Paweł Nowak przedpremierowo z płytą "ACCORDION VIRTUOSO"

Przedpremierowo (fot. KH/MM)
Tczew - Paweł Nowak przedpremierowo z płytą "ACCORDION VIRTUOSO"

zobacz galerię zdjęć: 6
Paweł A. Nowak - akordeonista, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, pedagog, kompozytor, aranżer, popularyzator akordeonu, kolekcjoner akordeonów, pomysłodawca i organizator Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie, tym razem pojawił się w Fabryce Sztuk 13 kwietnia 2018 roku ze swoją najnowszą płytą "Accordion Virtuoso".

Był to przedpremierowy występ, premiera płyty planowana była następnego dnia w Sulęczynie, rodzinnym mieście Pawła Nowaka. Artysta zaznaczył jednak, że koncert w Fabryce Sztuk jest dla niego szczególnie ważny gdyż grywał tu wielokrotnie i to właśnie tutaj została najlepiej zorganizowana dotychczas wystawa akordeonów. Żadną kurtuazją też nie jest, że do Fabryki Sztuk jedzie jak do swojego domu.

"Accordion Virtuoso" to pierwszy i długo oczekiwany album tego typu w Polsce. Płyta utrzymana jest w konwencji muzyki rozrywkowej, ale co ważne - w wydaniu wirtuozowskim. Nienagrywane i przez wielu zapomniane utwory to klasyka akordeonu, która w wykonaniu Pawła A. Nowaka uzyskała nowy blask. Repertuar "Accordion Virtuoso" jest podróżą przez historię rozrywkowej literatury akordeonowej od początku XX wieku do czasów współczesnych. Podróż, jakże przyjemna dla słuchacza, a ze względu na wirtuozerię niezwykle wymagająca od wykonawcy. Podczas koncertu usłyszymy kompozycje Pietro Frosiniego, w tym jego słynne wariacje nt. "Karnawału weneckiego" czy "Oczu czarnych", utwory Pietro Deiro, Wolmera Beltramiego, André Astiera, Richarda Galliano oraz sporą dawkę francuskiego musette tak bardzo kojarzonego z akordeonem. Płytę "Accordion Viruoso" rekomendują m.in.: Motion Trio, Kroke oraz sam mistrz Richard Galliano!


Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA