Nowy wiadukt - szpetna barierka przez oszczędności?

Nowy wiadukt - szpetna barierka przez oszczędności?
Byłeś(aś) świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Kilka dni temu lokalne media poinformowały o kolejnym opóźnieniu przy oddaniu do użytku wiaduktu przy ul. Mostowej. Wcześniej wykonawca napotkał na problemy na rynku stali. Teraz na drodze mieli stanąć kolejarze.

Już teraz widać, że wiadukt będzie najładniejszym tego typu obiektem w naszym mieście. Żałuję że na tym etapie władze miasta nie pomyślały o wykonaniu oświetlenia architektonicznego, które pozwoliłoby cieszyć się widokiem tego wiaduktu także w nocy Już na etapie budowy można powiem doprowadzić instalacje i mocowania do opraw oświetleniowych. Miernie oświetlony już po wybudowaniu wiadukt przy ul. Wojska Polskiego jest tego dobrym przykładem.

Ten artykuł chciałbym jednak poświęcić ... barierkom. Na samym wiadukcie zamontowano estetyczne barierki, które chronią pieszych i rowerzystów. Niestety barierki kończą się wraz z przyczółkami wiaduktu, a na podjazdach ewidentnie spróbowano zaoszczędzić.

Barierki które zamontowano są bardzo nieestetyczne, w dodatku w niektórych miejscach fatalnie spasowane.


Mam nadzieję, ze jeszcze przed odbiorami, ten element zostanie poprawiony, tak by zarówno wiadukt, jak i jego najbliższe otoczenie było wizytówką naszego miasta.

Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • LokalnaSzyszka_gość

  06.06.2023, 22:15

  Szpetne barierki

  Naprawdę szkoda, że na tym przyoszczędzili. Wiadukt sam w sobie, jak i barierki na nim się znajdujące są naprawdę ładne i estetycznie wykonane... niestety nie można tego powiedzieć o tych barierkach... Przechodzę obok tego wiaduktu prawie codziennie i ciężko mi zrozumieć, dlaczego na tym przyoszczędzono skoro to równie mocno rzuca się w oczy i powinno być potraktowane jako integralna część estetyki wiaduktu... Naprawdę szkoda.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx4.xx0 
 • huybj_gość

  06.06.2023, 22:33

  Wiadukt chcesz oświetlać ? Panie prąd to trzeba oszczędzać . Co druga lampa w mieście powinna zostać wyłączona

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx6.xx2 
 • Tczewskiwąsacz_gość

  06.06.2023, 22:52

  Co do tego, że co druga lampa powinna być wyłączona to w niektórych miejscach prawda trzeba to przyznać Jednak co do oświetlenia na moście to uważam ze powinno być ponieważ jest to reprezentacyjny obiekt

  Cytuj
  IP: 5.173.xx9.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.