Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz

Nie żyje Paweł Adamowicz (fot. www.facebook.com/gdanskpl)
Tczew - Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz
Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Mężczyzna, mimo wysiłków lekarzy, zmarł w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku.

- Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Prosimy wszystkich o dobrą myśl i modlitwy w jego intencji. - czytamy na oficjalnym fanpagu Gdańska.


Prezydent został dźgnięty nożem 13 stycznia 2019, podczas finału 27. edycji WOŚP - kiedy rozpoczynała się akcja "światełko do nieba". Włodarz początkowo był reanimowany na scenie na Targu Węglowym - skąd został przetransportowany w stanie bardzo ciężkim do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie był operowany przez 5 godzin. Zmarł 14 stycznia 2019 roku.

Tuż nim został dźgnięty nożem - wypowiedział ze sceny swoje ostatnie słowa - ostatnio zdanie brzmiało - "Jesteście kochani. Gdańsk jest najcudowniejszym miejscem na świecie!"


Stefan W. - sprawca ataku na prezydenta Gdańska w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku - początkowo usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, który po śmieci Pawła Adamowicza został zmieniony na zarzut zabójstwa.

Wiec przeciwko nienawiści i przemocy

Ze specjalnym apelem do mediów zwrócił się po tragedii Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk:

Wszyscy jesteśmy poruszeni tragedią, jaka wydarzyła się wczoraj w Gdańsku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dziś o godz. 18.00 pod Fontanną Neptuna odbędzie się wiec przeciwko nienawiści i przemocy. Tragedia która się wydarzyła, mogła dotknąć każdego z nas. Jako gdańszczanie, ale też samorządowcy pokażmy solidarność i wsparcie - bądźmy razem w tych trudnych chwilach niezależnie od przekonań i poglądów.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (0)

  • Uwaga! Funkcja komentowania została wyłączona przez Moderatora serwisu...