Starostwo powiatowe - jeszcze o rejestracji

Tczew - Starostwo powiatowe - jeszcze o rejestracji
Byłeś(aś) świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Bulwersuje mnie sytuacja że jest obowiązkowy nakaz przerejestrowywania samochodu jak i zgłaszania wszystkich zmian czy sprzedaży.

Natomiast w Tczewie jest to nie zgodne z prawem i czas oczekiwania to 3 miesiące gdzie władza nakazuje w ciągu 30 dni.

Kupiłem nowe auto z salony i żeby nim jeździć muszę je zarejestrować ( dość to logiczne) ale będąc dzisiaj w starostwie dowiedziałem się że dopiero mogę to zrobić w styczniu.

W Pobliskiej Gdyni auta idzie rejestrować do godziny 7 do 18 w soboty krócej lecz starczy być o 17:59 i auto się zarejestruje gdyż sam urząd pracuje do 20

Dla czego nasze starostwo nie może pracować jak inne starostwa sprawnie i bez problemowo?

Jeżeli jest za mało pracowników lub czasu to proponuję takie zmiany jak w innych miastach:

- dodatkowe punkty terenowe,
- Praca zmianowa od 6 do 12 i od 12 do 18 łącznie z sobotami

- Większa ilość pracowników przynajmniej 2 kronie więcej okienek czynnych.

Od redakcji:

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Starostwo Powiatowe w Tczewie:

Nie ma działania niezgodnego z prawem. Nie czeka się również 3-miesięcy na rejestrację. W zależności od ilości mieszkańców powiatu w danym dniu, przy rejestracji samochodu kupionego w kraju jest ona prowadzona tego samego albo następnego dnia. Osoby mogą wyznaczyć sobie również termin późniejszy - czas oczekiwania wynosi około miesiąca. Rejestracja pojazdu sprowadzonego z zagranicy jest prowadzona na bieżąco.

Aktualnie w opracowaniu jest nowy system, który będzie umożliwiał swobodną rejestrację internetową, telefoniczną, jak również informacyjną. Trwają również prace koncepcyjno-architektoniczne nad przebudową Wydziału - pomieszczeń.

W sprawie kadrowej - aktualnie trwa nabór na dodatkowych pracowników tego Wydziału. Wystąpiliśmy również o nadanie uprawnień dla nowozatrudnionych pracowników.

Zakładamy, że sprawy związane ze sprawną rejestracją pojazdów będą zakończone w tym roku, wszystko będzie możliwe przy pełnej obsadzie pracowników.

Natomiast reorganizacja Wydziału (przebudowa) oraz nowy system rejestracji planujemy wdrożyć w przyszłym roku.


Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +7

  konio_gość

  27.10.2019, 12:59

  chętnie się przyjmę

  Jeśli nadal brakuje pracowników to jestem chętny. Z przyjemnością przyjmę taką ciepła posadkę.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx5.xx8 
 • +4

  a_gość

  29.10.2019, 14:35

  są miejsca z tego co się orientowalem. Warunki pracy spoko, co godzina 15 minut przerwy, czajnik, zaplecze do odpoczynku. 2 tys pensji na rękę, petenci za szybą więc nie ma aż takiej tragedii. Dzwoń na wydział organizacyjny, tam Ci podadzą szczegóły.

  Cytuj
  IP: 178.37.xx0.xx7 
 • +14

  wald_gość_gość

  28.10.2019, 10:19

  Tczew śmiechu warty

  Zawodowo mam do czynienia z wydziałami komunikacji Gniezno, Gdańsk, Gdynia, Kosakowo gdzie rejestruje się samochody od ręki czas max 2 godz tylko w Tczewie jest taki problem. po pierwsze ten wydział był zaniedbany od lat przez naczelnika który tylko marnował czas w pracy na knucie i kopanie dołków i jego zastępczynie pani ma chyba 80 lat już dawno powinna w domu wnuki bujać w fotelu a nie zabierać miejsce pracy młodym

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx1.xx5 
 • +9

  Zenek_gość

  02.11.2019, 20:52

  Do wald

  Tej pani naczelniczki zastępniczki to wnuki już pewnie mają swoje dzieci ;) Tam jest potrzebna zmiana wszystkich, bo oni żyją jeszcze komuną.

  Cytuj
  IP: 78.88.xx6.xx8 
 • +2

  Haski_gość

  31.10.2019, 08:33

  Kogoś chyba fantazja poniosła...

  ... z tymi 3 miesiącami, kupując nowy samochód ze sklepu zlecasz rejestrację dilerowi i po 2 dniach wyjeżdżasz zarejestrowaną furą (w moim przypadku Gołębiewski Starogard), używke zarejestrowałem w tym samym dniu w którym stanąłem w kolejce o 6 rano, wiem że nie tak powinno to wyglądać i ten Wydz. Komunikacji mocno kuleje ale można? Można.

  Odpowiedz
  IP: 37.30.xx9.xx5 
 • +10

  Tcz_gość

  31.10.2019, 21:05

  "W sprawie kadrowej - aktualnie trwa nabór na dodatkowych pracowników tego Wydziału. Wystąpiliśmy również o nadanie uprawnień dla nowozatrudnionych pracowników." gdzie jest ten nabór nowych pracowników???! Nigdzie na stronie starostwa nie ma informacji ze szukają do pracy..... Więc kogo i skąd biorą ludzi do pracy????

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx7.xxx 
 • +5

  gosc_gość_gość

  04.11.2019, 11:58

  oj oj

  wprowadzanie opinii publicznej w błąd np w sprawie rekrutacji urzędników jest bezkarne ? przecież nie ma naboru żadnego :tnij.tcz.pl/?u=108e33

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.