Ta firma z Tczewa podbija światowe rynki. Właśnie obchodzi 20-lecie

HUBER+SUHNER (fot. mat. prasowe)
Tczew - Ta firma z Tczewa podbija światowe rynki. Właśnie obchodzi 20-lecie
W warszawskim metrze, samochodach osobowych, samolotach, w najdłuższym tunelu na świecie, a nawet w satelitach - to m.in. tutaj spotkać można kable, konektory, systemy kablowe, anteny i inne produkty tworzone przez szwajcarską firmę HUBER+SUHNER, która zatrudnia na całym świecie ponad 4 tys. osób, z czego aż 850 w polskich oddziałach w Tczewie, Swarożynie i Gdańsku. W Polsce firma istnieje od lat i właśnie obchodzi swoją 20-tą rocznicę działalności.

Choć z produktami szwajcarskiego koncernu HUBER+SUHNER, spotykamy się niemal codziennie, to z pozoru trudno je dostrzec. Firma od lat dostarcza klientom na całym świecie kable, konektory, systemy kablowe, anteny oraz inne elementy, wyprodukowane w oparciu o specjalistyczną i unikalną wiedzę. Działa w trzech obszarach - transportowym, komunikacyjnym i przemysłowym. I śmiało można powiedzieć, że jedna z kluczowych i najważniejszych części biznesu, znajduje się właśnie w Polsce.

Niezwykłe projekty kluczem do rozwoju

Artur Sinderman, dyrektor zarządzający HUBER+SUHNER w Polsce, tworzy tutejszy oddział firmy od 13 lat.


- Miło, a zarazem z satysfakcją patrzę na transformację, jaką przeszliśmy w ostatnich latach - od typowo wytwórczego zakładu, do dzisiejszego centrum kompetencji, silnej i kluczowej dla grupy części światowego biznesu - mówi Sinderman.


A ten globalny biznes, to dziś niemal 1 mld franków szwajcarskich przychodów rocznie, zakłady produkcyjne w Europie, Stanach Zjednoczonych, Malezji, Indiach czy Australii oraz dziesiątki rynków zbytu na całym świecie. Polska i tutejsze odziały stanowią jeden z głównych motorów napędowych dla całego HUBER+SUHNER; to tu dzieją się najważniejsze rzeczy, wytwarzane są kluczowe produkty, pracują najlepsi ludzie, którzy są doskonałymi specjalistami.Dziś w Polsce pracuje 850 osób. Tylko w ciągu tego roku zatrudniono ok. 140 osób, głównie do administracji, gdyż produkcja z roku na rok jest coraz bardziej zautomatyzowana. Rozwój ten wiąże się przede wszystkim z rozbudową dwóch gałęzi biznesu HUBER+SUHNER - medycznej i motoryzacyjnej. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na dwa niezwykle innowacyjne i rozwojowe projekty. Firma, wspólnie ze swoimi klientami opracowuje bowiem sprzęt do rewolucyjnej metody walki z nowotworem. Jej specjaliści są w stanie stworzyć sondę z mikro anteną, które działają w ciele człowieka jak niewielka mikrofalówka, która zabija komórki rakowe. Co więcej, ta sonda ma swój własny system chłodzący, konieczny do prawidłowego działania. To rewolucyjna i bardzo innowacyjna metoda walki z nowotworami, a zarazem bardzo śmiały koncept produktowy na rynku medycznym.

Z kolei w zakresie branży motoryzacyjnej, największym obecnie realizowanym projektem, jest rozwój i budowa anten 3D, które odgrywają kluczową rolę w systemach takich jak awaryjne hamowanie, aktywny tempomat u wiodących światowych producentów rynku motoryzacyjnego na świecie.

Ambitne plany

Minione 20 lat stało pod znakiem rozwoju firmy na całym świecie. To zobowiązuje. Dlatego dziś także, a może jeszcze bardziej, HUBER+SUHNER stawia na innowacje. Zapowiada rozwój zarówno w obszarach R&D, zaopatrzenia, designu, jak i procesu produkcji. To wszystko sprawi, że polski oddział jeszcze bardziej umocni swoją pozycję w strukturze grupy HUBER+SUHNER.

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (0)

  • Uwaga! Funkcja komentowania została wyłączona przez Moderatora serwisu...