Wiatr przewrócił ciężarówkę na dk "91"

Straż pożarna (fot. tcz.pl)
Tczew - Wiatr przewrócił ciężarówkę na dk "91"
Silne podmuchy wiatru na Pomorzu. W całym województwie strażacy interweniowali ok. 120 razy. W powiecie tczewskim wyjeżdżali trzy razy - w tym do przewróconej przez silny podmuch wiatry ciężarówki na "91".

Przez całą noc mocno wiało - na szczęście nikt nie ucierpiał.

- W naszym powiecie mimo silnych podmuchów, noc przebiegła spokojnie. Dwa razy wyjeżdżaliśmy do wiatrołomów na terenie gminy Tczew. Z kolei w piątkowy ranek na drodze krajowej nr 91 przewróciły się naczepy pojazdu ciężarowego. - mówi mł. kpt. Michał Myrda, rzecznik KP PSP Tczew.

Wiatr uspokoi się dopiero w piątkowe popołudnie - służby apelują o nieparkowanie pojazdów pod drzewami i zabezpieczenie przedmiotów zostawionych na balkonach.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +13

  Dred24_gość

  14.01.2022, 10:56

  Wiatrołomy

  Kiedy samorządy wezmą się za wycinkę starych drzew. Za każdym razem, kiedy mocniej powieje strażacy muszą wyjeżdżać do powalonych drzew, albo konarów. Dobrze, że nikomu nie wyrządza poważniejszych szkód, a co jeśli....

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx5.xx4 
 • -15

  tyvy_gość

  14.01.2022, 13:17

  Od tego oni sa od tego są oni

  Cytuj
  IP: 83.20.xx9.xxx 
  +4

  Piotr Kończewski_gość

  14.01.2022, 15:18

  eko-paradoks

  Paradoksalnie wycinając drzewa (między innymi) przyczyniamy się do zmian klimatycznych powodujących coraz silniejsze i coraz częstsze wiatry o huraganowej sile.

  Cytuj
  IP: 195.191.xx1.xx6 
 • -1

  Taaak, na pewno...._gość_gość

  14.01.2022, 22:35

  są od tego...

  "Od tego oni sa od tego są oni"

  Od tego jest właściciel terenu lub zarządca drogi... A że jednak leżący konar na drodze to zagrożenie dla zdrowia i życia to wzywani są strażacy. Można by było wezwać policję do kierowania ruchem, aż przyjedzie zarządca drogi i posprząta... Ale przecież straż wszystko ogarnie i będzie cacy. Podpal sobie dom / mieszkanie, strażacy są od tego żeby go zgasić ;) Tak po krótce...

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx0.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA