Jutro policyjne działania. "Do najtragiczniejszych wypadków dochodzi na prostym odcinku drogi"

Kontrola policji (fot. Tcz.pl)
Tczew - Jutro policyjne działania. "Do najtragiczniejszych wypadków dochodzi na prostym odcinku drogi"
Jutro na terenie powiatu tczewskiego zostaną przeprowadzone działania "Prędkość". Głównym ich celem jest zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Niemniej jednak policjanci zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

Jutro na terenie województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania "Prędkość". Mundurowi wyposażeni w mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane z wideorejestratorami będą patrolować również tczewskie drogi, zwłaszcza w miejscach w których najczęściej dochodzi do popełniania wykroczeń. Podczas kontroli drogowej policjanci sprawdzą czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci są przewożone w fotelikach lub innych, dostosowanych do wzrostu i masy ciała urządzeniach.

- Przypominamy, że sprzyjające warunki atmosferyczne czasami usypiają czujność uczestników ruchu. Do najtragiczniejszych zdarzeń drogowych dochodzi na prostym odcinku drogi, na suchej nawierzchni przy dobrych warunkach do jazdy. Przyczyną wypadku zazwyczaj jest nadmierna prędkość. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • Adi_gość

  03.06.2020, 15:41

  Droga

  Prosze kontrolować drogę malinowska od mostów w stronę flexa tam to aż strach rowerem po ulicy jechać każdy jeden ma więcej na liczniku

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx4.xx0 
 • Fran_gość_gość_gość_gość_gość

  03.06.2020, 16:51

  No co ty gadasz radar w oczach masz

  Cytuj
  IP: 178.235.xx7.xx3 
 • Ja_gość_gość_gość_gość

  03.06.2020, 16:56

  Jaki cycoch, hrh.... Hrh

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx3.xx6 
 • +3

  buk_gość

  03.06.2020, 21:41

  predkosc i glosnosc

  sprawdzajcie tez przy okazji głosnosc tych wszystkich pierdzacych rozregulowanych bolidów tutejszych wioskowych szybkich i wściekłych plus jednosladowych easy riderów z Kozen i Jednosci zapierd...rundy wkolo na utartych szlakach

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx4.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.