Schronisko przepełnione!

Tczew - Schronisko przepełnione!
Byłeś(aś) świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Pomóż nam pomagać! Dołącz do nas, wolontariuszy. Jest nas cięgle stanowczo za mało, psów za dużo, mimo wielkich chęci niestety nie zdołamy jednego dnia zaopiekować się wszystkimi psami i wyjść na spacer. Jedna osoba więcej, jeden wolontariusz więcej= kolejny pies z radością w oczach na spacerze, podczas zabawy, podczas głaskania. Każdy wolontariusz jest na wagę złota, szczególnie teraz gdy psów jest naprawdę dużo jak na nasze schronisko. Nie tylko psy czekają na Was, są tu także koty, które potrzebują tyle samo uwagi i miłości co psiaki.

Chcesz nam pomóc pomagać? To nic trudnego. Jeśli masz ukończone osiemnaście lat, wystarczy, że wypełnisz w dwóch egzemplarzach umowę wolontariatu.
Jeśli nie masz lat osiemnastu, ale ukończyłeś piętnaście, musisz zabrać jednego z rodziców do schroniska i razem z nim podpisać umowę (rodzic podpisuje zezwolenie). Jeśli nie masz jeszcze piętnastu lat, prosimy Cię o cierpliwość. W między czasie, możesz organizować w swojej szkole zbiórki karmy, kocy, akcesoriów niezbędnych do wyprowadzania psów.

Wolontariat jest niezwykle potrzebny w schronisku. Ludzie w nim zrzeszeni pomagają etatowym pracownikom w bezpośredniej opiece nad zwierzętami, przygotowując naszych podopiecznych do adopcji starają się zadbać o prawidłową ich socjalizację. Chodzi głównie o zbudowanie właściwych relacji między opiekunem a zwierzęciem. Służą temu spacery, proste zabiegi pielęgnacyjne, nauka chodzenia przy nodze połączona z elementami treningu treserskiego w zakresie przyswojenia kilku podstawowych komend.

Jeżeli kochasz zwierzęta i chcesz ofiarować im swoją pomoc, umilając im pobyt w schronisku - zostań naszym wolontariuszem.

Będąc wolontariuszem można ( zawsze przy konsultacji z pracownikami):

* - wyprowadzać psy na spacery
* - bawić się z psami i kotami
* - pomagać w pracach porządkowych schroniska
* - dokarmiać, czesać psy i koty
* - oswajać: mile widziane głaskanie, tulenie zwierząt ( to jeden z przyjemniejszych obowiązków, oczekują na pieszczoty szczególnie szczenięta i kociaki)
* - organizować akcje pomocy zwierzętom ze schroniska, np. zbiórki karmy, kocy itd.
* - robić zdjęcia i zamieszczać je w internecie, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o konkretnym psie, kocieCzekamy na ludzi chcących naprawdę pomagać, chcących aktywnie uczestniczyć w pomocy zwierzętom, czekamy na ludzi z sercem.
Czekamy na Was przyszli wolontariusze w schronisku, umowę można podpisywać od poniedziałku do piątku w dni robocze do godziny 12ej.

Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (9)
dodaj komentarz

 • +4

  mio_gość

  20.02.2010, 19:26

  SZACUN!!!

  Ja mam wielki szacunek dla pracowników i wolontariuszy takich obiektów. Sam jednak bałbym się pracować przy obcych psach - to tylko zwierzęta, nigdy nie wiadomo jak zareagują. SZACUN!!!

  Odpowiedz
  IP: 77.112.xx9.xx8 
 • +3

  Ania_gość

  20.02.2010, 20:21

  A gdzie jest dokładnie to schronisko? Jak tam dojechać?

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx0.xx3 
 • +3

  kate_gość

  21.02.2010, 11:03

  to schronisko jest po lewej stronie jak się jedzie do Flexa ( tam za mostami)

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx8.xx9 
 • +1

  Ona_gość

  21.02.2010, 15:45

  tez bym chciała byc wolontariuszem

  Odpowiedz
  IP: 77.113.xx4.xx7 
 • +2

  Ewelajda_gość

  21.02.2010, 17:17

  Sytuacja jest straszna

  130 psów na 80 miejsc:(

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx8.xx7 
 • -3

  Łukasz

  22.02.2010, 09:08

  Zbiórka kasy

  Zarządcom schroniska proponuję spotkać się z firmami tczewskimi, na pewno zrobią kwestę wśród swoich pracowników i znajdą się dodatkowe środki na nowe budy i kojce.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • aniok_gość

  22.02.2010, 21:28

  jaka patola ;o skad tam sie wzielo moje zdj !? ;o

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx9.xx5 
 • kiwi_gość

  23.02.2010, 13:57

  a co z ubezpieczeniem??

  Co z ubezpieczeniem? wolontariusz, ktory podpisuje legalna umowe musi być ubezpieczony, szczególnie w pracy z psiakami. Czyli ubezpieczenie też w schronisku od umowy o wolontariat jest, bo jeśli nie, to kto potem ma płacic za leczenie np. pogryzień, które zdarzają się wszędzie ????

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx7.xx3 
 •    _gość

  02.03.2010, 20:38

   

  Czy ta pani w środkowym rzędzie na przedostatniej fotce nie przesadza? Przecież to obrzydliwe...

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx9.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.