Sołtysi z Pomorza. Czas wysłać zgłoszenie na konkurs Funduszu Sołeckiego

Wiosna, jabłonie, sad, wieś, rzepak (fot. tcz.pl)
Sołtysi z Pomorza. Czas wysłać zgłoszenie na konkurs Funduszu Sołeckiego
Jeśli w waszej wsi realizowaliście ciekawe lokalne inwestycje jak np. siłownie na otwartym powietrzu, boiska, wiejskie świetlice i wiele innych i chcecie się tym pochwalić, to zgłoście się do konkursu Funduszu Sołeckiego. Etap wojewódzki właśnie się rozpoczął. A pula nagród to 12 tys. zł.

Zgłoszenia należy nadsyłać do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego do 16 lutego 2023 r.

Konkurs Funduszu Sołeckiego

W konkursie mogą startować sołectwa z całego Pomorza. Czym jest ten konkurs?


- Jego celem jest między innymi aktywizacja mieszkańców obszarów wiejskich. To także doskonała okazja do edukacji społeczeństwa w zakresie planowania przestrzennego czy ochrony środowiska - wyjaśnia Józef Sarnowski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego.


Udział w konkursie to również okazja do promocji Funduszu Sołeckiego. Konkurs przeprowadzany jest w dwóch etapach: wojewódzkim i krajowym.

- W zeszłym roku komisja miała trudne zadanie, bo wszystkie zgłoszone projekty zasługiwały na wyróżnienie. Ostatecznie wygrał projekt z Chałup. Liczę, że w tym roku konkurs również będzie na bardzo wysokim poziomie - podkreśla Sarnowski.

Jakie projekty można, zatem zgłaszać do konkursu?

Małe, lokalne inwestycje

Do konkursu można zgłaszać małe lokalne projekty.

- Mogą być np. boiska, siłownie na świeżym powietrzu czy wiejskie świetlice. Słowem wszystkie te inwestycje, które sprzyjają umacnianiu więzi społecznych i poprawiają przestrzeń publiczną - wyjaśnia.

Nadesłane aplikacje oceniać będzie specjalna komisja, która zwracać będzie uwagę choćby na oryginalność i innowacyjność projektu, jego wpływ na poprawę warunków życia czy zaangażowanie mieszkańców. Jak w każdym konkursie i w tym przypadku przewidziano nagrody.

- Zwycięzca konkursu otrzyma 5 tys. zł., zdobywca drugiego miejsca 4 tys. zł, a za zajęcie trzeciego miejsca na podium przewidziano nagrodę 3 tys. zł. - mówi Józef Sarnowski.


Dodatkowo zwycięzca będzie reprezentować Pomorze w etapie krajowym.


Ważne informacje


Zgłoszenia do wojewódzkiego etapu konkursu należy nadesłać do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

- Aplikację należy złożyć do 16 lutego 2023 r. Do dokumentów należy dołączyć dobrej jakości zdjęcia wykonanej inwestycji - informuje Sarnowski.


Zgłoszenia może dokonać sołtys wsi, członek rady sołeckiej lub wójt gminy. Każde sołectwo może złożyć jeden wniosek. Z konkursu wykluczone są projekty, które uzyskały dofinansowanie w ramach Aktywnego Sołectwa Pomorskiego.

Formularz do pobrania tutaj.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +4

  qq_gość

  20.01.2023, 10:33

  zgłaszam sołtysa ze czewa za molo rzeczne .

  Odpowiedz
  IP: 46.175.xx6.xx8 
 • Iii_gość_gość

  20.01.2023, 12:46

  Hm

  Zgłaszam sołtysa z Zajączkowa- nowe śmieciowisko czynne całą dobę.

  Odpowiedz
  IP: 95.40.xx5.xx9 
 • Jan _gość

  20.01.2023, 12:49

  Rokitki

  Nikt nie dorówna sołtysowi z Rokitek. To najlepszy sołtys nie tylko w pomorskim ale w całej Polsce. Niech nam rządzi jeszcze sto lat i wspomaga rozwój naszej pięknej wsi.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx2.xx8 
 • -2

  Gorzedziej _gość

  22.01.2023, 13:24

  Nawój

  Oby nie sołtysa z Gorzędzieja , zostawił żonę dla Jakieś Ukrainki , najpierw pomagał jak w czasie wojny przyjechała a potem zostawił Żonę dla młodszej po 30 latach pan Dariusz Nawój . Brawo Brawo z OSP też bym go usunął Proszę zobaczyć jaki przykład daje !!!

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx3.xx0 
 • -1

  qq_gość

  22.01.2023, 14:56

  a co cie obchodzi co chłop robi ze swoim zyciem. Po kiego włazisz mu z buciorami

  Cytuj
  IP: 109.197.xx2.xx9 
  -1

  denis_gość_gość

  22.01.2023, 17:45

  ***** ***

  co ma piernik do wiatraka?

  Cytuj
  IP: 88.92.xx1.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.