OSP Tczew zaprasza do konkursu. Wygraj czujkę, która ratuje życie

(fot. OSP Tczew)
OSP Tczew zaprasza do konkursu. Wygraj czujkę, która ratuje życie

zobacz galerię zdjęć: 1
Trwa sezon grzewczy, podczas którego jednym z zagrożeń są pożary oraz akcje związane z ulatnianiem się czadu. Ta bezwonna substancja może pozbawić życia. Uratować nas może czujka, która uruchomi alarm w przypadku wystąpienia czadu. Strażacy z OSP Tczew zapraszają do konkursu, w którym można wygrać takie urządzenie.

W okresie jesienno-zimowym, w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym "cichym zabójcą", gdyż jest niewidoczny oraz nie ma smaku, ani zapachu.

Czad zabija - niestety takie przypadki zdarzały się także w Tczewie. Kilka lat temu z powodu zatrucia czadem zmarł 15-letni chłopiec, a cztery osoby trafiły do szpitala. Aby uniknąć takich tragedii - należy zamontować specjalną czujkę.

Czujkę można wygrać w konkursie organizowanym przez strażków z OSP Tczew. Do rozdania 42 takie urządzenia, ufundowane przez tczewskie firmy: EATON, FLEX, Zakład Usług Kominiarskich oraz anonimowego sponsora. Strażacy dziękują za ufundowanie nagród!


Co zrobić, żeby wygrać?

Wszelkie informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie OSP Tczew - tutaj .

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • belarka_gość

  09.01.2023, 10:25

  yyyy

  To w Tczewie jest ochotnicza straż?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.