Pijany 63-latek groził, że spali dom

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Pijany 63-latek groził, że spali dom
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 63-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo gróźb karalnych. Mieszkaniec powiatu tczewskiego podczas wszczętej awantury domowej groził śmiercią domownikom. Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że mężczyzna groził spaleniem domu. Zatrzymana osoba trafiła do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili 63-latkowi zarzut dotyczący gróźb karalnych. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego.

1 września br. o godzinie 20.30 oficer dyżurny z tczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednym z domów awanturuje się nietrzeźwy mężczyzna. W to miejsce natychmiast skierował policjantów z patrolówki.

- Interweniujący mundurowi ustalili, że 63-letni mężczyzna podczas kłótni z córką zaczął grozić domownikom śmiercią. Funkcjonariusze ustalili również, że takie zachowanie mężczyzny trwa już od dłuższego czasu. Sprawca groził nawet, że spali dom. W związku z tą sytuacją mundurowi zatrzymali mieszkańca powiatu tczewskiego i doprowadzili go do policyjnego aresztu. Przed osadzeniem przebadano go na zawartość alkoholu, które wykazało, że 63-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego został już przesłuchany przez śledczych i usłyszał zarzut dotyczący gróźb karalnych. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego na okres trzech miesięcy. Za to przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


- Przemoc domowa rzadko jest jednorazowym incydentem. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmuje się natychmiastowych i stanowczych działań, bardzo często przemoc się powtarza. Gdy dochodzi do przemocy w rodzinie, należy powiadomić o tym Policję, Straż Miejską, najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej lub można skorzystać z poradni telefonicznej Niebieska Linia (tel. 22 668 70 00 - to specjalny numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie). - apeluje rzecznik policjantów.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +6

  Blaszka_gość_gość

  04.09.2019, 17:28

  G

  Stary A głupi

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx4.xx0 
 • xxx_gość

  04.09.2019, 17:57

  http://www.youtube.com/watch?v=ChmUC0OysoU

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx6.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA