Kwiatowa metamorfoza skwerku przy ulicy Wiślanej w Gniewie

(fot. gniew.pl)
Kwiatowa metamorfoza skwerku przy ulicy Wiślanej w Gniewie
W ostatnim czasie odbyły się warsztaty florystyczne połączone z akcją sadzenia roślin na zrewitalizowanym skwerku przy ulicy Wiślanej w Gniewie. Urzędnicy wspólnie z mieszkańcami zagospodarowali jedną z rabat kwiatowych sadząc na niej ozdobne hortensje i trawy, upiększając wspólną przestrzeń rekreacyjną.

Następnie odbyły się warsztaty florystyczne, podczas których uczestnicy uczyli się wykonywania kompozycji roślinnych z wykorzystaniem kokedamy - tradycyjnej japońskiej dekoracji roślinnej. Kokedama to kula z mchu, w której rosną rośliny, których system korzeniowy nie jest zbyt duży i głęboki. Doskonale sprawdzają się tu gatunki, które potrzebują dużo światła słonecznego. To unikatowa dekoracja przestrzeni, która doskonale sprawdzi się zarówno w ogrodzie, jak i we wnętrzach nadając im nowoczesnego wyglądu.

Działania te były jednymi z ostatnich zadań realizowanych w ramach przedsięwzięcia "Rewitalizacja zdegradowanej przestrzeni Starego Miasta i Podzamcza w Gniewie" dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Drukuj
Prześlij dalej