#GaszynChallenge. Kolejne osoby i instytucje podejmują wyzwanie

Kolejne osoby i instytucje podejmują wyzwanie w ramach #GaszynChallenge. O co chodzi? O dobrą zabawę - ale i pomaganie - dzięki akcji prowadzone są zbiórki na chore dzieci, które wymagają terapii, które kosztują miliony złotych.

Na naszej stronie pisaliśmy już o tczewskich strażakach, którzy podjęli wyzwanie w ramach #GaszynChallenge - Ależ oni "pompują"! A cel jest szczytny . Teraz rękawice podjął prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki - do wyzwania został nominowany przez Wojtka Stobbę, dziennikarza Radia Gdańsk.

- Dziękuję za nominację Wojtek Stobba. Teraz ja nominuję tczewski ZUK, TCSiR oraz Straż Miejską. Pomagajmy! Zaczęło się od strażaka z Gaszyna, który pompując zaczął zbiórkę na rzecz Wojtusia cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni. Udało się zebrać niewyobrażalne wręcz pieniądze, ponad 10 milionów złotych! Teraz zbieramy dla innych dzieciaków z SMA, żeby miały szansę na normalne życie. Chodzi o to, by zrobić 10 pompek (ja wybrałem takie), wrzucić filmik z nagraniem i nominować kolejne osoby, a oprócz tego obowiązkowo wesprzeć zbiórkę - https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengedaria - pisze włodarz na facebooku.
Do zabawy włączyli się także pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie.

- Dziękujemy Powiatowemu Urzędowi Pracy w Lęborku za nominację do #GaszynChallenge! Trenowaliśmy cały weekend - sprawdźcie jak nam poszło - informuje PUP na swoim fanpagu.
W akcji wzięli udział także ratownicy medyczni ze Szpitali Tczewskich:Zasady są bardzo proste, nominowane osoby muszą wykonać 10 pompek. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł na specjalne konto, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto na siepomaga.pl. Osoby lub organizacje, które zostały nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować minimum 3 kolejne osoby lub stowarzyszenia.

Początkowa akcja dotyczyła zbiórki 9 mln złotych na kosztowną terapię genową dla 18-miesięcznego Wojtusia, chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Kwotę już udało się zebrać, ale środki ze zbiórki trafiają na konta innych potrzebujących dzieci, dla których liczy się każda złotówka.

Aktualizacja:

W akcję włączyło się także tczewskie Starostwo Powiatowe:

- Wspieramy małą Darię - zachęcamy do wpłat tutaj: https://www.siepomaga.pl/daria Do akcji nominujemy: Barwny dotyk Kociewia - Gmina Morzeszczyn, Rada Powiatu Tczewskiego, Urząd Miasto Tczew. Powodzenia! - czytamy na fanpagu powiatu.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -6

  awe_gość_gość_gość

  22.06.2020, 15:50

  Brawo ratownicy. A Prezydent to co?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xxx 
 • +4

  Goguś _gość

  22.06.2020, 16:34

  Jak co? Wspiera i wpłacił na zbiórkę

  Cytuj
  IP: 94.254.xx1.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.