Kulturalne ferie w CKiBP w Gniewie

(fot. mat. prasowe)
Kulturalne ferie w CKiBP w Gniewie
W pierwszym tygodniu ferii Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie zorganizowało tydzień pełen atrakcji dla dzieci i młodzież w wieku od 7 do 15 lat.

W ramach poniedziałkowych zajęć odbyły się warsztaty majsterkowania, plastyczne oraz zajęcia ruchowe. Podczas warsztatów majsterkowania uczestnicy tworzyli katapulty. W ramach plastycznych wcielili się w rolę malarzy. W międzyczasie odbywały się także zajęcia ruchowe.

Podczas wtorkowych zajęć uczestnicy "Kulturalnych ferii" brali udział w zajęciach tanecznych, które poprowadziły zdolne wolontariuszki CKiBP. Uczestnicy ferii ponownie zapoznawali się z wyjątkową sztuką malarstwa. Chętnie uczestniczyli w nieprzewidywalnych eksperymentach oraz ręcznie wykonali plecione breloczki podczas warsztatów rękodzieła. Rozegrały się również zacięte pojedynki w Chińczyka.

W ramach trzeciego dnia zajęć, uczestnicy wybrali się na wycieczkę do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Na miejscu wycieczkowicze odwiedzili 6 pięter, na których poprzez zabawę zdobyli nową wiedzę. Odwiedzili m.in. interaktywną wystawę "Barwy", poszerzyli swoją wiedzę o obrotach, a także mieli mokrą frajdę na temat rzek. Na zakończenie wycieczki grupa udała się na posiłek do McDonald's.


Kolejnego dnia uczestnicy tworzyli wystrzałowe rakiety wykorzystując do tego sodę i ocet. Po udanych wybuchach na Rynku, w Sali Kameralnej odbyło się kino z popcornem.

Na zakończenie tygodnia pełnego atrakcji, odbyły się warsztaty z tworzenia ekostrojów a następnie Wielka Zabawa Karnawałowa.

Drukuj
Prześlij dalej