Likwidacja pojemników do segregacji Obr. Westerplatte

Śmieci
Tczew - Likwidacja pojemników do segregacji Obr. Westerplatte
Byłeś(aś) świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Popieram segregację odpadów, dlatego nie rozumiem skąd decyzja władz miasta o likwidacji pojemników na odpady (papier, szkło, plastik), które stały na ul. Obr. Westerplatte (naprzeciwko sklepu Piomir).

Firma odpowiedzialna za odbiór śmieci notorycznie ich nie zabierała. Worki leżały po kilka dni nietknięte, a były wystawiane o czasie. Spora grupa mieszkańców korzystała z pojemników.
Chętnie będę korzystać z worków, ale ich nie otrzymałam.
Może mam wyrzucić przed dom? Chyba miastu chodzi o to, aby mieszkańcom utrudnić życie ....

Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (9)
dodaj komentarz

 • +13

  Kaaz_gość

  23.02.2020, 12:14

  Mamy XXI wiek nowoczesne technologie, komórki, satelity... a ludziom wmawia się by ręcznie sortowali śmieci i jeszcze sami za to płacili.

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx5.xx5 
 • +1

  qq_gość

  23.02.2020, 12:35

  ale wyrzucaj do odpowiedniego pojemnika tj zielonego, zóltego , siwego, brazowego, niebieskiego...umyte!...i do tego oszczedzaj wode bo susza

  Cytuj
  IP: 109.207.xx5.xx0 
 • +7

  Myślą tylko o sobie _gość

  23.02.2020, 14:49

  A co z firmą odbierającą śmieci ?

  Fajnie że coraz więcej mieszkańców starego miasta zaczyna dostrzegać idiotyczne posunięcia UM . Powyższy problem niestety nie jest odosobniony całe stare miasto tonie w śmieciach od Paderewskiego po Podgórna Wąska itd. wystarczy się rozejrzeć. Gdzie są włodarze miasta ? Dlaczego z pozoru proste sprawy są takim problemem ? Mieszkańcy są olewani!! brzydko lecz dosadnie ....

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx1 
 • +12

  Mieszkaniec_gość

  24.02.2020, 07:48

  Pojemniki są gdzie trzeba

  Domyślam się, że autor tego postu podrzucał śmieci do pojemników dlatego jest teraz bardzo niezadowolony ich brakiem. Otóż pojemniki były dla mieszkańców dwóch Wspólnot - teraz mają nowe miejsce - niestety bardzo dużo osób podrzucało notorycznie śmieci z dużej części miasta... od sklepów począwszy i to bez segregacji łącznie z BIO - które nie były tam segregowane. Śmieci często były opróżniane, nawet 3 razy na tydzień - wiem bo tam mieszkam, niestety jak się nie mieściły to oczywiście wszystko lądowało obok i wtedy cała ulica wiedziała kto co je i pije... Dziękuję za taki widok.. Nie bijcie piany, są w nowym miejscu a osoby, które z nich mogły korzystać zostały poinformowane o nowej lokalizacji. Zatem do tych podrzucających gdzie popadnie i co popadnie - wrzucaj do swojego śmietnika, a jak masz tego za dużo - to możesz wywieźć na ZUOS a jak robisz wielkie porządki i podrzucasz innymi cały swój stary dobytek to też jedź z tym na ZUOS albo poproś o wywiezienie - oczywiście bezpłatnie bo ZUOS jak i Cleanbud nie pobiera dodatkowej kasy...

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx6.xx4 
 • -5

  Mieszkaniec_gość

  24.02.2020, 15:50

  Jeśli firma która odbiera odpady zostawi worki do segragacji to z wielką chęcią je wystawię.

  Cytuj
  IP: 165.225.xx4.xx6 
  -2

  Xxcxx_gość

  24.02.2020, 19:11

  Pojemniki do segregacji

  Weź się palnij.... Mamy segregować i co dalej jak nie mamy gdzie wyrzucać, płacimy to pojemniki nam się należą. Nie jedno miejsce na osiedle, a tyle ile normalnych śmietników było tyle teraz powinno być do segregacji. W sobotę jeździłam i szukałam gdzie mogę wyrzucić posegregowane. Na szczęście na Wyszyńskiego jeszcze stoją pod kasztanami.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx5.xx7 
 • -3

  tczewiak_gość

  24.02.2020, 15:24

  śmieci

  chodzi o to aby za niesortowanie śmieci kasować pieniądze

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx8.xx6 
 • -1

  kazio_gość_gość

  01.03.2020, 23:59

  segregacja

  Aby to zrozumieć trzeba przeczytać ustawę. Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 to zarządca właściciel (zarządca) budynku ma wyposażyć lub wskazać miejsce na pojemniki na śmieci nie firma czy UM. Miasto może zezwolić na ich ustawienie na swoim terenie, ale nie ma takiego obowiązku.

  Odpowiedz
  IP: 185.167.xx5.xx3 
 • +1

  gość_gość

  02.03.2020, 18:06

  "Weź się palnij.... Mamy segregować i co dalej jak nie mamy gdzie wyrzucać, płacimy to pojemniki nam się należą. Nie jedno miejsce na osiedle, a tyle ile normalnych śmietników było tyle teraz powinno być do segregacji. W sobotę jeździłam i szukałam gdzie mogę wyrzucić posegregowane. Na szczęście na Wyszyńskiego jeszcze stoją pod kasztanami."

  Czy Ty nie rozumiesz że każda wspólnota ma swoje wyznaczone śmietniki? Jak nie wiesz gdzie wyrzucać to udaj się do zarządcy swojego budynku z tym pytaniem, a nie wylewasz żale na tcz.pl i podrzucasz śmieci innym jak sam napisałeś teraz na Wyszyńskiego.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx5.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.