Wykąpią się w lodowatej wodzie dla maluchów z Domu Dziecka. Ty też możesz się włączyć

(fot. facebook.com)
Tczew - Wykąpią się w lodowatej wodzie dla maluchów z Domu Dziecka. Ty też możesz się włączyć
Zrzucą ubrania i wykąpią się w lodowatej wodzie dla maluchów z tczewskiego Domu Dziecka i zwierzaków ze starogardzkiego azylu. Morsy ze Starogardu zapraszają w najbliższą niedzielę (01.12) nad jezioro w Płaczewie do udziału w charytatywnej akcji.

Morsy ze Starogardu zorganizowały akcję charytatywną - "I mors może zostać Mikołajem". Celem przedsięwzięcia jest pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Tczewie. Każdy z nas będzie mógł wrzucić kwotę do puszki, przynieść słodycze, czy upominki dla maluchów. Mile widziane również prezenty dla czworonogów ze starogardzkiego azylu - np. karma.

- W domu dziecka przebywa obecnie 29 dzieci, w wieku od 9 miesięcy do lat 18. Zatrzymajmy się na chwilę. Pewnie większość z Was odwiedzających jest już dorosła, całkiem możliwe, że macie już własne rodziny. Proszę Was, byście się na chwilę cofnęli do czasów dzieciństwa i okresu Mikołajek i Świąt Bożego Narodzenia. Pewnie nie wszyscy, ale większość z Was pewnie spędzała ten czas w RODZINNYM DOMU w gronie NAJBLIŻSZYCH. Dzieci te nie mają takiej możliwości, jaką mieliśmy dane my, więc chociaż poprawmy ich warunki bytowe oraz dajmy im małą namiastkę tych Mikołajek, świąt oraz radości, bo czasem uśmiech dziecka to najpiękniejsza rzecz na świecie. Jeśli chcecie POMÓC, to zapraszam do zapoznania się z potrzebami DOMU DZIECKA. - przekonują starogardzkie morsy z Przerembel Team.

Amatorzy kąpieli w lodowatej wodzie przekonują, że morsowanie ma same zalety - Dlaczego morsowanie. Ma korzystny wpływ na ciało, takie jak odtruwanie, lepszy sen, niweluje stan zapalny, poprawia wydolność fizyczną, wspomaga układa nerwowy, poprawia długość życia, łagodzi ból i poprawia nastrój. Najmłodszy starogardzki mors ma osiem lat - a kąpać się zimą można w każdym wieku.


Początek akcji w niedzielę - o godzinie 9.00 - zbiórka na plaży w Płaczewie.

Drukuj
Prześlij dalej