A może weekend ze sztuką? Nowe wystawy w Fabryce Sztuk

(fot. J. Ziółkowski)
A może weekend ze sztuką? Nowe wystawy w Fabryce Sztuk
W nadchodzący długi weekend warto zwiedzić nowe wystawy w Fabryce Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4.

- "Kocie plotki" - to zbiór ilustracji stworzonych przez studentkę ASP w Gdańsku, a zarazem plastyczkę w Fabryce Sztuk - Aleksandrę Ujazdowską-Bałdowską. Przedstawiają one portrety kotów, którym nadano jedną z najbardziej charakterystycznych dla ludzi cech - plotkarstwo. Obserwują, kłamią i rozmawiają o tym, kto co zrobił, gdzie wyszedł i jaki miał kolor czapki. Ilustracje zostały wykonane różnymi technikami: od grafiki warsztatowej (sucha igła, monotypia) po klasyczne malarstwo gwaszowe i kredki. Na wystawie eksponowane są ich reprodukcje, ale kto jest ciekawy, jak wyglądają oryginały, to ma szansę również je zobaczyć - znajdują się w specjalnym segregatorze. Można też poukładać puzzle i zostawić autograf, odbijając kocią łapkę. To idealna propozycja dla rodzin z dziećmi.

- wystawa retrospektywna Jacka Kornackiego (kurator: prof. Mariusz Białecki) - artysty sztuk wizualnych, prof. dr hab. sztuki, związanego zawodowo z gdańską ASP. Uprawia malarstwo i rysunek, tworzy artystyczne obiekty i instalacje malarskie z wizualnym wykorzystaniem światła, w tym światła UV, co daje niesamowity efekt. Tę wystawę ogląda się w ciemności!

Przypominamy, że w kamienicy przy ul. Podmurnej 15 czynna jest Galeria Henryka Kudzio, czyli kopie dzieł wielkich mistrzów malarstwa, a także wystawa o Kazimierzu Zimnym i ekspozycja obrazów Dominika Woźniaka.


godziny otwarcia:
30.05 / czwartek / 10.00-18.00 ul. 30 Stycznia 4, ul. Podmurna 15
31.05 / piątek / 8.00-18.00 ul. 30 Stycznia 4
/ 10.00-16.00 ul. Podmurna 15
1.06 / sobota / 10.00-18.00 ul. 30 Stycznia 4, ul. Podmurna 15
2.06 / niedziela / 10.00-18.00 ul. 30 Stycznia 4, ul. Podmurna 15
wstęp bezpłatny
www.fabrykasztuk.tczew.pl

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -1

  PIOTR_gość_gość_gość_gość

  30.05.2024, 09:15

  TCZEW

  kto to wszystko opłaca

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx7 
 • +2

  Też gość_gość

  30.05.2024, 13:14

  Dlaczego pytasz? Mało płacisz podatków i różnych opłat? Masz pretensję, że za dostęp do kultury nie musisz płacić? Idź, zobacz, skorzystaj. Podziękuj Miastu, że chociaż za to nie musisz płacić. Że stara się znaleźć w budżecie środki, żebyś mógł bezpłatnie skorzystać z licznych propozycji kulturalnych. Mam córkę, która regularnie chodzi tam na warsztaty z klasą. Cudeńka robią. I tak, bezpłatnie. Ale wiesz co? Płacę podatki, i w ch..... różnych opłat... a i tak za wszystko trzeba płacić. Cieszę się, że jest takie fantastyczne miejsce, gdzie widać na co idą moje pieniądze... i do tego mogę to zrobić za darmo. Jeszcze... Bo więcej takich irracjonalnych pytań i judzenia... i nie wiadomo co będzie. Brawo Fabryka Sztuk!

  Cytuj
  IP: 185.246.xx8.xx9 
  +1

  Salceson za 100mln zl. _gość

  31.05.2024, 10:35

  dla ks. egzorcysty od Miekiszona

  @Piotr, za wszystko placi zlodziej Pinokio z banda zlodzei PiS oraz Skorumpowani Przestepcy ! widze , ze madroscia to, ty nie grzeszysz do roboty pasozycie, bo darmozjady najwiecej maja do powiedzenia-:))) a poza tym hejtowaac to, ty mozesz swoich kolegow trollu !

  Cytuj
  IP: 95.223.xx1.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.