Święto pieśni chóralnej po raz piąty. Weź udział w tym niezwykłym wydarzeniu muzycznym

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
27
10.2018
Sobota
Tczew - Święto pieśni chóralnej po raz piąty. Weź udział w tym niezwykłym wydarzeniu muzycznym
Zbliża się V Przegląd Chórów Pomorskich. Barokowa świątynia w Nowej Cerkwi gościć będzie chóry z całego Pomorza już 27 października br. Niezwykła atmosfera i przeżycia duchowe jak co roku przyciągną miłośników pieśni chóralnej.

W sobotę 27 października br. w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowej Cerkwi (gm. Morzeszczyn) odbędzie się jubileuszowy, bo już V Przegląd Chórów Pomorskich. Przez kilka godzin w murach świątyni rozbrzmiewać będą pieśni w wykonaniu chórów dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych działających przy parafiach, szkołach, instytucjach kultury.

W czasie tegorocznego Przeglądu swoje 5-lecie obchodzić będzie także Chór "Labris" z Morzeszczyna - współorganizator tego wydarzenia. To właśnie 5 lat temu z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury w Morzeszczynie powołano chór, w którego skład wchodzą Panie z Gminy Morzeszczyn. Nie są to osoby z doświadczeniem muzycznym, tylko zwyczajne kobiety, które na co dzień zajmują się domem, rodziną, pracują. Jak mówią członkinie, połączyła je pasja do śpiewania i z tej pasji powstał chór, który doskonali swoje umiejętności od kilku lat.

Tradycją związaną z Przeglądem jest również nagranie całego koncertu, a następnie wydanie bezpłatnej płyty promocyjnej. W tym roku realizacją nagrania zajmie się Radio Głos z Pelplina. Tam również będzie można posłuchać transmisji z tego wydarzenia.

Po Przeglądzie wszyscy goście będą mieli okazję spotkać się w Domu Strażaka w Nowej Cerkwi na uroczystym bankiecie, na którym nie zabraknie oczywiście jubileuszowego tortu.

V Przegląd Chórów Pomorskich bez wątpienia dostarczy niezapomnianych przeżyć tym, którzy się na nim pojawią. Wstęp na to niezwykłą uroczystość jest bezpłatny.
Więcej informacji o Przeglądzie, regulamin i karta zgłoszenia pod linkiem:
http://www.morzeszczyn.naszgok.pl/n,v-przeglad-chorow-pomorskich-regulamin-oraz-karta-zgloszenia-w-zalaczniku

Drukuj
Prześlij dalej