Koncert Charytatywny Muzyki Filmowej w CKiS

Koncert (fot. KH/MM)
Tczew - Koncert Charytatywny Muzyki Filmowej w CKiS

zobacz galerię zdjęć: 10
11 maja w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbył się Koncert Charytatywny Muzyki Filmowej, podczas którego wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół Katolickich oraz gościnnie Wojtek Szczepanik, utalentowany młody tczewianin, który niedawno wywalczył występ na tegorocznym festiwalu Opener w Gdyni.

Widzowie mieli szansę przenieść się między innymi w świat Dzikiego Zachodu z filmu Once Upon a Time in a West, czy przemierzyć morza wraz z Piratami z Karaibów. W przerwach między występami, prowadzono liczne konkursy, w których można było wygrać ciekawe nagrody, po koncercie przygotowano dla wszystkich obecnych mały poczęstunek.
Organizatorem wydarzenia byłą organizacja YOUng Heroes, całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany tczewskiemu Hospicjum.

Sami o sobie mówią tak:

Projekt "YOUng Heroes" głównie obraca się wokół tematyki pomocy potrzebującym w szerokim tego słowa znaczeniu. Obecnie, ludzie licząc czas w złotówkach, coraz rzadziej zwracają uwagę na aktualne problemy świata. Osoby samotne, cierpiące i ubogie zrzucane na margines społeczny są wykreślane przez niektórych mieszkańców z życia miasta.
My - będąc zaktywizowaną grupą młodzieży, która pragnie działać - chcemy stawić czoło temu problemowi i uświadomić innych, jak wielkie znaczenie w życiu człowieka ma pomoc bliźniemu. Nigdy nie możemy być pewni, czy przypadkiem ktoś z naszego otoczenia nie potrzebuje wsparcia. Do grupy odbiorców naszego projektu zalicza się szerokie grono osób potrzebujących. Zgodnie z ideą "YOUng Heroes" pomoc ma dosięgnąć jak największej ilości ludzi z wszelakiego środowiska. Między innymi są to Domy Dziecka, Domy Opieki, Domy Samotnej Matki, Hospicja oraz również Schroniska dla Zwierząt. Oprócz tego, do beneficjentów zaliczają się wszyscy uczestniczący w cyklu spotkań dla przyszłych wolontariuszy YOUng Heroes oraz dzieci z uboższych rodzin, bądź domów dziecka obecnych na warsztatach. Korzyści, które mogą czerpać beneficjenci mają wymiar zarówno materialny, jak i duchowy. Poza przekazaniem środków oraz darów zebranych poprzez działalność charytatywną chcemy, by potrzebujący odczuli, że jest ktoś będący w stanie ich wspierać.
Podsumowując... Projekt "YOUng Heroes" ma na celu zgromadzenie jak największej ilości młodych ludzi działających na korzyść potrzebujących mieszkańców ze swojego otoczenia. Bez supermocy i peleryn - i TY możesz być bohaterem!

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +3

  lol_gość

  14.05.2018, 16:27

  i pan Piotr Jellonek

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx8.xx3 
 • szwagier_gość

  14.05.2018, 21:55

  ...

  Łukasz nudziarzu

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx4 
 • +2

  SUPER _gość

  16.05.2018, 17:46

  SPRAWA

  Wielkie BRAWA dla młodzieży zaangażowanej w projekt "YOUng Heroes". Mało jest ludzi, nawet wśród dorosłych, którzy identyfikują się z cierpieniem, biedą czy odrzuceniem. Takie hasła przyświecają tylko nielicznym, ludziom z wielkim sercem i zdolnym do empatii. Szkoda, że nie możemy poznać ich z nazwiska i imienia. Z tego co mi wiadomo, jest to nie pierwsza i mam nadzieję nie ostatnia akcja w wykonaniu młodzieży z "Katolika". Tydzień temu zorganizowali piknik charytatywny w celu ratowania życia ciężko chorego mieszkańca naszej gminy.

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx0.xx2 
 • gość_gość_gość

  17.05.2018, 11:15

  Możemy ich poznać z imienia i nazwiska :)Gdzieś tu można poszukać ale nie o to chodzi... Wszyscy super fajni ludzie.

  Cytuj
  IP: 78.88.xx7.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA