"Dobry start": Większość uprawnionych złożyła wnioski

Pieniądze (fot. tcz.pl)
Tczew - "Dobry start": Większość uprawnionych złożyła wnioski
Ponad 90 proc. uprawnionych osób złożyło wnioski do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o wyprawkę szkolną z programu "Dobry start". Na Pomorzu ZUS przyjął ponad 188 tys. wniosków, a na konta rodziców i opiekunów trafiło już blisko 76 mln zł.

Do końca listopada tego roku można składać wnioski o wypłatę 300 zł z programu "Dobry start". W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o świadczenie 300 plus można złożyć tylko elektronicznie - za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Natomiast środki z programu są wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Większość osób złożyła już wniosek o świadczenie "Dobry start". Sprawna obsługa tego zadania przez ZUS była możliwa dzięki elektronizacji i automatyzacji.

- Najwięcej wniosków wpłynęło za pośrednictwem bankowości elektronicznej (63,2 proc.). Blisko 1/3 wniosków trafiła do ZUS przez Platformę Usług Elektronicznych (27,8 proc.) Najwięcej dzieci, na które przyznano i wypłacono świadczenie "Dobry start" uczęszcza do szkół podstawowych (67,7 proc.), dalej są licea ogólnokształcące (13,8 proc.) i technika (13,4 proc.). - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik gdańskiego ZUS.


Program "Dobry start" to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Świadczenie przysługuje bez względu na dochód. ZUS wypłaca świadczenie raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat, lub 24 lat - w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  Lejba_gość_gość

  27.09.2021, 08:35

  Wniosek już dawno złożony był Już wódeczka dawno wypita za te 3 stówki Jeszcze raz do końca roku mogli by wypłacić

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx1.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.