W Gniewie kręcą film

(fot. Rafał Pijański | Filmikon)
Tczew - W Gniewie kręcą film
Od wtorku, 13 września w Gniewie gości ekipa filmowa, która przez dwa kolejne tygodnie w mieście realizuje zdjęcia do filmu fabularnego "Polowanie", w reżyserii Pawła Chmielewskiego. W środę, 21 września można było podejrzeć pracę na planie filmowym na żywo.

W rolę głównych aktorów wcielą się m.in.: Michał Czernecki, Magdalena Walach, Kamila Kamińska, Piotr Szymon Warszawski, Artur Barciś, Ewa Kasprzyk i inni. Producentem jest Dom Filmowy Filmikon z Gdańska, z którym to Gmina Gniew podpisała partnerską umowę współpracy przy realizacji filmu.

- W środę, 21 września w godzinach porannych i przedpołudniowych realizowana była dużą scenę na gniewskim rynku. Kręcony był wiec filmowego burmistrza, w którym udział wzięli nie tylko aktorzy, ale również prawdziwi mieszkańcy oraz "filmowi" dziennikarze. Filmujemy zachwycający Gniew, jednak w filmie wystąpi on pod inną nazwą tylko po to, by nie był niesłusznie kojarzony z przedstawianą w filmie fabułą - mówi Olga Bieniek, Kierownik Produkcji.
.

"Polowanie". To kolejna po: "Czarnym czwartku", "Układzie zamkniętym" i "Kamerdynerze" produkcja filmowa kręcona na Pomorzu według scenariusza: Mirosława Piepki i zmarłego niedawno Michała Pruskiego. Jak mówi Mirosław Piepka, "Układ zamknięty" i "Polowanie" łączy jedno: żądza. Ale w tym pierwszym filmie chodziło o żądzę pieniądza, a w drugim o żądzę władzy.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +6

  Gwajer_gość

  27.09.2022, 05:56

  Miasto zaplacilo za "promocje" miasta jak Tczew za "Futro"?

  Odpowiedz
  IP: 158.116.xx8.xx6 
 • +6

  Nie_gość

  27.09.2022, 06:31

  Tam budżet szanują

  Cytuj
  IP: 37.30.xx6.xx6 
  +3

  FUTRO z MISIA_gość

  27.09.2022, 08:42

  Pobłocki zagra jakiś epizod?

  jest zdolny, może ktoś wspomni?

  Cytuj
  IP: 5.173.xxx.xx8 

  a_gość

  27.09.2022, 13:35

  Tam raczej rządzą mądrzy ludzie nie wywalają kasy w błoto z podatków mieszkańców ,nasi potrafią się śmiać z ościennego Starogardu a efekty widać na co dzień .

  Cytuj
  IP: 178.235.xx7.xx5 
 • +2

  qq_gość

  27.09.2022, 06:25

  "..."Polowanie". To kolejna po: "Czarnym czwartku", "Układzie zamkniętym" i "Kamerdynerze" produkcja filmowa kręcona na Pomorzu według scenariusza: Mirosława Piepki i zmarłego niedawno Michała Pruskiego..." a czemu nie wspominają rzetelni redaktorzy o "Futrze z misia". Fju fju jaka promocja. Turyści walą z każdego pociągu żeby zobaczyć jedyne w swoim rodzaju w Polsce molo rzeczne :)

  Odpowiedz
  IP: 46.175.xx6.xx8 
 • +1

  a_gość

  27.09.2022, 13:47

  Inwestycja miasta za ten film zwróci się za 600 lat tak jak przekop dla kajaków .Zastanawia mnie czemu żaden radny nie żąda statystyk ile miasto zarobiło na tych turystach i może tą stratę pokryją mądrzy co to wymyślili, łatwo się wydaje nie swoje pieniądze ,ale łatwiej podnieść ceny biletów bo co to jest 100 tyś tu wywalić tam wywalić i płakać że nie ma .Inni mają darmowe autobusy (Malbork ) my mamy kilka ujęć w gównianym filmie ale widać że mieszkańcy tak wolą bo sami tak wybierają .

  Cytuj
  IP: 178.235.xx7.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.