Manufaktura #ZszyciZKulturą. Pracownicy CKiS szyją maseczki

CKiS szyją maseczki (fot. Ckis)
Tczew - Manufaktura #ZszyciZKulturą. Pracownicy CKiS szyją maseczki

zobacz galerię zdjęć: 8
Pracownicy Centrum Kultury i Sztuki szyją maseczki ochronne. Swoją działalność zaczęła Manufaktura #ZszyciZKulturą.

Mimo że część warsztatów artystycznych oraz planowane na najbliższe miesiące imprezy zostały odwołane, to pracownicy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie nie siedzą z założonymi rękami.

- My również ruszyliśmy do walki z koronawirusem i uruchomiliśmy manufakturę maseczek. - mówi Tomasz Hildebrandt, dyrektor CKiS. - Będziemy szyć na sprzedaż, aby pozyskać dodatkowe środki na działalność kulturalną online, a także chcielibyśmy wspomóc służby miejskie i inne podmioty na terenie miasta.


W produkcję maseczek zaangażowała się cała kadra Centrum Kultury oraz wolontariusze i pracownicy zaprzyjaźnionych instytucji miejskich.


- Zakupiliśmy maszyny, przygotowaliśmy stanowiska pracy i podzieliliśmy się rolami. Każdy ma zadanie do wykonania. Jedni tną materiał, inni odpowiednio go prasują, a ci najbardziej wprawieni w rzemiośle szyją maseczki i przyszywają gumki. Są to maseczki bawełniane wielorazowego użytku, można je prać. - dodają pracownicy CKiS.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +1

  g_gość_gość_gość

  20.05.2020, 14:15

  Myślenie nie boli...

  Ludzie ,maseczki są dla chirurgów ,"żeby nie oblizywali skalpela " i dla chorych aby nie pluli na zdrowych i ich otoczenie.Podstawy higieny na całym świecie i nie będzie żadnej epidemii.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx8 
 • +2

  JAN_gość_gość

  20.05.2020, 15:00

  Szkoda czasu i atłasu. Te maseczki nie spełniają żadnych norm.

  Odpowiedz
  IP: 213.183.xx4.xx7 
 • +4

  MATYLDA_gość

  20.05.2020, 15:11

  Czy to są sterylne warunki? Czemu osoba szyjąca nie ma ani rękawiczek ani maski ochronnej? A jak roznosi wirusa to każdy będzie miał na twarzy tego wirusa...

  Odpowiedz
  IP: 165.22.xx7.xxx 
 • Fran_gość_gość_gość_gość

  20.05.2020, 16:46

  Zadzwonić do ministra zdrowia pomoże z tymi maseczkami ma dobre wtyki :)

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx9.xx9 
 • merhjbf_gość

  20.05.2020, 21:13

  nie mają rozumu

  ale ten wirus ma moc , zabiera myślenie tczewskie poj...y jak to mówi znajomy Mirka

  Odpowiedz
  IP: 79.190.xx0.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.