Bardziej, bardziej, bardziej - jubileusz 40-lecia twórczości Wiesławy Doliny-Niżyńskiej

Wiesława Dolina-Niżyńska świętowała (fot. Jacek Cherek)
Tczew - Bardziej, bardziej, bardziej - jubileusz 40-lecia twórczości Wiesławy Doliny-Niżyńskiej

zobacz galerię zdjęć: 27
W piątkowy wieczór 14 listopada w Fabryce Sztuk odbyło się wyjątkowe wydarzenie zatytułowane Bardziej, bardziej, bardziej, czyli 40 lat pracy twórczej Wiesławy Doliny-Niżyńskiej. Z tej okazji odbyła się prapremiera powstałego specjalnie na tę okoliczność monodramu Bardziej autorstwa i w reżyserii Barbary Świąder-Puchowskiej w wykonaniu bohaterki wieczoru- Wiesławy Doliny-Niżyńskiej.

W trakcie benefisu zebrana publiczność miała możliwość zapoznania się z artystycznymi osiągnięciami jubilatki. O współpracy z Wiesławą Doliną-Niżyńską opowiedzieli m.in. Alicja Gajewska - dyrektor Fabryki Sztuk, Robert Turło - grafik, twórca filmów animowanych, Barbara Świąder-Puchowska prowadząca spotkanie. Gratulacje z okazji 40-lecia działalności artystycznej złożyli jubilatce przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu Mirosław Pobłocki - prezydent Tczewa i Mirosław Augustyn - starosta tczewski.

Wiesława Dolina-Niżyńska stworzyła logo graficzne Fabryki Sztuk w Tczewie, jest autorką projektu graficznego plansz ścieżki dydaktycznej nad Wisłą w Tczewie.

Wiesława Dolina-Niżyńska, z wykształcenia plastyk ze specjalnością formy użytkowe, ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni. Od wielu lat wykonuje zawód grafika komputerowego, projektuje najróżniejsze formy - począwszy od katalogów, folderów, magazynów, gazet, poprzez systemy identyfikacji wizualnej (w tym logotypy), po pomoce naukowe dla dzieci, zabawki edukacyjne oraz projekty i skład książek (m.in. Anioły z centrum handlowego Agnieszki Kuszewicz). Sama jest autorką bajki Z Wróżką Samborką po Tczewie oraz jej projektu graficznego w formie kolorowanki.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • -1

  Kajak_gość

  20.11.2019, 11:29

  pozytywna osoba, szkoda, że nie wiedziałem, chętnie wpadłbym posłuchać :)

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx9.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.