Startują Tczewskie Wieczory Organowe

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
08
05.2022
Niedziela
Tczew - Startują Tczewskie Wieczory Organowe
Już 8. maja odbędzie się pierwszy koncert w ramach tegorocznej dziewiątej już edycji Tczewskich Wieczorów Organowych i Kameralnych. Będzie to wydarzenie o tyle ciekawe, wyjątkowe, że podczas niedzielnego popołudnia, melomani zgromadzeni w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie będą mogli podziwiać na żywo, z bliska pracę i grę organisty na scenie. Stanie się to za sprawą organów włoskiej firmy VISCOUNT, które tego dnia zawładną tczewską sceną.


Będzie to jednak ciekawy wieczór także pod względem repertuarowym. Obok organisty i kompozytora Macieja Zakrzewskiego zasiądzie akordeonista Paweł A. Nowak by wykonać wspólnie program składający się na ich najnowszy projekt "AerOphonic".

Będzie to autorski koncert z muzyką na akordeon i organy Pawła Nowaka oraz Macieja Zakrzewskiego w wykonaniu samych kompozytorów. Nazwa projektu to słowo klucz, łączące oba instrumenty należące do rodziny "aerofonów klawiszowych". "AerOphonic" to rzadkie połączenie akordeonu i organów, które skłania twórców do eksploatowania nowych brzmień.

W programie koncertu znajdzie się muzyka jazzowa, filmowa, klezmerska, romantyczna w przeróżnych, niecodziennych zestawieniach oraz zagadkowych odsłonach.

Koncert będzie połączony z promocją płyty "AerOphonic", którą artyści zarejestrowali w 2021 roku.

Serdecznie zapraszamy! 8.05.2022 (niedziela) godz. 17.00 Sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Wstęp wolny!Drukuj
Prześlij dalej