"Muzyczna Starówka". Jakie letnie koncerty na Starym Mieście?

Plac Hallera (fot. tcz.pl)
Tczew - "Muzyczna Starówka". Jakie letnie koncerty na Starym Mieście?
"Muzyczna Starówka" to wydarzenie, podczas którego w wybrane niedziele lipca i sierpnia będzie można posłuchać koncertów, natomiast dzieci będą miały okazję do wspaniałej zabawy z animatorami, klaunami i postaciami bajkowymi. Wstęp wolny

Muzyczna Starówka - koncert: Grzegorz Nagórski Electric Euphonium Quartet + animacje dla dzieci
7 lipca 2019 godz. 16.00
Plac Hallera
Wstęp wolny

Grzegorz Nagórski Electric Euphonium Quartet
Grzegorz Nagórski - puzonista jazzowy, kompozytor i euphonista. Jego profesjonalny debiut miał miejsce na Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu w 1982 r. wraz z zespołem Jana Ptaszyna Wróblewskiego. W latach 1990 i 1995 studiował i koncertował w Miami  i Nowym Jorku. W owym czasie współpracował z multi-instrumentalistą Ira Sullivan'em i jego Inner Outer Continental Quintet oraz występował z takimi artystami  jak:  Ray Charles, Tito Puente, Joe Henderson, Jimmy Heath, Michael Brecker, Maria Schneider, Phil Woods, Slide Hampton, Arturo Sandoval, "Charlie Persip Super Big Band ", John Fedchock i Red Rodney. Po powrocie do Polski w 1996 roku Grzegorz Nagórski kontynuuje koncerty i nagrania z takimi muzykami jak: Bob Brookmeyer, Billy Harper, Robert Majewski, Piotr Wojtasik, Claus Raible Joris Teepe, Henryk Miśkiewicz, Zbigniew Namysłowski, Adam Pierończyk, Billy Cobham,  Kuby Stankiewicz, Chick Corea,  Joe Lovano, Maria Schneider.
Grzegorz Nagórski założył swój zespół - Grzegorz Nagórski Quartet w 2006 roku.  W styczniu 2008 roku wydał swój pierwszy album jako lider - "DEDICATION", nagrany w akustycznym kwartecie z Łukaszem Zytą, Pawłem Tomaszewskim i Andrzejem  Święsem. W 2009 otrzymał trzy nominacje do nagrody Fryderyka 2009, a w kwietniu 2009 roku otrzymał statuetkę za  Jazzowy Fonograficzny Debiut  Roku.  W maju 2012 roku  jego następny album -"OVER AND OVER" (nagrany w tym samym składzie) także otrzymał trzy nominacje do nagrody FRYDERYKA 2012. W  2013 roku poszerzył spektrum brzmienia o kolejny instrument - euphonium, na którym równocześnie z puzonem koncertuje i nagrywa. Grzegorz Nagórski wziął udział w nagraniu około 40 albumów.
Jego najnowsza płyta - "THE OPTIMIST" nagrana z Grzegorz Nagórski Electric Euphonium Quartet - została  wydana w sierpniu  2017 roku, nakładem wytwórni SOLITON.
Skład tego zespołu współtworzą najwybitniejsi polscy muzycy: Paweł Tomaszewski na instrumentach klawiszowych, Michał Kapczuk na gitarze basowej, Paweł Dobrowolski na perkusji oraz lider, tym razem na mało popularnym instrumencie, odmianie małej tuby - euphonium. Połączenie ciemno brzmiącego, wzbogaconego o różnorodne efekty,  euphonium z elektryczną sekcją rytmiczną, to unikatowa propozycja na rynku muzyki improwizowanej nie tylko ze względu na brzmienie, ale również kompozycje , które podobnie jak na poprzednich albumach są autorstwa G. Nagórskiego. Warto nadmienić że album "THE OPTIMIST" otrzymał właśnie nominację do nagrody Fryderyka za rok 2017 w kategorii   JAZZOWY ALBUM ROKU.
Od 1996 r. wybierany jest najlepszym polskim puzonistą jazzowym w ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum.
Program:
godz. 16.00 - animacje dla dzieci 
godz. 17.00 - Grzegorz Nagórski Electric Euphonium Quartet - koncert


Muzyczna Starówka - Joanna Nawrot - koncert piosenek Anny German + animacje dla dzieci
28 lipca 2019 godz. 16.00
Park przy Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10
Wstęp wolny

Koncert piosenek Anny German 
 Joanna Nawrot - sopran
Andrzej Wojciechowski - klarnet
Jarosław Stokowski - kontrabas

Paweł Zawada - fortepian
Grzegorz Lewandowski - perkusja
oraz Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Ariela Ludwiczaka
 
Pogram najpiękniejszych przebojów z repertuaru Anny German, które usłyszymy w języku polskim, rosyjskim, włoskim oraz angielskim. Zespół wraz z orkiestrą kameralną, zaprezentuje piosenki Anny German w niezwykłych aranżacjach kompozytora Beniamina Baczewskiego. Joanna Nawrot jest zwyciężczynią Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu im. Anny German z 2017 roku, a piosenki te od kilku lat towarzyszą jej w artystycznej działalności. Artyści, z którymi współpracuje solistka są wykształconymi i czynnie działającymi muzykami.
W repertuarze m.in.: Człowieczy los, Eurydyki tańczące, Echa lubvi, Cyganeria, Greckie wino, A on mnie nrawietsa, Warszawa w różach, Wróć do Sorriento i wiele innych...
Koncert przeplatany jest anegdotami i opowieściami z życia Anny German, jej podróży i tras koncertowych. Joanna Nawrot jest zaprzyjaźniona z jedynym rosyjskim biografem Anny German Ivanem Iliczovem i posiada szeroką wiedzę na temat życia i twórczości Anny German.
 
Program:
godz. 16.00 - animacje dla dzieci 
godz. 17.00 - Joanna Nawrot i Orkiestra Kameralna - koncert piosenek Anny GermanMuzyczna Starówka - koncert: Panieneczki + animacje dla dzieci
11 sierpnia 2019 godz. 16.00
Park przy Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10
Wstęp wolny

Panieneczki
Pochodzące z Bydgoszczy neofolkowe Panieneczki od kilku lat pasjonuje historia ziemi kujawskiej. Szeroko pojęte sprawy damsko-męskie oraz zamążpójście, będące głównym tematem zainteresowań niegdysiejszych Kujawianek stały się motywem przewodnim ich debiutanckiej EPki. To także historie o dojrzewaniu i kobiecości... 
Panieneczki koncertowały jako gość specjalny na trzymiesięcznej trasie Korteza HEJ WY i spotkały się bardzo entuzjastycznym przyjęciem publiczności. W ubiegłym roku zagrały także na festiwalach Open'er i OFF. Obecnie dziewczyny pracują nad drugą częścią "Opowieści zasłyszanych na wiosce", która ukaże się już w najbliższych miesiącach!
Panieneczki tworzą:
Anita Sobiechowska - kontrabas, gitara basowa, syntezatory
Irena Filuś - skrzypce, śpiew
Joanna Glubiak - perkusja
Kate Nürnberg - instrumenty klawiszowe
 
Program:
godz. 16.00 - animacje dla dzieci 
godz. 17.00 - Panieneczki - koncert

Muzyczna Starówka - koncert: Nieboskłonni + animacje dla dzieci
18 sierpnia 2019 godz. 16.00
Park przy Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10
Wstęp wolny


Nieboskłonni
To rozwijający się zespół ponad 20 młodych osób tworzących muzykę chrześcijańską, działający przy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Tczewie. Dziś skład zespołu stanowi młodzież- ta starsza jak i młodsza. Nieboskłonni stanowią więc niezłą mieszankę wiekową, którą, mimo odmienności charakterów, łączy wspólna pasja. Przez lata zdobywali doświadczenie na różnorodnych warsztatach, przeglądach oraz konkursach muzycznych. Mimo że, jak o sobie piszą - nie są profesjonalistami, to wkładają w śpiew całe swoje serce. W czasach, kiedy wielu młodych ludzi odchodzi od Boga i nie chce mieć nic wspólnego z Kościołem, Nieboskłonni starają się iść pod prąd, dzieląc się muzyką chrześcijańską z innymi. 
Tym razem będziemy mogli wysłuchać nieco odmiennego repertuaru w wykonaniu tegoż zespołu - będzie to koncert coverów! Energetyczny repertuar i rozbudowany skład wokalny zapewni każdemu doskonałą rozrywkę w to słoneczne niedzielne popołudnie...
 
Program:
godz. 16.00 - animacje dla dzieci 
godz. 17.00 - Nieboskłonni - koncert

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +5

  Rez_gość

  30.05.2019, 15:39

  .

  Isnte szaleństwo

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx6.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA