Gniewscy urzędnicy: "Bagatelizujesz znaki drogowe - licz się z konsekwencjami"

Strefa ruchu (fot. mat. prasowe)
Tczew - Gniewscy urzędnicy: "Bagatelizujesz znaki drogowe - licz się z konsekwencjami"
Mieszkańcom miasta i gminy, a także odwiedzającym Gniew gościom ponownie przypominamy o bacznym zwracaniu uwagi na znaki drogowe, szczególnie te, dotyczące miejsc parkingowych na Starym Mieście. Gniewski rynek jest terenem monitorowanym, kierowcy parkujący w niedozwolonych miejscach muszą więc liczyć się z konsekwencjami łamania przepisów drogowych.

W zrewitalizowanych już w Gniewie obszarach miasta pojawiły się nowe znaki drogowe. Wyznaczono też nieistniejące wcześniej w mieście strefę zamieszkania i strefę ruchu. Takie znaki drogowe dotyczą np. ulicy Sobieskiego i placu Grunwaldzkiego.

W strefie zamieszkania (oznaczonej znakiem D-40) parkować możemy tylko w wyznaczonych do tego miejscach. Na rynku takim miejscem jest pas ruchu przy remontowanym obecnie skwerku. Na jego długości stoją także znaki drogowe oznaczające początek i koniec parkingu. Parkowanie samochodów przy kamienicach we wschodniej pierzei rynku jest niedozwolone.

Strefa zamieszkania to także obszar w którym pieszy może się poruszać swobodnie po całej udostępnionej do użytku publicznego przestrzeni i ma pierwszeństwo przed pojazdami (kierujący musi ustąpić pieszemu w każdym wypadku).


Ponadto w strefie zamieszkania:
- obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h,
- wolno parkować jedynie w miejscach do tego wyznaczonych,
- progi zwalniające nie muszą być oznaczone znakami pionowymi,
- opuszczając strefę zamieszkania, należy ustąpić pierwszeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Strefa zamieszkania, to także specjalny obszar nie tylko ze względu na obowiązujące normy prawne, ale także z uwagi na to, że ma on służyć przede wszystkim osobom tam zamieszkującym, wypoczywającym, uczęszczającym do szkół, robiącym zakupy w sieciach sklepów itp. Ma również zapewnić bawiącym się na tym obszarze dzieciom maksimum bezpieczeństwa.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -10

  mieszczuch..._gość

  28.01.2019, 14:24

  trzeba...

  ...obecnym włodarzom miasta przypomnieć jak skończyło się nakładanie kagańca na naród co to robiło PO! Pogoniono ich od władzy raz na zawsze. I w miescie tez tak się może wydarzyć. Żyjemy w wolności i trzeba dać ludziom zyc na poziomie i bez kagańca! Nikt nie będzie zakazywal i nakazywal bo nie poto narod kupuje auta i samochody zeby urzędnik palcem pokazywal gdzie i jak parkować. jak jade z rodzina na spacer to chce umiejscowić auto tak żeby było nam wygodnie! I tyle w temacie...

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx4.xx0 
 • +7

  Pik_gość

  28.01.2019, 16:37

  Ale z Ciebie baran / nie obrażając barany/

  Cytuj
  IP: 109.197.xx6.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA