Grunt na Medal 2021. Tczew wśród 16 najlepszych lokalizacji dla inwestorów w Polsce!

(fot. www.paih.gov.pl)
Tczew - Grunt na Medal 2021. Tczew wśród 16 najlepszych lokalizacji dla inwestorów w Polsce!
2 grudnia Mirosław Pobłocki Prezydent Miasta Tczewa, podczas gali konkursu w Warszawie odebrał nagrodę za najlepszy teren inwestycyjny. Kapituła konkursu najwyżej (I miejsce w woj. pomorskim) oceniła Gminę Miejską Tczew za działkę prywatną przy ul. Za Dworcem (po dawnej drożdżowni), która została wyłoniona jako laureat konkursu. Tczew znalazł się na liście 16 gmin z całej Polski z najlepszymi terenami pod inwestycje. Nagrodą w konkursie jest preferencyjne wskazanie zwycięskich terenów przez PAIH S.A. i urzędy marszałkowskie inwestorom oraz prowadzona przez PAIH S.A. i zarządy województw promocja tych terenów na forum międzynarodowym.

Organizatorem konkursu jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH), która jest instytucją doradczą, działającą we współpracy z Grupą Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) pod kierownictwem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. PAIH to pierwszy punkt kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez sieć biur na całym świecie. Pełną listę wyników można znaleźć tutaj.

- O tegoroczny tytuł najbardziej atrakcyjnego terenu pod inwestycję walczyło 120 gmin, które zaprezentowały łącznie 164 oferty. Cieszę się, że nasze miasto zostało zauważone jako miejsce atrakcyjne dla inwestorów i przyjazne dla przedsiębiorców. Tereny i gminy nagradzane tytułem "Grunt na medal" otrzymują niepowtarzalną szansę promocji, a także w pierwszej kolejności są rekomendowane inwestorom, jeśli tylko spełniają wymogi konkretnego przedsiębiorcy - mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa.

 
W konkursie "Grunt na medal" zgłoszono łącznie 164 tereny inwestycyjne o przeznaczeniu produkcyjnym. W wyniku przeprowadzonej 30 kwietnia br. weryfikacji i ocen zgłoszonych terenów inwestycyjnych, do drugiego etapu konkursu zakwalifikowano łącznie 59 ofert. Zgodnie z decyzją komisji konkursowej, do dalszego udziału w konkursie zakwalifikowano z każdego województwa tereny, które uzyskały trzy najwyższe oceny.
- Miasto Tczew wytypowało do konkursu teren dawnej jednostki wojskowej - NCT, a dokładnie dwie działki na jego południowym krańcu o pow. 4,12 ha i 1,22 ha, z przeznaczeniem pod działalność usługowo-przemysłową oraz nieruchomości przy ul. Za Dworcem o pow. 3,67 ha, z przeznaczeniem na usługi i produkcję - należącą do prywatnego właściciela. Na terenie naszego województwa w ścisłym finale znaleźliśmy się z terenami Invest Park Rumia. - wyjaśnia Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie - 16 lipca 2021 r. odbyła się wizja lokalna obu terenów i prezentacja informacji o mieście oraz regionie. W ocenie brali udział przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu z Warszawy, Agencji Rozwoju Pomorza, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i Invest in Pomerania.

 
Nagrodą w konkursie jest preferencyjne wskazanie zwycięskich terenów przez PAIH S.A. i urzędy marszałkowskie inwestorom oraz prowadzona przez PAIH S.A. i zarządy województw promocja tych terenów na forum międzynarodowym.

Konkurs organizowany jest przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu - instytucje doradczą, działającą we współpracy z Grupą Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) pod kierownictwem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. PAIH to pierwszy punkt kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez sieć biur na całym świecie.

Wśród laureatów znalazły się gminy: Tczew, Chojnów, Ksawerów, Mińsk Mazowiecki i Żyraków oraz Miasta: Żnin, Chełm, Nowa Sól, Tarnów, Ujazd, Łomża, Dąbrowa Górnicza, Ostrowiec Świętokrzyski, Elbląg, Leszno i Stargard.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (12)
dodaj komentarz

 • +4

  Łupaszko_gość_gość

  03.12.2021, 11:38

  "a 'la long"

  Grunty cudowne ,a rozwój miasta znikomy .

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx5.xx7 
 • -1

  Łupaszko_gość_gość

  03.12.2021, 11:40

  "a 'la long"

  Jak to jest możliwe ? Precz z Pobłockim !!!!

  Cytuj
  IP: 37.47.xx5.xx7 
  +8

  Obajtek +krysztaly PiS_gość_gość

  03.12.2021, 12:24

  w ZP mamy ,,krysztaly i zlotych ludzi,,

  najlepiej zaprosic zlotego Mejza , ktory zeruje na dramacie ludzkim, takze nie lepszy byl szuja Szumowski a takich w Zjednoczonej Prawicy jest wielu i szkoda mego czasu aby wymieniac nazwiskami, wiec glosu wyborczego mego nie dostanie Zjednoczona Prawica

  Cytuj
  IP: 37.201.xx2.xx0 

  edek_gość

  03.12.2021, 17:29

  drożdżownię kupi jeden z nich...

  Jan Szynaka (Szynaka-Meble) albo Michał Czekaj (Dragon Poland) albo Lidia Ziaja (Ziaja) albo Tomasz Barczyk (M-Tech) albo Małgorzata Bieniaszewska (MB Pneumatyka) albo Jakub Wójcik (Izodom 2000 Polska) albo Jerzy Pietrucha (Grupa Pietrucha) albo Adam Sikorski (Unimot) albo Waldemar Bogusch (Orlen Deutschland) albo Robert Strzelecki (TenderHut) albo Maciej Wojeński (Ekoenergetyka) albo Ryszard Wtorkowski (LUG Light Factory)

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx3 
 • Rowerowy_johny_gość

  03.12.2021, 11:41

  Gratulacje! .....

  ..... chociaż i tak pewnie będzie hejt, bo to już taka świecka tradycja.

  Odpowiedz
  IP: 212.160.xx2.xxx 
 • Łupaszko_gość_gość

  03.12.2021, 12:14

  "a 'la long"

  Jaki hejt, puknij się w głowę nie od dzisiaj wiadomo że Tczew ma świetną lokalizację ale naprawdę to nie jest zasługą Pobłockiego .Pobłocki jest za to odpowiedzialny za stagnacje miasta.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx5.xx7 
  +7

  sami zloci ludzie i krysztaly _gość

  03.12.2021, 12:39

  Sasin+Banas+Mejza+Ziobro+Balbina+Szumows

  Tczew lezy na rozdroju drog i ma dobre polozenie i do tego dobra komunikacja ladowa, kolejowa w przyszlosci wodna, jak pogonimy Zjednoczona Prawice bo tylko okrada nas z naszych podatkow tz. krysztaly i zloci ludzie , jak sami o sobie okreslaja pisowcy, poza tym rzad nie ma wlasnych pieniedzy aby cokolwiek obiecac to musi okrasc podatnika, poza tym mamy niepraworzadnosc to widac i slychac co robi szeryf albo, jak to woli Zero a Dlugopis podpisze uniewinienie (Piotrowicz+Kaminski itd.) wiec glosu wyborczego oddemnie nie dostanie ZP i Goodbye Zero i Balbina

  Cytuj
  IP: 37.201.xx2.xx0 
  +1

  Dyrektor_gość

  05.12.2021, 13:54

  robole

  Tczew jest najlepszą lokalizacją nie tylko ze względu na płożenie ale też na tanią siłę roboczą

  Cytuj
  IP: 84.38.xx4.xx8 
 • +3

  hjkl_gość

  03.12.2021, 14:38

  co za kłamstwo

  Teraz cena tego gruntu poszła w górę i niejeden zaciera swe brudne rynce , ile zarobi na przekręcie . Za ro będzie tu San francisko , bo teraz jest ściernisko....Tczew to potęga , czysto , miło , atrakcje co krok...tylko te wiejskie buraki obywatele nie doceniają UM....

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx2 
 • +2

  Jan_gość_gość

  04.12.2021, 07:25

  To Tczew jest teraz gminą,a nie miastem?

  Odpowiedz
  IP: 5.172.xx3.xx8 
 • Paweł _gość

  04.12.2021, 21:30

  Jest coś takiego jak gmina miejska. Proponuję poczytać trochę na temat jednostek terytorialnych w Polsce.

  Cytuj
  IP: 5.173.xx2.xx1 
 • +3

  olo_gość_gość_gość

  05.12.2021, 06:38

  Nie ma to jak propaganda i urabianie przyszłych klientów

  Odpowiedz
  IP: 31.60.xx3.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.