Modernizują drogi w gminie Pelplin

(fot. pelplin.pl)
Tczew - Modernizują drogi w gminie Pelplin
Trwają prace modernizacyjne drogach wojewódzkich w Gminie Pelplin. Niebawem zakończony zostanie remont nawierzchni na pierwszym z przewidzianych odcinków, tj. Wielki Garc - Międzyłęż (droga wojewódzka 229, km 15+445 - 18+480). Warstwa asfaltu o łącznej grubości 7 cm została już położona, a obecnie trwają ostatnie prace związane ze wzmocnieniem poboczy mieszanką z kruszyw łamanych po obu stronach drogi. Do zakończenia pozostanie tylko odtworzenie oznakowania poziomego.

Odcinkiem, który zostanie w tym samym standardzie zmodernizowany w następnej kolejności jest fragment tej samej drogi wojewódzkiej od skrzyżowania z drogą krajową nr 91 w Rudnie do cmentarza w Wielkim Garcu (km 16+485 - 14+635). Długość obu zmodernizowanych odcinków wyniesie 4,185 km.

Jako ostatni, przewidziany do remontu w tym samym zakresie, jest odcinek drogi wojewódzkiej nr 230 Janiszewo - Janiszewko (km 16+700 - 17+900) o długości 1,2 km. Inwestycja ta jest przewidziana do realizacji wczesną jesienią bieżącego roku.

- Przepraszamy za utrudnienia w ruchu kołowym, w tym przede wszystkim wprowadzany czasowo ruch wahadłowy. Prosimy o zachowanie czujności i ostrożności podczas poruszania się w ciągu wyżej wymienionych dróg. - informują urzędnicy z Pelplina.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +3

  Mieszkanka_gość

  27.08.2020, 14:09

  Pelplin

  Modernizacja dróg gminnych to jakiś żart, same dziury, trawa na wysokość kolan. Pelplin jest coraz brudniejszy, zaniedbany. Pelplin jest najgorzej zarządzany od lat. Poprzedni burmistrz był o niebo lepszy. Z kim kolwiek tylko nie rozmawiam to narzeka i ma do tego powód. Ja mam też już dość.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx8.xx9 
 • +2

  Maciek_gość

  27.08.2020, 14:35

  Może tak ktoś wreszcie by pomyślał o remoncie 3km odcinka miedzy Klonówką a Pelplinem? Od Starogardu do mostku nad Wierzycą (w pobliżu wiaduktu nad A1) droga jest w miarę dobrym stanie, ale pozostała część tej drogi aż do obwodnicy Pelplina woła o pomstę do nieba...

  Odpowiedz
  IP: 165.225.xx6.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA