Zorganizują happening, by uświadomić, ile marnujemy jedzenia

Sklep, żywność
Tczew - Zorganizują happening, by uświadomić, ile marnujemy jedzenia

zobacz galerię zdjęć: 1
Każdego dnia na całym świecie - szczególnie w krajach wysoko rozwiniętych - setki ton żywności są marnotrawione i trafiają do kosza. Rządy i organizacje społeczne na całym świecie szukają recepty na marnotrawstwo. 16 października w Tczewie odbędzie wydarzenie, które ma zwrócić uwagę na to, jak dużo jedzenia marnotrawimy każdego dnia.

Wydarzenie edukacyjne pt. "Manifest przeciwko marnowaniu jedzenia" odbędzie się w środę 16.10.2019 w godz. 10:30-14:00 - w Światowy Dzień Żywności.

- Chcemy tym eventem zwrócić uwagę na bardzo powszechny problem wyrzucania nadmiernej ilości jedzenia w naszych domach. Projekt jest kontynuacją misji Banku Żywności w Tczewie, którego zadaniem jest zmniejszanie obszarów niedożywienia w województwie pomorskim. Tylko w minionym roku poprzez działania pozyskaliśmy ze sklepów i przekazaliśmy osobom potrzebującym ponad 1000 ton żywności. - wyjaśnia Maria Jankowska, z Banku Żywności w Tczewie.


Wydarzenie Patronatem Honorowym wsparło Starostwo Powiatowe. Patronem głównym jest tczewskie Centrum Kultury i Sztuki, gdzie odbędzie się druga część wydarzenia, a w sponsoring (nagród w quizach dla uczniów) włączyło się 11 firm.


-
Każdą szkołę zachęcamy do przygotowania dwóch elementów: kolorowych strojów i rekwizytów nawiązujących do zdrowego odżywiania, mile widziane akcenty owocowe i warzywne oraz transparentu z hasłem nawiązującym do nie marnowania jedzenia (przewidujemy konkurs na najciekawsze hasło). - dodają organizatorzy.


Co zaplanowano?

Część I w godz. 10.30-11.00 Marsz ulicami Starego Miasta:

10.30 - zbiórka przy Urzędzie Miejskim zaproszonych gości, dyrektorów szkół i organizacji, a także uczniów placówek z terenu Powiatu Tczewskiego;
10.45-11.00 - przemarsz ulicami Starego Miasta w barwnym korowodzie i zamanifestowanie swojego sprzeciwu wobec marnowania jedzenia.

Część II w godz. 11.00-14.00 - Spotkanie uczestników w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, w programie:

- przemówienia Pani Prezes Banku Żywności oraz zaproszonych gości,
- prezentacja dietetyka na temat sposobów na niemarnowanie żywności w naszych domach,
- konkursy z nagrodami indywidualnymi oraz dla szkół,
- stanowiska edukacyjne dla uczniów,
- mini koncert akustyczny Marka Plutowskiego,
- zaproszenia do wspierania wolontariatu akcyjnego.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -2

  Raphael_gość_gość

  08.10.2019, 21:43

  to trzeba zmienić!

  Popieram akcję!

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx4 
 • +2

  postny_gość

  09.10.2019, 00:38

  dieta

  hasło dla akcji,, Nie żryj tyle , będziesz zdrowszy , zaoszczędzisz , nie zmarnujesz,,

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA