrze w Monachium. W 2016 roku wystąpił gościnnie w teledysku Farby- "Serce o brzeg". Przygodę z tańcem rozpoczął ponad 10 lat temu, gdy uczęszczał na zajęcia do Agaty Litwińskiej.

Aleksandra Czapiewska - Właścicielka Pilates Studio Aleksandra Czapiewska. Instruktor Pilates, Medyczny Trener Personalny. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Swoje pierwsze kroki w branży fitness rozpoczynała jako instruktor zajęć grupowych. W międzyczasie odbyła wiele szkoleń, a punktem zwrotnym w jej podejściu do treningu było poznanie metody ćwiczeń Josepha Pilatesa. Jako trener personalny pracuje również w koncepcji treningu funkcjonalnego oraz terapeutycznego treningu medycznego. Jej klienci to często osoby z problemami bólowymi kręgosłupa, po urazach sportowych, osoby z dysfunkcjami w aparacie ruchu.

Cena za warsztaty
Karnet dla dzieci 3 techniki - 60 zł
Cena za 1 technikę - 25 zł
Karnet dla dorosłych 4 techniki - 100 zł
Cena za 1 technikę - 35 zł

UWAGA!
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisów można dokonać jedynie pisząc na:
teatrtanca8negro@gmail.com. Po potwierdzeniu dostępności miejsc można dokonać wpłaty na konto:
48 1050 1764 1000 0092 4625 9478 (w treści podając imię i nazwisko kursanta oraz technikę/karnet za jaką jest wpłata). Dla uczestników warsztatów przewidziana jest mała przekąska.

Drukuj
Prześlij dalej