Tczew pamięta o Witoldzie Pileckim w 72. rocznice śmierci!


wydarzyło się
25
05.2020, 18:00
Poniedziałek
Tczew - Tczew pamięta o Witoldzie Pileckim w 72. rocznice śmierci!
Byłeś(aś) świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Dziś mija 72. rocznica śmierci Witolda Pileckiego - rotmistrza kawalerii Wojska Polskiego, współzałożyciela Tajnej Armii Polskiej, żołnierza Armii Krajowej .

Lokalni patrioci i narodowcy zebrali się tego dnia na rondzie Żołnierzy Wyklętych w Tczewie, aby upamiętnić tego bohatera i skłonić przejeżdżających oraz przechodniów do refleksji na jego temat.

W związku z trwającą pandemią organizacja jakiejkolwiek wiecu lub obchodów jest niemożliwa więc działacze Młodzieży Wszechpolskiej zaprosili Tczewian do wspólnego złożenia zniczy na rondzie poświęconym tym, którzy po II Wojnie Światowej nie złożyli broni, aby walczyć z komunistycznym okupantem. Nad zniczami umieszczono, także kartkę z imieniem i nazwiskiem Rotmistrza. Przedstawiciele Ruchu Narodowego złożyli również wieniec.

Rotmistrz Witold Pilecki był żołnierzem o niesamowitej odwadze. Zgłosił się na ochotnika do niemieckiego obozu Auschwitz, by organizować tam ruch oporu. Nawet po wojnie pozostał niezłomny, za co władze PRL skazały go na karę śmierci, 25 maja 1948 roku.


"Kochajcie ojczystą ziemię. Kochajcie swoją świętą wiarę i tradycję własnego Narodu. Wyrośnijcie na ludzi honoru, zawsze wierni uznanym przez siebie najwyższym wartościom, którym trzeba służyć całym swoim życiem" - Witold Pilecki

Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +2

  Gregor_gość_gość_gość

  27.05.2020, 18:52

  +1

  Wszechpolacy i Kukowski nawet podczas pandemii działają! Brawo!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx0.xx9 
 • +4

  Ghh_gość

  28.05.2020, 02:46

  A wejscie

  W tym konkretnym przypadku wejscie na rondo to chyba wykroczenie? No tak ale ,,to w szczytnym celu,, ,,przeciez nie weszli dla zabawy,,. Przepisy to przepisy! Trzrba ich pezestrzegac jezeli mieni sie patriota. Znicze i tablice mogli ustawic kolo wiezy.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx8.xx4 
 • -3

  Gregor_gość_gość

  29.05.2020, 23:18

  "W tym konkretnym przypadku wejscie na rondo to chyba wykroczenie? No tak ale ,,to w szczytnym celu,, ,,przeciez nie weszli dla zabawy,,. Przepisy to przepisy! Trzrba ich pezestrzegac jezeli mieni sie patriota. Znicze i tablice mogli ustawic kolo wiezy."

  O nie przeszli przez ulicę co za skandal! Zgłoś to na policję przy okazji skonfiskuj znicze i wiec potem wejdź na tcz i pochwal się jak sprawiłeś że nasze społeczeństwo stało się lepsze Kajetan.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx4.xx2 
 • +2

  sopel_gość_gość_gość_gość

  01.06.2020, 09:38

  decyzje

  Takie historyczne miejsce to nie na rondzie,w parku jest tyle miejsc na takie miejsca,nazwa ronda nie jest adekwatna do obchodzenia rocznic i należy zmienić nazwę na nie historyczną

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx8.xxx 
 • +1

  Emil_gość_gość

  02.06.2020, 21:41

  Śmieszy mnie zapalanie zniczy i składanie kwiatów pod tabliczką z nazwą ronda. Może należałoby postawić jakąś tablicę pamiątkową i tam zapalać znicze.

  Odpowiedz
  IP: 83.21.xx4.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA