Tczewianie oddali cześć Powstańcom Warszawskim w Parku Kopernika

Tczew - Tczewianie oddali cześć Powstańcom Warszawskim w Parku Kopernika

zobacz galerię zdjęć: 2
Byłeś(aś) świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Mieszkańcy Tczewa zgromadzili się 1 sierpnia, przed godziną 17:00 w Parku Kopernika, aby oddać hołd Powstańcom Warszawskim.

Kilka minut przed 17:00 działacze Młodzieży Wszechpolskiej i kibice Sambora Tczew ułożyli znak Polski Walczącej ze zniczy, pod tablicą upamiętniającą walczących m.in. w Powstaniu Warszawskim. Gdy rozległ się dźwięk syren zgromadzeni na wydarzeniu Tczewianie stanęli na baczność i w ciszy oddali hołd poległym w walce o naszą Ojczyznę.

Chwilę przed Godziną "W" w imieniu organizatorów przemówił Rafał Buca, prezes lokalnej Młodzieży Wszechpolskiej mówiąc o tym, że Powstanie było wielkim zrywem wszystkich polskich patriotów - ludzi o różnych poglądach, których łączyła miłość do Ojczyzny i narodu. Zaznaczał, że nie możemy pozwolić na dalsze dzielenie narodu przez polityczne różnice i wola pracy na rzecz Polski powinna nas zawsze łączyć. Wypowiedź zamknął cytatem Romana Dmowskiego: "Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować."

Głos zabrał, również poseł Kazimierz Smoliński mówiąc między innymi o znaczeniu Powstania Warszawskiego w wymiarze całej II Wojny Światowej. O tym, że warszawski zryw miał znaczenie opóźniając pochód sowietów na zachód.


Na koniec wzniesione zostały patriotyczne okrzyki jak: ,,Bóg, Honor i Ojczyzna!" oraz "Cześć i chwała bohaterom!". Obchody zamknięto okrzykiem "Czołem Wielkiej Polsce!" oraz brawami.

Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +2

  W_gość

  02.08.2020, 23:29

  Pamiętamy44

  Świetne patriotyczne uroczystości organizowane przez młodych ludzi. Świetne jest to że kolejne pokolenia starają się podtrzymywać płomień patriotyzmu :)

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx8.xx7 
 • -3

  KFDS_gość

  02.08.2020, 23:38

  Upamiętnienie

  Organizacja widać była pierwszorzędna, fantastyczne jest to, że młodzi ludzie potrafią zorganizować taką uroczystość w bardzo dobrym wręcz wykonaniu, widać że duch Patriotyzmu został i ma się świetnie

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx0 
 • +2

  maze_gość

  13.08.2020, 12:01

  a gdzie..

  maski lub przyłbice???

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx0.xx2 
 • Tczewski nierób_gość_gość

  13.08.2020, 14:27

  Maska patrioty Ci nie wystarcza???

  Cytuj
  IP: 83.16.xx5.xx5 
 • -1

  Wa- wa_gość

  24.08.2020, 00:21

  Biedne dzieciaci wystawiona na pożarcie przez skłóconych przywódców. Dzieciakom chwała, dowódcom hańba, a Polakom więcej wiedzy.

  Odpowiedz
  IP: 31.60.xx9.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.