Rowerówka dla rowerów!

Droga rowerowa (fot. Tcz.pl)
Tczew - Rowerówka dla rowerów!
Byłeś(aś) świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Któż z nas, drodzy kierowcy, nie zmaga się z tym problemem. Jedziesz drogą (szybko, ale przepisowo) i co jakiś czas musisz zwalniać, omijać/wymijać/wyprzedzać jakiegoś (najwyraźniej niezbyt rozgarniętego) rowerzystę. Dobrze znasz jego tępy wyraz twarzy, gotowy powiedzieć "ostrożnie debilu, nie widzisz, że jadę rowerem"...

Rowerów w mieście przybywa i problem robi się coraz bardziej zauważalny. Rowerzyści czują się jak święte krowy podczas codziennej przejażdżki po asfaltowej nawierzchni pomimo obecności ścieżki rowerowej. Pseudokolarze i użytkownicy systemu Mevo zaczynają być standardem na chodniku i na przejściu dla pieszych w każdy bezdeszczowy dzień. Ścieżka rowerowa 4 metry dalej, albo nawet łączona z chodnikiem, ale co tam... Przecież jedziemy rowerem, inni niech uważają...

Policja i straż miejska powinna szybko się tym zająć i "wyedukować" społeczeństwo. Myślę, że gdyby młoda paniusia na rowerze jadąca po chodniku i przejściu dla pieszych dostała 200 złotych mandatu następnym razem jechała by już po ścieżce rowerowej, jak należy.


I tego właśnie sobie życzę. Kulturę na drodze trzeba wywalczyć.

(taka mała ironia, również losu ;)
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (34)
dodaj komentarz

 • +5

  :)_gość

  13.06.2019, 07:36

  :)

  Według mnie rowerzysta nie powinien mieć pierwszeństwa przed samochodem, szybciej zatrzyma się rower niż samochód. A ten przejazd rowerowy koło saperskiej to jakaś porażka.

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx5.xx7 
 • stefan_gość

  16.06.2019, 13:07

  tnij.tcz.pl/?u=de0c2b

  Cytuj
  IP: 84.38.xx5.xx0 

  stefan_gość

  16.06.2019, 13:08

  tnij.tcz.pl/?u=3e4969

  Cytuj
  IP: 84.38.xx5.xx0 

  stefan_gość

  16.06.2019, 13:09

  tnij.tcz.pl/?u=682dc6

  Cytuj
  IP: 84.38.xx5.xx0 
 • +18

  tczew_gość

  13.06.2019, 08:15

  Jestem rowerzystą i codziennym użytkownikiem samochodu. Z przykrością stwierdzam, że wielu rowerzystów ewidentnie myli PIERWSZEŃSTWO z NIEŚMIERTELNOŚCIĄ. Wykształca się także złudne wrażenie wśród sporej części rowerzystów...że mieszkamy w Indiach. Pozwolę sobie jednak na stwierdzenie, że takie nieodpowiedzialne zachowania...prezentują rowerzyści nie korzystający z czterech kółek. A euforia świeżego powietrza i wiatru we włosach...całkowicie wyłącza u nich wszelakie procesy myślowe, instynkty samozachowawcze oraz inne zasady ograniczonego zaufania. No może poza oddychaniem. Przepraszam...rower jest super, jest mega...ale zasady fizyki są nieubłagane... i nawet najbardziej uparty rowerzysta ma nie wielki wpływ na nie...i jeszcze mniejszą szansę ich zmiany. Szanujmy się, dbajmy o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Zaoszczędźmy także innym niepotrzebnych kłopotów. Idą wakacje...byłoby szkoda przeleżeć je w gipsie. Pozdrawiam użytkowników 2 i 4 kółek. Zachęcam do uprzejmości i uśmiechu. Postarajmy się choć co drugi raz...nie trąbić, nie obrażać kierowców...a najzwyczajniej zachować odrobinę zdrowego rozsądku. Dobrego dnia.

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx3.xx9 
 • -1

  Pt_gość

  13.06.2019, 08:33

  Zygfryd daj już spokój z tymi rowerami

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx7.xx5 
 • +6

  gosc_gość_gość

  13.06.2019, 08:48

  Po co drogi budujmy ścieżki

  Odwołując się do tytułu wpisu. Chodnik dla pieszych ! Droga dla samochodów ! Przestańcie jeździć po drodze gdy macie ścieżkę rowerową. W tym mieście można regularnie zobaczyć jak rowerzysta jeździ po drodze gdy obok jest ścieżka rowerowa bo ma kolarzówkę ( Tak wiem nie tylko w tcz można zobaczyć takich ).To tak jak ja bym kupił samochód z niskim zawieszeniem i narzekał, że dróg nie ma w mojej okolicy i darł się i wpisy robił wszędzie wszystkich wkurzając takim bełkotem.

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx4.xx3 
 • -8

  mieczyslaw

  13.06.2019, 11:35

  Droga, a rower

  Tylko Ci przypomnę, bo zapomniałeś: rowerzysta jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu i ma pełne prawo poruszać się po drogach publicznych. Tak stanowi prawo w tym kraju, koniec i kropka. Jeszcze jedno, jako silniejszy na drodze i większy, kierowca auta powinien "opiekować się" słabszym, czyli rowerzystą, pieszym. Jak myślisz, dlaczego na tak zwanym zachodzie ginie znacznie mniej osób na drogach, mimo iż rowerzystów jest znacznie więcej? Bo w terenie zabudowanym jeździ się wolniej, a kierowcy aut są bardziej wyczuleni na pieszych i rowerzystów.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +7

  Pieszy_gość

  14.06.2019, 19:32

  Ok Mieczysław ma rację pełnoprawny uczestnik ruchu drogowego więc co za tym idzie winien jest przestrzegać przepisów które stanowią że: Rowerem można poruszać się po jezdni gdy nie ma drogi rowerowej ,pobocza,chodnika o szerokości minimalnej 2 metry Rowerem można poruszać się po jezdni gdy dopuszczalna prędkość nie przekracza 50km/h Rowerem poruszając się po jezdni trzeba mieć włączone światła tył i przód i tu UWAGA ciągłe nie przerywane posiadać kamizelkę po za obszarem zabudowanym i tu UWAGA tam obowiązuje minimalna prędkość przeważnie 60 km/h co już wyklucza rowerzystę Przez przejścia dla pieszych przeprowadzamy rower nie przejeżdżamy , przejeżdżać możemy tylko i wyłącznie w miejscach do tego przystosowanych i wyznaczonych Na chodniku czy na ścieżce pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo chyba że znaki pionowe i poziome stanowią inaczej w danym momencie ale znajdujący się na przejściu pieszy ma zawsze pierwszeństwo przed innymi pojazdami Jadąc ulicą jedziemy przy prawej krawędzi i w gęsiego NIE ŚRODKIEM I OBOK Takie tam zasady jazdy rowerem za każde przewinienie grozi mandat i pkt karne a gdy posiadamy prawo jazdy pamiętajmy że za nie prawidłowa jazdę rowerem także w stanie po spożyciu można uzbierać całkiem spora ilość pkt karnych a nawet stracić prawko Szerokości i bezpiecznych wakacji a tak na koniec auto z prędkości 30km/h do całkowitego zatrzymania potrzebuje około 13 metrów a rower? Poza tym auto waży około 1200 kilogramów a rower około 90 razy mniej hmmm to tak jakby groszkiem rozłupać kokosa gdzie groszek to rower (dla nie kumatych)

  Cytuj
  IP: 89.229.xx5.xx7 

  mieczyslaw

  21.06.2019, 13:17

  Do pieszy_gość

  Tak piszesz, bo Ci się wydaje, czy wiesz? Może na poparcie swoich słów przytocz jakiś fragment Prawa o Ruchu Drogowym? Czekam na jakąś merytoryczną wypowiedź w Twoim wykonaniu.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +5

  szyderca_gość

  13.06.2019, 09:11

  Moim marzeniem jest, żeby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego stosowali się do przepisów i okazywali pozostałym uczestnikom szacunek. A to oznacza, że rowerzyści nie jeżdżą po chodnikach, poza wyjątkami opisanymi w ustawie, ale też oznacza, ze kierowcy nie wyprzedzają na gazetę, ustępują pierwszeństwa na przejazdach i stosują się do ograniczeń prędkości, w szczególności w strefie zamieszkania, i w strefie 30. Wtedy wszystkim nam, pieszym, rowerzystom i użytkownikom aut będzie łatwiej.

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx6.xx0 
 • Zmielony Dżony_gość

  13.06.2019, 09:36

  kolejny niedo***aniec...już widzac początek filmu wiedziałem co będzie dalej...sciezka rowerowa obok wiec pewnie zaraz pojawi się rowerzysta na ulicy i o to naszemu drogiemu szeryfowi chodzi? no i ze tak powiem, w czym problem? widzisz ze ta sciezka leci w prawo i w lewo przy carinie? a skoro rowerzysta chce jechać prosto, dajmy na to do flexa do pracy, lub na działke, to co Twoim zdaniem ma zrobić? i żeby nie było, sam jezdze zarówno autem jak i rowerem, w obu przypadkach staram się nie łamac przepisów i tez mnie wkurza jak rowerzyści łamia nagminnie przepisy...ale nie rozumiem tego strasznego hejtu który ostatnio nabrał bardzo na sile, o co Wam wszystkim chodzi? zal poopy ze nie stać na rower? a może nie umiecie nim jezdzic? a może zona Wam się puściła z jakims rowerzysta, co? no w czym jest taki problem? a najśmieszniejsze jest to ze najgłośniej dra japy ci którzy w swoim starych smierdzacyh puszkach łamia WSZYSTKIE MOZLIWE PRZEPISY no ale im przecież wolno...rozejrzyjcie się dookoła, nie jesteście jedynymi uczestnikami ruchu, rowerów będzie coraz więcej i akurat uważam ze to bardzo dobrze, wiec zluzujcie trochę majty, a wszystkim będzie się jezdzilo lepiej!

  Odpowiedz
  IP: 178.183.xx4.xx5 
 • +1

  m_gość

  13.06.2019, 10:22

  nawiazanie

  ty kolego ale ten artykuł to nawiązanie do poprzedniego artykuły rowerzysty który się zalil że mu piesi chodzą po ścieżce....używał słów takich że mnie osobiście to strasznie zdenerwowało. wszyscy się zala. prawda jest taka że każdy z nas ma swoje za uszami ale do jasnej cholery wescie się do tego przyznajcie. prawda jest taka że rowerzyści jeżdżą gdzie chcą. no sorry ale jeszcze samochodu jadącego po ścieżce między rowerami albo po chodniku nie widziałam. za to pieszych wchodzących na pasy bez rozgladania się i rowerzystów tak samo niestety mijam codziennie.no kiedy wkoncu ludzie zrozumiecie że z samochodem żaden z was szans nie ma żadnych nie zawsze jest was dobrze widać.najgorsze są takie ludziska którzy idą i pier... przez telefon.ale żeby nie było że bronie kierowców bo gadanie przez telefon stało się ostatnio nagminne. kierowcy samochodów, autobusów, kierowcy z Latochy piesi a nawet rowerzyści ciągle ten telefon w łapie.a potem sie dziwią że wypadki są.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx5.xx5 
  -1

  Zmielony Dżony_gość

  13.06.2019, 10:53

  do m_gosc

  to pewnie aut parkujących na chodnikach, ścieżkach rowerowych, czy BEZPOSREDNIO na pasach, tez nie widziałeś nigdy? bo mi się zdarzało widzieć to wielokrotnie, każdy ma cos za uszami, nie wybielaj kierowców bo patrząc na to co się dzieje na ulicach, takie wybielanie jest po prostu nie na miejscu! propozycja jest taka żeby każdy patrzył na siebie i swoje wykroczenia...

  Cytuj
  IP: 178.183.xx4.xx5 

  tak_gość_gość_gość

  28.06.2019, 14:43

  zgadza sie . zwykła typowa nagonka na rowerzystow . no widac wyraznie na filmiku ze rowerzysta jechał prosto w stronę flexa. nie mial innej mozliwosci gdyz tak jak napisales sciezka sie konczy przy karinie i idzie w prawo. jak mial to zrobic inaczej ?? przefrunac ?

  Cytuj
  IP: 78.88.xx6.xxx 
 • -3

  Rico_gość

  13.06.2019, 11:23

  Polska dla Polaków

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx4.xx8 
 • +2

  mieczyslaw

  13.06.2019, 11:37

  Droga dla drogich

  .

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • -4

  Robert _gość

  13.06.2019, 11:50

  Rowerzysta

  Witam. Drodzy kierowcy, kóltury to Wy powinniście się nauczyć, bo Polacy jeździć nie umieją i nagminnie łamią wszystkie przepisy, jakie można złamać, a przykładem tego jest liczba wypadków, wypadków śmiertelnych oraz jazdy po alkoholu. Powinniście się wstydzić. Pozdrawiam Robert

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx8.xx3 
 • +2

  asedio_gość

  14.06.2019, 05:37

  rowery

  Radziłbym wam przemyć ropę z oczu i sie lepiej przyjrzeć. Wcześniej facet jedzie ścieżką. Na tym skrzyżowaniu chce skręcić w lewo, więc wjechał na pas do tego przeznaczony. To że omija was z prawej strony to się tylko cieszyć. To tak jakby jechał poboczem. Nikomu nie przeszkodził i nikogo nie przyhamował ani nie przytamował ruchu czekajacym na skręt w lewo. Chcielibyście, żeby przed wami stał rowerzyta na takim skrzyżowaniu i czekał w kolejce? dopiero byście marudzili, że wam drogę tarasuje. A może miał całe skrzyżowanie pokonać ścieżkami? Czyli objeżdząć wszystko naokoło? Facet też chce sprawnie i szybko znaleźć sie w pracy i z niej wrócić. Ech.. to takie typowo polskie, sam nie moge to innemu też nie dam.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx8 
 • -2

  QQ13_gość

  14.06.2019, 10:00

  Prawie prawda.

  Prawie wszystko co piszesz to 100% racji, poza dwoma pierwszymi zdaniami. Sam mógłbyś przemyć oczy, bo na tym filmie, facet ani pół metra nie przejechał ścieżką! Na pewno nie mógł nią przejechać więcej jak 50 m, bo ta zaczyna się (po tej stronie ulicy) dokładnie , kiedy facet znika z kadru i zaraz pojawia się na jezdni. W pierwszej fazie filmu śmiało popyla chodnikiem a droga rowerowa jest po drugiej stronie jezdni. Na jezdnię wjechał zapewne tuż przed Ranstadem, więc drogą rowerową przejechał jakieś 15 m.

  Cytuj
  IP: 193.59.xx7.xx0 
  +1

  mieczyslaw

  28.06.2019, 14:03

  Do QQ13_gość

  Jak ścieżki będą sensownie ułożone i nie będzie trzeba przekraczać po kilka razy jezdni, żeby jechać ścieżką, to ludzie sami zaczną nimi jeździć. Ty nie omijasz dziur w jezdni? Zawsze jedziesz tak blisko, jak to tylko mozliwe prawej strony jezdni? IDę o zakład, że nie. Dlatego najpierw zacznij od siebie, a potem czepiaj się innych.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • -3

  kepler_gość

  14.06.2019, 08:30

  idiotyczne ściezki rowerowe

  Polecam terapię wszystkim zmotoryzowanym :) albo.. co tam dziś terapia gratis :) To, że rząd drenuje na maksa koncenry paliwowe windując ceny paliw bo potrzebuje na spełnienie obietnic wyborczych to nie jest wina rowerzystów. To, że paliwa mamy droższe nż w Niemczech a ceny ropy dołują to nie jest wina rowerzystów. To, że ileś tam dziesiat procent z 500+ siedzi sobie na ławeczce i pije codziennie piwko oglądajac tych zmotoryzowanych, którzy sie gotują w autch z zepsutą klimą, bo czynnniki strasznie podrożały i naprawa klimy to ogromne koszty to nie jest wina rowerzystów. Dlatego nie ma co na nich wylewać swoich żali i zazdroscić im, ze pożrą jedną krówkę, wypiją szkalnkę mleka i jadą na tym 50km to też nie jest ich wina. Dlatego zmotoryzowani powinni sie cieszyć, że w tym każdym wypitym piwku z 500+ jest ileś tam procent i to wcale nie mały ich dotacji i to dzięki nim wielu a nawet bardzo wielu obywateli nie musi się kisić w tych rozgrzanych do czerwonosći autach tylko mogą się delektować na słońcu schłodzonym napojem. A wracając do rowerzystów. Większość z nich, doświaczonych i równeiż jeżdzących autami jeździ rowerem tak, żeby nie blokować/tamować ruchu pojazdów. Każdy zmotoryzowany widząc doświadczonego rowerzystę/kolarza niech trzeźwo spojrzy w czym on mu na tej drodze przeszkadza/przeszkodził? Jakbyśmy ten w/w film obejrzeli w całości to okazałoby się, że ten rowerzyta pokonując skrzyżowanie trzymał się bardzo blisko prawej krawędzi jeżdni i dało się go omijać w każdym momencie czy to na samym skrzyżowaniu czy nawet dalej i gdyby on zniknął nagle z tego filmu to wszystkie pojazdy pojechałyby dokładnie tak samo!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx6.xx7 
 • qwer_gość

  14.06.2019, 10:16

  łożesz...

  Słusznie prawisz ale w czym ten rowerzysta przeszkodził/zaszkodził/zirytował autora? Że wjechał na jezdnię? ma takie prawo zachowując przepisy ruchu drogowego, że nie jedzie idiotyczną ścieżką rowerową znajdujacą się po drugiej stronie ulicy? A dlaczego ma jechać? Takim myśleniem rowerzysta powie autorowi, że też może jechać autostradą, wiec czemu jedzie tą drogą? zę nadrobi 20km to przecież nic bo każdy zmotoryzowany chciałby żeby rowerzysta na odcinku 500metrowej ścieżki rowerowej dwa razy przekraczał jezdnię, niż żeby "śliznął" się trochę chodnikiem. Tak jak napisał kepler.. sfrustrowane społeczeństwo szuka wszędzie winnych tylko nie w sobie. Jak to powiedział Jurek znanej posłance... "więcej prawdziwego seksu i świat będzie bardziej kolorowy i wszyscy usmiechnięci" ;)

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx6.xx7 
 • PAn mentorów boga i jego szef _gość

  14.06.2019, 13:05

  Winę ponoszą kierowcy i rowerzyści wspólną ,jeden pluje na drugiego możemy wrzucać filmiki z przewinieniami kierowców jak i rowerzystów póki nie będziemy szanować się na wzajem to nigdy nie będzie dobrze

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx2 
 • +2

  mk_gość

  14.06.2019, 20:12

  wszyscy

  czy wy wiecie że to jest koło zamknięte? ta dyskusja zatacza koło bo każdy zawsze będzie mówił na kazdego taka nasza mentalność zwłaszcza Polaków. Nie da się ukryć że spotyka się i idiotow za kółkiem i idiotow na rowerach a także idiotow poruszających się pieszo.co nie znaczy że każdy kierowca jeździ źle lub każdy rowerzysta jeździ zle czy piesi chodzą jak im się podoba.zawsze znajdą się jakieś jednostki które wkurza Cię na maxa. nie można grupy osob oceniać poprzez zachowanie się jednostki.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx5 
 • Ona_gość

  16.06.2019, 07:09

  Niestety

  A co jeśli rowerzyści jadą po ścieżkach na wariata? Nie patrzą się czy coś jedzie i śmigają. Tak się dzieje koło McDonalda. Szczególnie robią to dzieci. Jestem za edukacją dzieci: spotkanie grup z policją, ulotki jak jeździć i koniecznie pokazać zdjęcia przejazdów w Tczewie żeby uświadomić im, że ten problem nie jest oderwany od rzeczywistości i dotyczy ich samych, może nawet drogi pwrotu do domu ze szkoły czy do babci.

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx8.xx7 
 • +1

  Nick_gość

  17.06.2019, 05:22

  Rozumiem, że ten film na sprowokować? Czym? Wszystko jest jak trzeba. Jeśli tobie takie rzeczy przeszkadzają to oddaj prawko i na komunikację się przesiądź.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xxx 
 • +1

  stefan_gość

  18.06.2019, 19:52

  Jak trzeba? Gość rowerem jedzie po chodniku po prawej stronie, obok przystanku widać, a po lewej ścieżka rowerowa- to jest w porządku?

  Cytuj
  IP: 84.38.xx5.xx0 

  mieczyslaw

  28.06.2019, 14:06

  Do Stefan_gość

  Tak, to jest w porządku. Oddaj prawko, bo nawet przepisów nie znasz, a swoją frustracją możesz zagrażać innym uczestnikom ruchu.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 

  tak_gość_gość_gość

  28.06.2019, 14:50

  no jedzie chwile po chodniku . a pomyslales ze mogl 50 metrow wczesniej wyjsc z bloku ? i jak mial rowerem sie znalezc po drugiej stronie ulicy na sciezce ???

  Cytuj
  IP: 78.88.xx6.xxx 
 • OBYWATEL_gość

  27.06.2019, 01:12

  PRAWO DROGOWE

  Normalnie to po pierwsze kierowca musi posiadać uprawnienia do prowadzenia sam. i poruszania się tylko po określonych drogach i przestrzegać ustawy o ruchu drogowym ,drugie pieszy uprawnień nie musi mieć i ok. ale porusza się chodnikiem ,poboczem,a także jezdnią ok według przepisów o ruchu drogowym i ok. trzecie rowerzysta na podstawie jakiego dokumentu który by stwierdzał że zna przepisy się porusza ,użytkuje jezdni, ma ścieżkę ok przepis mówi że z braku ścieżki może poruszać się po chodniku o określonej szerokości bzdura totalna no chyba że niema jezdni lub innej drogi kiedyś tylko dzieci do lat 10 po chodnikach mogły się poruszać kiedyś była karta rowerowa która pozwalała na poruszanie sie po drogach dotyczy osób nie posiadających prawa jazdy karty wożnnicy i.t.p. po czwarte kierujący tzw. motorowerem czy nawet motocyklem do określonej poj.skokowej ci użytkują drogę , moje pytanie jest proste gdzie w tych przypadkach ma być zaufanie jednego do drugiego jeżeli jeden ma uprawnia i posiada wiedzę poświadczoną egzaminem a drugi tego nie musi mieć . Więcej ścieżki rowerowe ok tylko przemyślane fukcjonalne a nie narzędzia potencjalnych tragedii a zarazem mądre przepisy o ich użytkowaniu nie jestem przeciw rowerzystom i innym użytkownikom w ruchu drogowym ,POZDRAWIAM

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx0.xx5 
 • Ponk_gość

  03.07.2019, 11:24

  Z autopsji

  Opiszę pokrótce niedawne zdarzenie. Jadę sobie. ROWEREM. Nie ma ścieżki rowerowej więc daję ulicą. Podjeżdżam do przejścia dla pieszych a tam paniusia na rowerze prosto pod koła i z ryłem, że ona na pasach to ma pierwszeństwo. Tyle w temacie.

  Odpowiedz
  IP: 165.225.xx4.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.