Kolejne akcje pomocowe - zbiórki w Tczewie i Wiślacy na granicy

Noszenie darów (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Kolejne akcje pomocowe - zbiórki w Tczewie i Wiślacy na granicy

zobacz galerię zdjęć: 8
Trwa kolejny dzień zbiórek i pomocy dla Ukrainy. Kolejny transport z pomocą wyruszy do Lwowa po zbiórce w Spółdzielni Mieszkaniowej na Suchostrzygach. W akcje pomocowe zaangażowała się też sekcja bokserska Wisły Tczew - Wiślacy jeżdżą na granice, zawożąc Ukraińców, którzy wyjeżdżają z Pomorza na wojnę i przywożą rodziny potrzebujące pomocy.

Przez ostatnie dni trwała zbiórka w Spółdzielczym Domu Kultury na Suchostrzygach.

- Ogłoszony przeze mnie apel do tczewian przeszedł nasze oczekiwania. Dzięki administracjom Spółdzielni Mieszkaniowej rozwieszono apele we wszystkich blokach na terenie miasta. Punktem zbiórki jak zawsze był Spółdzielczy Dom Kultury na Suchostrzygach. Mieszkańcy błyskawicznie zareagowali na apel. Są to najpotrzebniejsze rzeczy, które są potrzebne przede wszystkim kobietom i dzieciom. W zbiórce znajdują się też najpotrzebniejsze rzeczy dla osób rannych w walkach z najeźdźcą (bandaże, leki, opatrunki i inne) Wszystkie te dary przewiezione zostaną do punktu centralnego w ITONIE, skąd tirami pojadą do Fundacji Semper Fidelis na rzecz Archidiecezji Lwowskiej w Lwowie. Koordynatorem centralnej zbiórki, jak organizacji transportu do Lwowa jest radny Michał Ciesielski. Wszystkie dary są posegregowane, każdy karton opisany jest w dwóch językach polskim i ukraińskim. Jest to zasługa pracowników Domu Kultury i Administracji Osiedla. Wszystkim darczyńcom dziękujemy za ich ogromne i pełne życzliwości serca. - mówi radna Gertruda Pierzynowska.
Sytuacji na wschodniej granicy nie przygląda się bezczynnie również sekcja bokserska Wisły Tczew.

- My na pusto nie wracamy! Kolejna ekipa wraca z granicy. Ten uśmiech jest bezcenny. Za kilka godzin kolejny transport - piszą w mediach społecznościowych Wiślacy.


Bokserzy kursują na granicę, gdzie zawożą chętnych Ukraińców, którzy jadą na wojnę, zawożą ze sobą dary, a w drodze powrotnej zabierają kobiety i dzieci, które uciekają przed koszmarem wojny.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -2

  :)_gość

  04.03.2022, 09:59

  itonie?

  co to za analfabeta pisał- Wszystkie te dary przewiezione zostaną do punktu centralnego w ITONIE ITON - nie znam

  Odpowiedz
  IP: 91.149.xx6.xx4 
 • +1

  Hoody77_gość

  04.03.2022, 21:01

  Pomoc

  Na starym mieście nie widziałem żadnego ogłoszenia. Mieszkam w starym budownictwie niedaleko bulwaru.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.