"Ks. Janusz St. Pasierb - obywatel Pelplina". Gra miejska w Pelplinie

(fot. pelplin.pl)
Tczew - "Ks. Janusz St. Pasierb - obywatel Pelplina". Gra miejska w Pelplinie
W powiecie tczewskim trwa Rok Ks. Janusz St. Pasierb. Także w Pelplinie zaplanowano kilka ważnych wydarzeń. W piątek 5 października Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Pelplinie zorganizował - pod patronatem starosty Tadeusza Dzwonkowskiego i pełniącego funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Tomasza Czerwińskiego - grę miejską "Ks. Janusz St. Pasierb - obywatel Pelplina". Wzięły w niej udział reprezentacje dziewięciu szkół średnich z terenu powiatu tczewskiego oraz szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu miasta i gminy Pelplin.

Uczestnicy wyruszyli z Miejskiej Biblioteki Publicznej na ulice miasta. Poszczególne punkty kontrolne to Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej, bazylika katedralna, Ogród Biskupi, Muzeum Diecezjalne, Bibliotek Diecezjalna, cmentarz parafialny. Młodzież musiała wykonać blisko 30 zadań, posługując się m.in. kodami QR. Napisali ponadto test dot. życia i twórczości poety. Poziom był bardzo wyrównany.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce i Nagrodę Starosty Tczewskiego zdobyło Liceum Ogólnokształcące im. ks. Janusza St. Pasierba w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie, zaś II i III kolejno: Zespół Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St. Pasierba i I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie. W młodszej kategorii najlepsi byli uczniowie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rajkowach. Otrzymali oni Puchar Burmistrza Pelplina.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA