Świat pełen kolorów i emocji. Relacja ze spotkania z Zofią Daniel

Spotkanie (fot. MBP Tczew)
Tczew - Świat pełen kolorów i emocji. Relacja ze spotkania z Zofią Daniel

zobacz galerię zdjęć: 3
22 października Miejska Biblioteka Publiczna gościła u siebie tczewską poetkę, Zofię Daniel, która promowała swój najnowszy tomik wierszy dla dzieci "Tęczowa wędrówka". Spotkanie odbyło się w formie online, a poprowadziła je Aleksandra Kęprowska, dziennikarka Radia Tczew.

"Tęczowa wędrówka" jest kontynuacją poprzedniej publikacji dla dzieci "Za tęczowymi drzwiami". W najnowszym tomie autorka ponownie sięgnęła po motyw tęczy. Dlaczego? "Dla mnie taki właśnie jest świat, który nas otacza - kolorowy, pełen dobrych emocji i ludzi." - mówiła poetka w trakcie rozmowy. Za pomocą słów "namalowała" ten świat na kartach książki, oddając jego piękno i niezwykłą kolorystykę. Ta feeria barw i optymistyczne historie sprawiają, że w wierszach Zofii Daniel znajdziemy radość i pociechę, które są tak potrzebne zwłaszcza teraz, kiedy wszyscy - dorośli i dzieci - mierzymy się z trudną rzeczywistością.

Czytając wiersze, wędrujemy wspólnie z autorką przez cztery pory roku, podziwiając zmieniającą się dookoła przyrodę. Napotkamy na swojej drodze również wiele zwierząt, jak choćby: kota, psa, pliszkę, żaby czy ślimaki. Nie zabraknie ponadto opisów tczewskiej architektury. A jakim zakątkom z Grodu Sambora poetka poświęciła swoją uwagę? Otóż, wieży ciśnień, kamienicy na Placu Hallera z figurami - alegoriami Czterech Pór Roku, a także.... nowej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kościuszki.

Książka z pewnością zachwyci zarówno młodszych, jak i tych starszych czytelników. Nie tylko ze względu na wyjątkową treść, ale także dzięki pięknym, kolorowym ilustracjom. Grafiki stworzyła Monika Daniel, chrześnica poetki, która jest również autorką rysunków do poprzednich publikacji pani Zofii.


Nie można również nie wspomnieć o oprawie muzycznej spotkania. Widzowie śledzący spotkanie w Internecie mogli zobaczyć i usłyszeć córkę poetki, Annę Szwedę, grającą utwory klasyczne na wiolonczeli; Zuzannę Daniel, wnuczkę pani Zofii, która wyrecytowała wiersz "Staś" z promowanego tomiku oraz Tomasza Szumałę, gitarzystę, z własną interpretacją muzyczną wierszy "Pan Samochodzik" oraz "Lubię tylko".

Spotkanie autorskie z Zofią Daniel odbyło się w ramach projektu "Czytelniczy Rejs", który został dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków z Funduszu Promocji Kultury.
Tekst i foto
Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • -2

  Alex _gość_gość _gość

  29.10.2020, 12:08

  Corona 19

  Tego już nie można czytać, codziennie przypadki gdzie ci ludzie leżą jak mamy 1 szpital, w Tczewie już jest ponad 200 jak nie lepiej chorych ,dla czego wszyscy są podpisami pod korone.Teraz się zacznie po protestach zaczną podnosić statystyki dla pieniędzy będzie po 50 tysięcy dziennie ha ha.Najlepsze w tym że już nie mówią że nie ma pieniedzy na zakup łóżek, robienie polowych szpitali na stadionach ,to kosztuje miliony o demontaż tak samo czyli mamy pieniądze.Gdy już minie PANDEMIA Rząd powie nie mamy pieniędzy pdniesienie gospodarki zajmie nam 10 lat ,ale i tak jesteśmy zielona wyspa w Europie tak bedzie.

  Odpowiedz
  IP: 188.66.xx9.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA