Harcerska Orkiestra Dęta najlepsza na III Tłuszczańskim Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych

(fot. facebook.com/HarcerskaOrkiestraDęta)
Tczew - Harcerska Orkiestra Dęta najlepsza na III Tłuszczańskim Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych
Tczewska Harcerska Orkiestra Dęta zdobyła I miejsce na III Tłuszczańskim Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych. Impreza odbyła się 9 czerwca. Tczewscy muzycy odebrali też nagrodę specjalną za najlepszy przemarsz.

Harcerska Orkiestra Dęta im. Stanisława Moniuszki, działająca pod kierunkiem Magdaleny Kubickiej-Netki, niemal co roku nagradzana jest na różnego rodzaju festiwalach i przeglądach muzycznych. W 2018 r. w 46. Ogólnopolskim Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu nagrodę zdobył cały zespół, a wyróżnienie trębacz Piotr Piechowski. Rok wcześniej HOD zdobyła I miejsce w Koncercie Estradowym oraz III miejsce w Przemarszu Paradnym - podczas IV Nadbałtyckiego Festiwalu Orkiestr Dętych w Lipuszu. W 2016 r. tczewscy muzycy zdeklasowali 17 orkiestr dętych z Polski i z Ukrainy zdobywając pierwsze miejsce w Nadbałtyckim Festiwalu Orkiestr Dętych. Orkiestra oraz dyrygentka są też laureatami nagrody "Kociewskie Pióro".

Wymieniać można by jeszcze długo...

Harcerska Orkiestra Dęta istnieje od 1947 roku, w 1987 roku otrzymała tytuł Reprezentacyjnej Orkiestry Związku Harcerstwa Polskiego. Od początku istnienia jest też reprezentacyjną orkiestrą Tczewa. Jest młodzieżowym zespołem muzyków - amatorów. Zespół koncertuje co najmniej kilkanaście razy w roku. W repertuarze posiada wybitne dzieła muzyki polskiej oraz światowej, zarówno klasycznej jak i rozrywkowej we współczesnych aranżacjach. Orkiestra od początku związana jest z Tczewem, ale też z rodziną Kubickich. W działalność zespołu angażuje się już trzecie pokolenie. Dyrygentką orkiestry jest obecnie Magdalena Kubicka-Netka, która batutę przejęła po swoim ojcu Jerzym Kubickim. Wcześniej kapelmistrzem orkiestry był Jan Kubicki - ojciec p. Jerzego.


Orkiestra prowadzi bezpłatną naukę gry dla młodzieży szkolnej na kilkunastu instrumentach, m.in. flet, klarnet, saksofon, fagot, trąbka, waltornia, sakshorn, puzon, tuba, perkusja.

Drukuj
Prześlij dalej