Wybuch w Wielgłowach. Dostępu do posesji broniło 9 bernardynów

Wybuch w Wielgłowach. Dostępu do posesji broniło 9 bernardynów
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 20.02.2023 do 26.02.2023 roku zanotowano łącznie 28 zdarzeń w tym 4 pożary, 22 miejscowe zagrożenia oraz 2 alarmy fałszywe.

24.02.2023 - Wielgłowy, ul. Leśna- wybuch pieca CO
W piątek około godziny 19 do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie wpłynęło zgłoszenie z informacją, że w budynku jednorodzinnym doszło do wybuchu kotła na paliwo stałe. Po dotarciu na miejsce okazało się, że dostępu do posesji broni 9 bernardynów. Wspólnie z Policją udało się zamknąć psy na sąsiedniej działce. Z uszkodzonego budynku ewakuowano ranną kobietę, która została zabrana do szpitala. Niestety pod gruzami w pomieszczeniu kotłowni strażacy znaleźli ciało mężczyzny, którego pomimo podjętej akcji resuscytacyjnej nie udało się uratować. Siła eksplozji była tak duża, że zniszczeniu uległy ściany działowe w budynku. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z OSP Subkowy, 1 zastęp z JRG Tczew, 1 zastęp z KP PSP Tczew, Policja, ZRM, prokurator oraz przedstawiciele PINB w Tczewie.

25.02.2023 - Pelplin, Mickiewicza - pożar pokoju w budynku wielorodzinnym
Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar w pokoju w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Działania polegały na ugaszeniu pożaru oraz przewietrzeniu mieszkania i budynku. Ze względu na duże zadymienie strażacy pracowali w sprzęcie ochrony układu oddechowego. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiła 21 letnia kobieta oraz 14 miesięczne dziecko. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG Tczew, 1 zastęp z JRG Starogard Gdański oraz 2 zastępy z OSP Pelplin.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +4

  ekofan _gość

  28.02.2023, 09:10

  groźny przypadek wybuchu kotła

  na paliwo stałe to eksplozja miału/pyłu lub zgazowania drewna albo ciśnienie wody przyblokowane zaworami lub dysfunkcją zaworu bezpieczeństwa. .Konieczna jest wiedza odnośnie zagrożeń przy obsłudze pieca CO. Każdy taki przypadek powinien być wnikliwie wyjaśniony i poddany do zapoznania ku przestrodze dla użytkowników takich urządzeń. Czy są dostępne broszury z instruktażem o zagrożeniach z takimi następstwami ? Szczególnie Straż Pożarna i Straż Miejska powinna dysponować odnośną lekturą.

  Odpowiedz
  IP: 185.167.xx5.xx5 
 • Tom_gość

  01.03.2023, 15:39

  Czy wiadomo co z rannymi? Jaki jest ich stan?

  Odpowiedz
  IP: 193.33.xx3.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.