Opóźni się remont Zatorza

Osiedle Zatorze (fot. tcz.pl)
Tczew - Opóźni się remont Zatorza
Nie wiadomo, kiedy ruszą prace związane z remontami ulic w ramach rewitalizacji Zatorza. Dwie firmy złożyły odwołania do rozstrzygnięcia przetargowego, a w związku z sytuacją epidemiologiczną Krajowa Izba Odwoławcza zawiesiła rozpoznawanie spraw.

Na przetarg dotyczący I etapu inwestycji, ogłoszony przez Zakład Usług Komunalnych, zgłosiły się firmy z Kobierzyc, Kartuz, Pruszcza Gd., Gdyni, Pruszkowa oraz Starogardu Gd. Zaproponowane koszty wykonania zadania wynosiły od 5,7 do 7 mln zł. 5 ofert mieściło się w kwocie zaplanowanej przez inwestora. Na razie nie wiadomo, kto będzie wykonywał to zadanie, bo dwóch oferentów złożyło odwołania.

- Wpłynęły dwa odwołania oferentów od naszego rozstrzygnięcia, a ze względu na sytuację epidemiologiczną Krajowa Izba Odwoławcza obecnie nie orzeka, w związku z czym nie mamy pewności kiedy tak naprawdę będziemy mogli rozpocząć budowę. Musimy poczekać. - mówi Marcin Górny z Miejskiego Zarządu Dróg.

W zakres I etapu wchodzą: przebudowa ulicy Półwiejskiej, ulicy Młyńskiej, ulicy Wilczej, części ulicy Kolejowej, fragmentu ulicy Prostej, budowa miejsc postojowych wraz z drogami manewrowymi przy skrzyżowaniu ulic Kolejowa -Prosta -Wilcza, budowa kompletnej sieci kanalizacji deszczowej, budowa/przebudowa istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej, przebudowa istniejącej sieci wodociągowej, przebudowa sieci gazowej (ta realizowana będzie na koszt Gestora sieci PSG Sp. z o.o.), przebudowa kolizji urządzeń energetycznych Energa Operator S.A., budowa sieci oświetlenia drogowego, kanału technologicznego Urzędu Miasta Tczew wraz ze studniami kablowymi, przebudowa kolizji sieci teletechnicznych oraz budowa monitoringu - wykonanie 4 punktów kamerowych, w tym 16 kamer stałych i 4 kamery obrotowe.

Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu pn. "Miasto od nowa - rewitalizacja Starego Miasta i Zatorza" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wcześniej zakładany termin zakończenia I etapu robót to - koniec września - jednak teraz nie wiadomo, kiedy prace ruszą. Wszystko zależy od tego, kiedy Krajowa Izba Odwoławcza wznowi orzekanie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +6

  d_gość_gość

  07.04.2020, 10:02

  Sam syf

  Szok Do czego ludzie potrafią doprowadzić te dzielnice. Dobrze ze mieszkam na ogrodzonym i strzeżonym osiedlu ( poza Tczewem) bo inaczej holota zyjaca z cudzych pieniedzy by to wszystko w ruinę obrocila.

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx2.xx9 
 • +7

  Gelek_gość_gość_gość

  07.04.2020, 10:25

  Szykujcie D.py na ten remont tak zrobią jak z mostem

  Odpowiedz
  IP: 78.20.xx6.xx1 
 • +1

  Wiarus_gość

  07.04.2020, 16:44

  CHWDK

  Żal tej dzielnicy... Kiedyś kolejarze, a teraz tczeska patologia....

  Odpowiedz
  IP: 91.195.xx9.xx8 
 • +2

  historia sie powtarza !!!_gość

  07.04.2020, 18:59

  ZNOWU PRZEŁOŻENIA ROBÓT ??!!! NIE NO K..A TAM NIGDY CHYBA NIE ZROBIĄ TYCH KAMER, DRÓG ITP.. 2 FIRMY SIĘ WYKRUSZYŁY TO WYKRUSZYŁY TO AUT Z NIMI I DO ROBOTY !!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx5.xx5 
 • +3

  _gośćPan Jan bez samochodu_gość

  07.04.2020, 19:23

  O kur

  Ja pierniczę jak tam wygląda. Obraz nędzy i rozpaczy, dno dna. Czarna dziura. Masakra.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx1.xx5 
 • +2

  Do Prezydenta_gość

  07.04.2020, 21:35

  Prezydencie - osobiście do Ciebie nic nie mam - ale DAWAJ DALEJ ZA DARMO MIESZKANIA NA KOZENIE to nigdy się to nie poprawi !!! ,,brawo brawo'' - daj jakimś żulom za free - pozniej taki tylko zdewastuje i nie podziękuje a jeszcze pretensje,że dostał w kamienicy socjalne a nie w blogu..500 plus = patologia !!!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx6.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA