Gniew też grał z Orkiestrą

WOŚP w Gniewie (fot. mat. prasowe)
Tczew - Gniew też grał z Orkiestrą

zobacz galerię zdjęć: 3
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 30! Wielki finał odbył się w niedzielę 30 stycznia. Kwesta na terenie miasta i gminy Gniew trwała cały dzień. Mieszkańcy jak co roku chętnie wspierali tę wspaniałą zbiórkę. Mimo wyjątkowo kapryśnej pogody, wolontariuszom udało się zebrać łącznie 13 512,10 zł i nieco ponad 100 euro. To świetny wynik, mając na uwadze, że w Gniewie w tym roku nie były prowadzone licytacje WOŚP. Przedmioty przeznaczone na aukcje, za zgodą darczyńców, zostały przekazane na pomoc małemu mieszkańcowi gminy.

30. Finał WOŚP już za nami! Tegoroczna zbiórka miała na celu wsparcie diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie po raz kolejny zagrało wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

Do gniewskiego sztabu zgłosiło się prawie 40 wolontariuszy, którzy w niedzielę wyruszyli razem ze skarbonkami oraz serduszkami na ulice Gniewu. W godzinach porannych pojawili się również na terenie całej gminy Gniew. Było to możliwe, dzięki wspaniałej współpracy z OSK "Sukces" Monika Pomierska z Gniewu.

Mimo niesprzyjającej pogody, kwesta w Gniewie trwała do godzin wieczornych. Dzięki Panu Marcinowi Gołyńskiemu i współpracy z Restauracją CK na wolontariuszy czekał ciepły posiłek - wyśmienite burgery i frytki. A w Sali Kameralnej CKiBP mogli rozgrzać się ciepłą herbatą i poczęstować słodkościami.


W tym roku w Gniewie wyjątkowo nie odbyły się licytacje WOŚP, ponieważ CKiBP, po uzyskaniu zgody darczyńców, zdecydowało się przekazać wszystkie przedmioty przeznaczone na tegoroczne aukcje, na pomoc małemu, potrzebującemu wsparcia mieszkańcowi naszej Gminy - Fabianowi.

- Serdecznie dziękujemy darczyńcom za akceptację naszej inicjatywy - mówią organizatorzy. - Na licytacje live dla Fabiana, które odbędą się 4 lutego na facebooku, trafiło dzięki temu sporo przedmiotów od gniewskich przedsiębiorców, osób indywidualnych, jak również od Centrum Kultury. Do wylicytowania będą m.in. koszulki z autografami Anity Lipnickiej i wokalisty zespołu Piersi, obrazy, biżuteria, książki, płyty, gry, atrakcyjne vouchery upominkowe i wiele innych...

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc oraz organizację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gniewie. Z całego serca dziękujemy wszystkim wolontariuszom, OSK "Sukces", Restauracji CK oraz zaangażowanym nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 1 w Gniewie i Szkoły Podstawowej nr 2 w Gniewie. Już teraz zapraszamy do udziału w przyszłorocznej zbiórce. Siema!

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +8

  Gdańsk _gość

  01.02.2022, 07:22

  Cała Polska śpiewa z nami wypierdalać z Owsiakami.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx9.xx8 
 • -7

  oj_gość_gość

  01.02.2022, 11:23

  Jak będziesz się leczyć w jakimkolwiek szpitalu też proszę powiedz to zdanie i jeszcze dodaj że nie chcesz sprzętu z serduszkiem. Położą Cie wygodni na podłodze i odłączą wszystkie rury. Pozdrawiam

  Cytuj
  IP: 46.171.xx7.xx2 
 • +1

  Gdańsk_gość

  01.02.2022, 13:25

  "Jak będziesz się leczyć w jakimkolwiek szpitalu też proszę powiedz to zdanie i jeszcze dodaj że nie chcesz sprzętu z serduszkiem. Położą Cie wygodni na podłodze i odłączą wszystkie rury. Pozdrawiam"

  Serio? Myślisz, że zmieściłbym się do inkubatora, lub że kozetka lub apteczka by mnie wyleczyła, a nie lekarz?

  Odpowiedz
  IP: 51.15.xx2.xx8 
 • +1

  oj_gość_gość

  02.02.2022, 14:49

  róbta, co chceta

  Cytuj
  IP: 46.171.xx7.xx2 
 • +2

  do oj__gość

  01.02.2022, 13:44

  "Jak będziesz się leczyć w jakimkolwiek szpitalu też proszę powiedz to zdanie i jeszcze dodaj że nie chcesz sprzętu z serduszkiem. Położą Cie wygodni na podłodze i odłączą wszystkie rury. Pozdrawiam"

  Ha, ha, a na windzie w bloku też mam naklejone serduszko Owsiaka czy to znaczy, że Owsiak mi kupił windę i już nie mogę nią jeździć? Przejrzyj na oczy Owsiak to robi dla siebie, bo na tym on i jego rodzina zarabia. Żadnego sprzętu nie kupił dla szpitala - tylko wypożycza szpitalowi.

  Odpowiedz
  IP: 135.148.xx2.xx2 
 • +1

  oj_gość_gość

  02.02.2022, 14:50

  "róbta, co chceta"

  Cytuj
  IP: 46.171.xx7.xx2 
 • Sylwia _gość

  01.02.2022, 15:15

  A czy Panu Jurkowi nie przeszkadzało, że wolontariusze byli niezaszczepieni? Stop segregacji i dzielenia ludzi.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx3.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.