Warsztaty dla pań szukających inspiracji

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Warsztaty dla pań szukających inspiracji
Bezpłatne warsztaty motywacyjne, inspirujące spotkania ze specjalistami, konsultacje z doradcami zawodowymi. Wszystko w ramach cyklu Marzec na Obcasach, który wspiera rozwój osobisty i zawodowy mieszkanek Pomorza. W tym roku odbywa się po raz dziewiąty. Już teraz zapisz się na warsztaty.

Marzec na Obcasach to przedsięwzięcie skierowane do kobiet z Pomorza, które poszukują zatrudnienia, planują powrót do pracy lub ją dopiero rozpoczynają, chcą rozwijać swoje umiejętności oraz świadomie wybierać ścieżkę rozwoju zawodowego czy szukają inspiracji do nowych działań. Wydarzenie organizowane jest w województwie pomorskim, we współpracy z powiatowymi urzędami pracy oraz innymi partnerami, przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku.

Nastaw się na rozwój i ruszaj w stronę wymarzonej kariery

Tegoroczne spotkania dla kobiet będą koncentrowały się wokół tematu zmiany, która towarzyszy nam na każdym kroku.


- Sprawia ona, że na różnych etapach drogi zawodowej potrzebujemy innych umiejętności. Całkiem nowych lub takich, których do tej pory nie uważaliśmy za przydatne w pracy, nabywanych np. w trakcie opieki nad dzieckiem czy podczas realizacji hobby - mówi Katarzyna Gudaniec, doradca zawodowy z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP w Gdańsku. - Poprzez spotkania i warsztaty w ramach Marca na Obcasach chcemy pokazać kobietom, że ich doświadczenie, także życiowe, to potencjał i fundament do budowania kariery - dodaje specjalistka.

Chodzi także o to, aby zainspirować mieszkanki Pomorza do rozwoju, zdobywania nowych umiejętności i poszukiwania własnej, satysfakcjonującej ścieżki zawodowej. Tym bardziej, że na rynku pojawia się coraz więcej możliwości, formują się nowe profesje, w których można wykorzystać również dotychczasowe doświadczenie.

- Zachęcam mieszkanki Pomorza do wzięcia udziału w tym wydarzeniu i skorzystania z atrakcyjnej oferty warsztatów i spotkań, które dają możliwość zdobywania nowych doświadczeń - mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. - Wszyscy mierzymy się z nowymi wyzwaniami na rynku pracy, a warunki społeczne i gospodarcze wymagają od nas gotowości do zmian. W marcu jest okazja do omówienia swoich planów z profesjonalistami. Jestem przekonany, że każda z pań znajdzie coś dla siebie - dodaje marszałek.

Spotkania odbywają się głównie on-line i są dostępne dla kobiet z całego regionu.

Przy kawie i bez wychodzenia z domu - zapisz się już teraz

W programie Marca na Obcasach są spotkania i warsztaty, podczas których eksperci podpowiedzą m.in. skąd czerpać odwagę do zmian i jak budować odporność psychiczną, jaką rolę pełnią wartości w naszym życiu i dlaczego są ważne w pracy zawodowej. Całe wydarzenie odbędzie się on-line. Będzie też mowa o tym, jak odkryć swój potencjał i słuchać siebie oraz swoich potrzeb. Będzie także o współpracy w zespole zróżnicowanym wiekowo, o możliwościach branży IT, podnoszeniu kwalifikacji czy zakładaniu firmy z funduszami europejskimi.

- Urzędy pracy od lat pomagają kobietom w zdobywaniu umiejętności, dzięki którym mogą łatwiej odnaleźć się na rynku pracy. Wciąż trudniej im znaleźć pracę czy powrócić na rynek pracy po urlopie macierzyńskim czy wychowawczym. Podjęcie pracy utrudnia też konieczność opieki nad osobami starszymi - mówi Katarzyna Żmudzińska, zastępca dyrektora WUP w Gdańsku. - Dodatkowo pandemia, związane z nią okresowe zamknięcie gospodarki oraz placówek opiekuńczych, wpłynęła na spadek aktywności zawodowej Pomorzanek. Marzec na Obcasach ma im ułatwić podjęcie i utrzymanie zatrudnienia - dodaje Żmudzińska.

W tym roku warsztaty organizowane są w 13 powiatach w całym województwie: w Gdańsku, w Bytowie, Chojnicach, Człuchowie, Kartuzach, Kościerzynie, Kwidzynie, Malborku, Pucku, Słupsku, Sztumie, Tczewie i Wejherowie. Zajęcia są prowadzone przez specjalistów z zakresu planowania kariery zawodowej i rekrutacji, komunikacji interpersonalnej, wizerunku, profilaktyki zdrowotnej i zdrowego stylu życia.

Pierwsze spotkania w ramach Marca na Obcasach odbyły się w 2014 r. Od początku są nastawione na motywowanie kobiet do zmiany, wspieranie ich w powrocie na rynek pracy, zwiększanie ich pewności siebie i dodawanie wiary we własne umiejętności. W dziewięciu edycjach udział wzięły tysiące kobiet.

Harmonogram spotkań znajduje się na stronie internetowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku .

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +3

  Kot Paczący_gość

  22.02.2022, 12:00

  Pierdoły na koszt podatnika. Byłem na tym szkoleniu. Nudy. Klepią oczywiste formułki motywacyjne.

  Odpowiedz
  IP: 146.70.xx6.xx0 
 • -1

  observeur_gość

  26.02.2022, 14:58

  Jestes w trakcie zmiany płci?

  Cytuj
  IP: 46.205.xx7.xx9 
 • +2

  Hello_gość

  26.02.2022, 17:57

  On-line ???

  Masakra z tymi spotkaniami on-line. Czy ktoś organizuje jeszcze spotkania w realu?? Te wszystkie webinary, szkolenia, siedzenie przed komputerem, to nic ciekawego. W Domu Przedsiębiorcy były kiedyś świetne spotkania, teraz nic sie tam nie dzieje, poza spotkaniami on-line. Po co wtedy utrzymywać tych ludzi i te wszystkie budynki z naszych pieniędzy?? Ale zrobiło sie to już chyba wygodne dla urzędników, bo zawsze w sprawozdaniu wskażą, ze coś robią. A za chwile nie będą oni potrzebni, bo miasto wynajmie jakaś firmę, która przeprowadzi spotkaie on-line i będzie taniej. To samo z kultura on-line. A wtedy sie dziwić skąd ta depresja u ludzi.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.