Jak rozpoznać dobry materac piankowy?

Materace (fot. mat. prasowe)
Tczew - Jak rozpoznać dobry materac piankowy?
Wybór materaca piankowego nie jest prosty. Zastanówmy się, jak rozpoznać właściwy model. Dlaczego warto postawić na materac piankowy?

Materace piankowe to doskonały wybór dla osób, które liczą na idealne dopasowanie do ciała i świetne właściwości termoelastyczne. Tego typu materace są uznawane za niezwykle wygodne, jednak dosyć szybko podlegające zużyciu. Z jednej strony jest to prawda - faktycznie okres ich przydatności jest krótszy od materacy np. sprężynowych. Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż jest to zakup na długie lata. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na okres gwarancji, który pozwoli nam określić, jak wytrzymały będzie kupowany materac.

Pewne mity na temat materacy piankowych wynikają z ich obecności na polskim rynku od naprawdę długiego czasu. Kiedyś produkowało się je z najtańszej, nieprzyjemnej pianki. Dziś nad ich tworzeniem czuwają zespoły naukowców i znawców materiałów. Są to rozwiązania trwałe, doskonałe pod kątem medycznym i zdecydowanie sprawdzające się w codziennym życiu. Wszystko jednak zależy od odpowiedniego wyboru. Jakie podstawowe cechy powinien mieć materac, który zamierzamy kupić?

Jak wybrać odpowiedni materac?


Pytanie o wybór materaca nie jest wcale proste. Niezależnie od typu, na który się zdecydujemy, musimy zadbać o kilka podstawowych cech. Produkt musi być idealnie dopasowany do naszego ciała, dzięki czemu będzie skutecznie zapewniać komfort snu.
Przede wszystkim należy wybrać materac o odpowiedniej twardości. Istnieje odpowiednia skala, która to określa. Kategoria H1 to materace dla osób do 60 kg, H2 - do 80 kg, H3 - do 100 kg i H4 dla osób powyżej 100 kg. Teoria nie zawsze jednak sprawdzi się w praktyce - niektóre osoby mogą preferować materace z innej kategorii, niż sugeruje ich waga. Warto mieć to na uwadze podczas wyboru.
Co więcej, materace mogą być odwracalne. Możemy więc kupić materac H3, który po prostym odwróceniu go na drugą stronę stanie się materacem H2. To bardzo przydatna funkcja, szczególnie kiedy nie jesteśmy jeszcze przekonani do tego, jakiej twardości właściwie potrzebujemy. Pozwoli to na pewną elastyczność w trakcie używania materaca. Jest to także dobry wybór, jeśli spodziewamy się, że nasza waga będzie się znacząco zmieniać.
Istnieją też materace, które dysponują kilkoma strefami twardości. Zazwyczaj obszarów jest 7 lub 9. Mowa o naprawdę skutecznych modelach, które wspierają odpoczynek przez dostosowanie się do każdej części ciała.
Przekonajmy się, jak w praktyce wygląda wybór materaca na przykładach z popularnych marek. Pamiętajmy jednak, że nie istnieje materac idealny, a jedynie materac odpowiedni dla nas - czasami warto też skorzystać z własnego wyczucia!Materace w praktyce - wybór produktów od topowych producentów

Na rynku znajduje się sporo dobrych materacy piankowych. Jednym z nich jest materac Hilding Rumba, który charakteryzuje się doskonałymi parametrami pod kątem termoelastyczności i wytrzymałości. To świetna propozycja dla użytkowników premium. Materac ma 7 stref twardości i jest antyalergiczny, a jego okres gwarancji to aż 15 lat. Model ten oferuje miękką i średnią twardość - H1 i H2, a także rewelacyjną wentylację i wykonanie z pianki Velvet Touch. Jego cena zaczyna się od 1 850 złotych. Warto jednak pamiętać, że to produkt medyczny, którego skuteczność potwierdza certyfikat AEH.
Konkurencja również dysponuje ciekawą propozycją - Janpol Pulse Supreme to materac z 10 latami gwarancji, średnią twardością z 7 strefami. Wykonany jest z pianki lateksowej. Dodatkowo zapewnia doskonałą wentylację i możliwość prania pokrowca w 40 stopniach. Ceny materaca zaczynają się od 2 100 złotych.
Kolejną propozycją jest materac Materasso Lavender Duo. To zdecydowanie tańsza opcja, za którą zapłacimy 1 500 złotych. Jest to materac o średniej twardości (H2), 10-letnim okresie gwarancji i właściwościach antyalergicznych. Wykonany jest z mieszanki pianek Lavender i Nightfly. Zapewnia to dosyć wysoki komfort wypoczynku. Warto wspomnieć, że materac jest odwracalny - ma dwie twardości.

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej