Relacja z budowy węzła i galerii - sierpień 2011 roku

Tczew - Relacja z budowy węzła i galerii - sierpień 2011 roku

zobacz galerię zdjęć: 2
Byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Budowa galerii handlowej i węzła integracyjnego trwa. Zdjęcia przedstawiają stan na 16 sierpnia 2011 roku.

Układana jest kostka brukowa z granitu, obok wieży wodnej. Mury galerii pną się w górę. Prowadzone są prace ziemne pod jezdnię obok tunelu. Zakładane są nowe lampy na przyszłym parkingu. Czyli... jest dobrze.

Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (45)
dodaj komentarz

 • +18

  tczew33_gość

  16.08.2011, 14:47

  jest ok a co z Pocztą?

  Wszystko wygląda naprawde fajnie i widać wielki rozmach tych inwestycji które poprawią wizerunek Nowego Miasta jak i samej okolicy dworca. Mam jednak pytanie co stanie się z budynkiem Poczty której budynek jak i sama elewacja wygląda fatalnie. Czy Poczta Polska planuje jakieś inwestycje???

  Odpowiedz
  IP: 78.149.xx2.xx0 
 • +21

  Kierownik Projektu_gość

  16.08.2011, 18:09

  Poczta

  W ubiegłym tygodniu miałem spotkanie z przedstawicielami Poczty Polskiej w sprawie doprowadzenia do porządku styku budynku poczty z węzłem. Niestety dostałem kosza, odmówili jakiejkolwiek wkładu finansowego w remont budynku. Mają zamiar sprzedać go lub przekazać którejś ze spółek PKP. Podobnie wygląda sytuacja z budynkiem dystrybucji kolejowej, bank żywności. Budynek zdewastowany i wymagający remontu nie doczeka się go, bo właściciel PKP Nieruchomości nie mają środków. Trochę szkoda, ale nikt na to nie ma wpływu.

  Cytuj
  IP: 83.7.xx9.xx2 
  +8

  kozeniak_gość

  17.08.2011, 13:00

  Brawa dla Kierownika

  Tutaj brawa za zainteresowanie sprawą i kompleksowe spojrzenie na projekt. Może miasto mogłoby coś wymusić? Kolej na pewno ma jakieś długi wobec miasta. Poczty trochę żal, często z niej korzystam...

  Cytuj
  IP: 109.207.xx2.xx8 
  +8

  _gość

  17.08.2011, 15:27

  Chciałby również dołożyć się do braw dla Kierownika. Jakby wszyscy wykazywali taką inicjatywę i zainteresowanie swoją robotą na polskich budowach, to może nasze miasta byłyby ładniejsze a nie wszystkie budowy opóźnione, co jest przecież normą w naszym kraju. Nowa, ładna galeria w otoczeniu starych ruder wymagających remontu będzie wyglądała tak jak ujął to gospodarz domu przy ulicy Alternatywy 4. "Jak gówno w lesie". Plus dla Kierownika projektu, że wykazał w ogóle zainteresowanie tymi sprawami. Zawsze największym problemem w Polsce jest to, żeby się chciało chcieć.

  Cytuj
  IP: 213.17.xx8.xx5 
  -8

  malkontent_gość

  17.08.2011, 22:34

  Oj, będą poślizgi!

  Jestem zdziwiony, że KP dopiero w ubiegłym tygodniu spotkał się z PP... Takie sprawy powinny być załatwiane zdecydowanie wcześniej. Tu jest Polska, tu trzeba wziąć pod uwagę czas reakcji machiny urzędniczej. A można było te sprawy rozwiązywać na etapie początkowym.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx3 

  Kozeniak_gość

  20.08.2011, 11:02

  Szklane bryły nad ciągami komunikacyjnymi

  Do Kierownika: Mam nadzieję że wizualizacja przedstawiająca szklany dach przed wejściem do dworca, schodami prowadzącymi na perony autobusowe i wiatami nad peronami zostanie wcielona w życie, w przeciwnym razie będzie gorzej niż z cylindryczną rurą mostu na Wojska Polskiego, która ostatecznie jest kwadratowa. Wizualizacja jest np. tutaj: http://www.tcz.pl/index.php?p=1,47,0,wiadomosci&item=a7c0f19aff83f3b18aca3211f0b37cf2

  Cytuj
  IP: 109.207.xx2.xx8 

  kierownik projektu_gość

  20.08.2011, 15:47

  Szanowny Malkontencie, KP to instytucja zarządzająca kontraktem, a nie organ, który byłby w stanie zmusić PP, czy PKP do czegokolwiek. Obojętne więc jest czy i kiedy doszło do spotkania, ot zwykła przyzwoitość nakazywała zapytać, czy coś zrobią z tą ruiną skoro zbliżamy się do końca prac. Sprawą ma się zająć teraz UM, może cos wynegocjują. do Kozeniaka - no cóż pewnie nie zadowoli Pana moja odpowiedź, ale zaryzykuję. Kontrakt realizowany jest o trochę inny projekt niż zamieszczona wizualizacja. Ten obrazek pochodził z bardzo wczesnego stadium przygotowania pierwszej wersji projektu, kiedy to miał powstać miejski parking podziemny pod płytą dworca. Po wprowadzeniu galerii zmieniło się wszystko w układzie przestrzeni przed dworcem, nie będzie kiosków wind na parking, bo nie ma parkingu, nie ma wiaty i nie ma drzewek. Pozostały wiaty przystankowe na płycie dworca w takiej formie jak na wizualizacji. Nad schodami i pochylnią nigdy nie było wiaty, natomiast oba elementy sa podgrzewane. Pozostała przeszklona winda koło dworca z płyty dworca PKP na dworzec autobusowy.

  Cytuj
  IP: 83.30.xx6.xx9 
  +4

  _gość

  22.08.2011, 12:18

  Panie kierowniku, co się stało ze szklanym dachem przy wejściu do dworca? Czy ktoś go "wygumkował" z projektu? Co z drzewkami i innymi Ładnymi detalami, które miały być a słychać ostatnio, ze ich nie będzie? Czyj to decyzja? Sponsorzy, czyli my podatnicy chcielibyśmy, żeby dworzec wyglądał tak, jak na wizualizacji. Przęsło wiaduktu też miało wyglądać inaczej. Na wizualizacji ładna, czerwona rura a w rzeczywistości szary kwadratowy kloc. Ciekawe, czemu władze miasta mamią mieszkańców całymi latami takimi eleganckimi wizualizacjami, żeby potem i tak to co w końcu po latach i opóźnieniach to co powstanie wyglądało inaczej. Przecież ktoś te wizualizacje też tworzy za nasze pieniądze. Może urzędnicy miejscy wykładaliby z własnej kieszeni pieniądze na te wizualizacje?

  Cytuj
  IP: 213.17.xx8.xx5 

  Kozeniak_gość

  22.08.2011, 14:19

  Nie zadowoli Pan mnie i tysięcy mieszkańców Tczewa

  Nie wiem, kto odegrał główne skrzypce w podejmowaniu tych zmian: inwestor czyli Władze Miasta, czy wykonawca czyli Państwo - firma Dekpol, ale sądząc że ma Pan rozwinięty zmysł estetyczny chyba rozumie Pan moje rozczarowanie. To nie są detale jak wybór kiepskich latarni które będą oświetlały węzeł (z tym się już oswoiłem). Ale ogromna modyfikacja.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx2.xx8 
  +1

  Kierownik projektu_gość

  22.08.2011, 18:19

  pojekt TWI

  Szanowni Państwo, >> http://www.tczew.pl/index.php?akcja=zamowienia&num=287&typ=1<< ; pod tym linkiem w katalogach - opis przedmiotu zamówienia cz. I i cz.II tom 3 -znajduje się projekt budowlany, który był przedmiotem przetargu ogłoszonego przez Urząd Miasta i według tego dokumetu realizowany jest Tczewski Wezeł Integracyjny. Proszę więc nie mieć ani do mnie, ani do firmy Dekopl pretensji o to, że realizacja odbiega od publikowanej wizji architektonicznej nie będącej odzwierciedleniem rzeczywistości.

  Cytuj
  IP: 83.7.xx5.xx1 

  Kozeniak_gość

  22.08.2011, 19:59

  Do Kierownika: Problem tkwi w braku należytej

  informacji. Najpierw nagłośniono koncepcję budowy węzła. Jest ona dostępna w wielu portalach w tym na stronie http://www.tczew.pl - i to w artykule z czerwca zeszłego roku kiedy już wiedziano, że tak węzeł wyglądać nie będzie. Gdyby chodziło o detale nie byłoby problemu, ale to kolosalna zmiana, a opublikowanie jej w takiej formie nie gwarantuje że ktokolwiek się o tym dowie i jak pokazuje życie nikt się nie dowiedział, aż to teraz kiedy udzielił Pan wyjaśnień. Proszę wybaczyć moją nerwowość, ale zbyt wiele rzeczy w tym mieście uchodzi płazem. Wiaty na peronach dworca PKP, to jakieś nieporozumienie; wiadukt w ciągu ulicy Wojska Polskiego także budowany jest w łatwiejszy, a nie efektowniejszy sposób. Nie może tak być. Nie twierdzę że to Pana wina, albo firmy Dekpol, ale chciałbym wiedzieć kogo i dlaczego, nie podano informacji o tak dużej zmianie w projekcie, skoro od rozpoczęcia inwestycji minęło już tyle czasu. Ludzie mają prawo wiedzieć co dzieje się za ich pieniądze, a tutaj mam wrażenie, że ktoś mydlił oczy.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx2.xx8 
  +1

  Kierownik projektu_gość

  22.08.2011, 21:34

  do p. Kozeniaka. Rozumiem Pańskie poirytowanie, ale nie ja jestem adresatem pytań o aktualność wizualizacji publikowana w mediach. Realizuję taki projekt jaki został wystawiony do przetargu. Chciałbym tylko wyjasnić jedną istotną sprawę. Mianowicie wizualizacja nie pokazuje galerii. Obszar od dużych schodów (pochylni), czyli drzewka, kiosk windy i połowa łuku dachu przed dworcem to obszar, na którym powstaje galeria. Nie ma też wjazdu na parking podziemny, bo go nie ma w tym miejscu tylko pd galerią. Plac przed dworcem jest o połowe mniejszy i kończy się ścianą galerii, zostawienie kawałka daszku szklanego po pierwsze przesłoniłoby budynek galerii, po drugie ograniczyłoby jescze bardziej i tak zmniejszoną odległość dworzec PKP galeria. Proszę popatrzeć na zdjęcia Tcz 45 i nałozyć sobie w wyobraźni wizualizację na teren rzeczywistych prac, a wówczas wszystko będzie jasne. I POWTARZAM! NIKT NIE OKROIŁ PROJEKTU W TRAKCIE REALIZACJI! Poprostu stało się to w wyniku wprowadzenia galerii i może faktycznie zabrakło tylko informacji ze strony Zamawiającego. Dolne wiaty powstaną w takiej formie jak na wizualizacji, jedna prosta, druga łukowa i będą szklane.

  Cytuj
  IP: 83.7.xx5.xx1 

  Kozeniak_gość

  23.08.2011, 08:38

  Do Kierownika: rozumiem, że będzie tam galeria

  Tym bardziej dach który stykałby się z budynkiem galerii byłby bardzo praktyczny. Czy przesłaniałby galerię? Pewnie częściowo tak, ale po 1. Na pewno ten dach nie miałby wysokości 2,5 metra więc nie przesłoniłby wszystkiego 2. Galeria nie jest ładna architektonicznie, w zasadzie to prosta bryła, pokryta tynkiem i odrobiną klinkieru, zupełnie nie będzie przypominać tych które znamy z Gdańska jak Madison, czy Manhattan, więc proszę mi powiedzieć dlaczego tego nie przysłonić częściowo, i to wyłącznie od strony wyjścia z dworca? Jeżeli zrezygnowano z tego dachu dla korzyści inwestora galerii to jest to nie fair w stosunku do mieszkańców.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx2.xx8 
  +1

  abc_gość

  23.08.2011, 22:02

  Kontrakt na węzeł jest w ryczałcie, więc jeśli czegoś firma nie zrobi to i tak dostanie kasę za całość. Dziwne, że wykonawca galerii jest ten sam i nagle zmienia układ węzła, pewnie by zarobić jeszcze więcej. Prawo Budowlane nie dopuszcza zmian w jednym projekcie(węzła) dla dobra innego(galerii).

  Cytuj
  IP: 84.38.xx6.xx5 

  _gość

  26.08.2011, 11:40

  Nikt nie powinien mieć pretensji do firmy Dekpol ani do Kierownika projektu, Kierownika budowy itd. Powinniśmy my mieszkańcy mieć pretensje do władz naszego miasta i urzędników miejski a Pana Prezydenta odpowiednio potraktować w następnych wyborach za to, że zostaliśmy oszukani w sprawie wyglądu tego węzła komunikacyjnego i wyglądu wiaduktu na ulicy Wojska Polskiego, bo też miał inaczej wyglądać. Ciekawe czy urzędnicy miejscy od początku karmili nas tymi wizualizacjami z góry wiedząc, że te budowle nie będą wyglądały i byliśmy od początku z rozmysłem oszukiwani?

  Cytuj
  IP: 213.17.xx8.xx5 

  Kozeniak_gość

  26.08.2011, 12:06

  Di internauty powyżej: właśnie o to mi chodzi

  i o nic innego. Nie twierdzę że złamano prawo, bo pewnie nie. Jedyne co zrobiono to oszukano ludzi. Już w 2009 roku zmieniono projekt i to jest fakt. A potem posługiwano się nieaktualnym bo lepiej wygląda...

  Cytuj
  IP: 109.207.xx2.xx8 
 • +5

  tiger_gość

  16.08.2011, 15:02

  Poczta

  Poczta Polska w tym miejscu zostanie zlikwidowana. W galerii planują otworzyć punkt pocztowy. Pozostałe funkcje poczty zostaną przemieszczone na Stare Miasto.

  Odpowiedz
  IP: 82.160.xx2.xx6 
 • ela_gość

  16.08.2011, 16:36

  jakie sklepy bd w galerii ?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx1 
 • +1

  _gość

  18.08.2011, 12:13

  W galerii będą różne sklepy. Czynsze najmu boksów będą tak wysokie, że nikt tego na dłuższą metę nie wytrzyma i jedni będą rezygnowali a następni wchodzili na ich miejsce.

  Cytuj
  IP: 213.17.xx8.xx5 
 • +9

  mrowka_gość

  16.08.2011, 16:53

  kino

  powiem szczerze, ze najbardziej zalezy mi na kinie. bardzo sie ciesze ,ze w koncu nie bede musiala jezdzic do gdanska.......

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx0 
 • -24

  _gość

  16.08.2011, 19:06

  te kino to i tak będzie żenada.. helios... kto wie co to za kino to i tak będzie jeździł do gdańska. chyba że komuś nie zależy na jakości.

  Cytuj
  IP: 78.88.xx4.xx2 
  +10

  miśka_gość

  16.08.2011, 22:06

  kino Helios jest także w gdańsku więc jak ci nie będzie pasowało to w Tczewie to możesz jechać do gdańska bo przecież w tych dużych miastach wszystko jest lepsze... http://www.forum.tcz.pl/showthread.php?tid=2226&pid=95754#pid95754

  Cytuj
  IP: 109.207.xx5.xxx 

  _gość

  18.08.2011, 12:21

  "TE" kino, to może wcale nie być żenada i być może dla potrzeb Tczewa będzie wystarczające. Wszystko zależy od repertuaru. Jeżeli ma to być kino z tej samej grupy do której należą kina Helios, to może należałoby się wstrzymać na razie z krytykowaniem? Np galeria handlowa z prawdziwego zdarzenia nie ma szansy bytu w Tczewie, bo Tczewiacy i tak będą dalej jeździli do trójmiejskich galerii, ale kino to inna sprawa. Do kina w Tczewie mogę iść pieszo. Nie muszę marnować dodatkowej kasy na bilety PKP, czy na paliwo i nie muszę poświęcać na to całego popołudnia i części wieczoru tylko po to, żeby obejrzeć 1 film.

  Cytuj
  IP: 213.17.xx8.xx5 
 • +2

  tcz45

  16.08.2011, 16:55

  zmienione dojście do dworca

  dla tych co korzystają codziennie z dworca kolejowego. Jest zmiana w dojściu do niego. patrz http://www.forum.tcz.pl/showthread.php?tid=2226&pid=95754#pid95754

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • justysia97

  16.08.2011, 20:58

  oo ;P jestem pod wrazeniem :) na prawde nie zle im to idzie ;]

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +3

  ghtczew_gość

  16.08.2011, 21:09

  hmmm...

  No tak tczewskie buuuractwo nie wie co tlios... onitylko do multikinaczy krewetki. Nawet nie wiedza że helios to grupa kapitałowa krwetki oraz kina w alfa centrum na przymorzu. Buuuractwo !

  Odpowiedz
  IP: 178.37.xx2.xx8 
 • +5

  robson_gość

  17.08.2011, 07:22

  masz rację, że buractwo, bo oni myslą, że tylko "multikino" to jest kino wielosalowe, a przecież jakośc we wszystkich kinach jest podobna, a to, że teraz na tobie są filmy 3d, to może i w tym kinie zatroszczą sie o to, żeby widzowie mogli je oglądac.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx5.xx9 
 • +3

  Sebastian_gość

  16.08.2011, 21:51

  ~_gość Ty optymizmem tryskasz jak p-enis

  http://www.heliosnet.pl to silna grupa i jakością nie ustepują np. Krewetce z GD, nie marudź tylko rozbij skarbonkę i zaplanuj sobie wekend po Wielkanocy w 2012r ps. Jak świnka nic nie ma w brzuszku, to ściagnij z neta werse TS i film masz za free_ko

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx3.xx2 
 • +6

  kozeniak_gość

  17.08.2011, 12:14

  Szklany dach nad wejściem do dworca

  Ciekawe jak będzie wyglądał LIVE:)

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx8 
 • tczewiak33_gość

  18.08.2011, 00:00

  jaki szklany dach? może coś więcej o tym?

  Ktoś ma jakieś info na ten temat?

  Cytuj
  IP: 78.150.xx9.xx5 
  +1

  Kozeniak_gość

  19.08.2011, 22:01

  Szklany dach Węzła Komunikacyjnego jest tutaj:

  Na wszystkich wizualizacjach jest szklany dach... to w zasadzie najładniejszy, moim zdaniem kluczowy zaraz po tunelu element projektu: http://www.tczew.pl/index.php?akcja=tekst&bin=2da83b3d0324c4b oraz: http://www.tcz.pl/index.php?p=1,47,0,wiadomosci&item=a7c0f19aff83f3b18aca3211f0b37cf2

  Cytuj
  IP: 109.207.xx2.xx8 
 • +3

  Julia_gość

  17.08.2011, 13:03

  galeria

  A ja z chęcią zobaczyła bym w galerii Empik ale po co naszym władzom mądre społeczeństwo lepiej jak za dużo nie wiem i łatwo im wszystko wcisnąć

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx9.xx2 
 • -3

  sssdddffdd_gość

  17.08.2011, 13:51

  BEZSENS Totalny !

  UWAGA ! Ten węzeł to bedzie porazka ! Autobusy będa wjeżdżać na stnowisko, po czym beda musiały cofać zeby wyjechać... Juz widze te stłuczki ... BEZSENS Totalny !

  Odpowiedz
  IP: 178.37.xx0.xx9 
 • +3

  ~~_gość

  17.08.2011, 16:00

  Uważasz, że to porażka komunikacyjna. Nie zgodę się. Niby między kim będzie dochodzić do stłuczek? Między kierowcami autobusów? Niby dlaczego, w końcu na placach manewrowych w swoich bazach mają znacznie ciaśniej, a tu bedą wyjeżdżać ze stanowisk o okreslonych godzinach i możliwość nałożenia się wyjazdów jest względnie mała. Z peronów odjeżdżać będą autobusy o nie przelotowe, przelotowe maja przystanek w formie zatoki, czyli jak na normalnej ulicy. Kierowcy autobusów trochę poćwiczą, osobówek nie będzie wcale na dworcu, nie ma co histeryzować.

  Cytuj
  IP: 83.30.xx8.xx2 
 • +2

  felo_gość

  17.08.2011, 14:27

  jak zrobicie te galerie to idzcie stadion budowac

  na baldowskiej !

  Odpowiedz
  IP: 69.113.xx1.xx5 
 • -4

  dddeeemmmeess_gość

  18.08.2011, 07:47

  Potem znowu będą przerabiać za publiczna kasę !

  porażka z tym cofaniem. A ile potrąceń pieszych będzie. A jak jednocześnie będzie wyjeżdżać kilka autobusów, z tym cofaniem to naprawdę poroniony pomysł. Ja mam projekt gdzie miały być perony autobusowe normalne (a nie jakieś nowatorskie z wycofyaniem). Porazka jak ze slipem nad Wisłą ! Potem znowu będą przerabiać za publiczna kasę !

  Odpowiedz
  IP: 213.238.xx4.xxx 
 • +3

  do wieloliterowca_gość

  18.08.2011, 21:36

  człowieku, jacy piesi potrącani? piesi mają stać na peronach i łazić chodnikami, a nie po placu manewrowym. Jak, który wlezie to na własne ryzyko, to tak samo jakby łaził po rondzie koło urzędu. Napisz jakiż to projekt posiadasz i skąd, i co to znaczy normalne perony? Bo jeśli przelotowe, to bądź tak miły i objaśnij mnie jak to upchać na takim małym terenie, bo jeśli miałyby wyjeżdżać z każdego peronu osobno na ulicę to dopiero byłaby masakra. A tak w ogóle, to kto ty jesteś? zmanierowany kierowca z Veolii, czy nowy nabytek Latochy bez doświadczenia, że tak marudzisz.

  Cytuj
  IP: 83.30.xx4.xx2 
 • +3

  _gość

  18.08.2011, 11:31

  SUPER! Nie mogę się doczekać efektów końcowych! Na pewno będzie o wiele ładniej niż było! :) a co do kina... ludzie, helios to normalna sieć kin. Nie narzekajcie przed faktem. :)

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx4 
 • -4

  DiEm_gość

  18.08.2011, 13:00

  Opanujcie się

  Ludzie, opanujcie się z tymi zachwytami.. Jesteście w Polsce, czego wy się tu spodziewacie? To musiałby być cud żeby ten projekt wypalił na większą skalę. I tak każdy będzie jeździć do Gdańska i tak. Przecież w tej galerii będą tak wysokie ceny najmu boxów, że po pierwsze nic się tam dłużej nie utrzyma, a po drugie cena najmu przełoży się na cenę towaru i będzie cholernie drogo. Więc i tak każdy będzie jeździł do Gdańska. Nie widzę powodów do waszego zachwytu. Ewentualnie kino może wypalić, bo dzisiejsza młodzież głównie jest na to nastawiona a nie każdemu rodzice pozwalają jeździć z kolegami pociągiem do GDA. Tak więc przekonamy się kto ma rację za parę lat...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx9 
 • -1

  mmm. cudo_gość

  19.08.2011, 00:37

  mmm. cudo

  Żeby przez chwilę chociaż poczuć się komfortowo , miło, zachwycić się, trzeba jechać do galerii krakowskiej ;-)

  Cytuj
  IP: 89.200.xx9.xx5 
 • -1

  leszczu_gość

  18.08.2011, 21:44

  bieda

  Może i fajnie że coś się dzieje w tym mieście ale nie oszukujmy się jesteśmy za biednym społeczeństwem aby to mogło na dłużej wytrzymać. Kto nie wierzy niech się przespaceruje po naszym rynku i tzw starym mieście gdzie prym wiodą sklepy za 5 złotych oraz oddziały banków.Podobnie jest na tzw manhatanie i okolicach gdzie jest duży problem chociażby z kupnem dobrych jeansów.Kto jest oblatany w temacie ten spokojnie zauważy że nawet w tzw orginalnych sklepach dominują posezonowe modele za cene "promocyjną" ( wyższą jak np. Fashion House) także życzę powodzenia "całej galeri" bo kto raz robił zakupy w Trójmieście ten tak łatwo nie wróci a poza tym ze średnią tczewską pensją....

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx7 
 • +3

  natalia_gość

  18.08.2011, 23:07

  Co do niektórych się tu zwracam. WY JESTEŚCIE JACYŚ POWALENI ZA PRZEPROSZENIEM.? nic wam sie nie podoba , galerii nie ma jest źle, galeria bedzie też źle.. przestańcie sie czepiac cos wam sie nie podoba to nie chodźcie tam .. ja za to bardzo jestem zadowolona.. nie trzeba bedzie jechac i stac dwie godziny w korkach by dostac sie do kina bo tu pod nosem.. a poza tym moze docencie ten TCZEW bo moze juz nie bedzie rozpoznawalny jako "wiocha" ..

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx3.xx9 
 • +1

  d_gość

  19.08.2011, 07:56

  Tczew nigdy nie był i nie bedzie rozpoznawany jako wiocha bo wiochą nie jest. Jest normalnym, sredniej wielkosci miastem nie rozwijajacym sie ani gorzej ani lepiej od innych podobnych miast w Polsce Tylko smiesza proby zrobienia z tczewa miasta rowerow. Zamiast 15 tys rocznie na oficera rowerowego moznaby zrboic sciezke z suchostrzyg na stare miasto i to by wystarczylo. wiekszosc sciezki polegalaby na obrysowaniu jej w ramach istniejacego chodnika na wojska polskiego itd. Ale to trzeba chciec.

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • +2

  Kozeniak_gość

  22.08.2011, 14:41

  Było tak pięknie

  To jedna sprawa, druga - wybór latarni. Przy tymczasowym wejściu do dworca stoją już słupy do oświetlenia, wygląda mi to (a znam się trochę na tym) na najtańsze rozwiązanie jakie się stosuje do oświetlania zwykłych ulic!!! W innych miastach w reprezentatywnych miejscach stosuje się eleganckie latarnie np. typu Umbrella 3. Sprawa płyty chodnikowe układane bez najmniejszego pomysłu, w dodatku już są nierówno ułożone w płaszczyźnie, a co dopiero będzie za jakiś czas?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx8 
 • +1

  sedss_gość

  24.08.2011, 10:27

  Kostka na parkingu juz się zpapada ! SZOK jaka fu

  Kostka na parkingu juz się zpapada ! SZOK jaka fuszerka !

  Odpowiedz
  IP: 178.37.xx2.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.