MOPS przypomina - ostatnie dni na złożenie wniosków

MOPS (fot. tcz.pl)
Tczew - MOPS przypomina - ostatnie dni na złożenie wniosków
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie przypomina, że osoby, które do tej pory nie złożyły wniosku o świadczenie dobry start, tj. 300 zł w związku z rozpoczęciem przez dziecko nauki w szkole w kolejnym roku szkolnym, mają czas tylko do 30 listopada 2020 r. na skuteczne złożenie takiego wniosku. Złożenie wniosku po upływie tego terminu skutkuje pozostawieniem go bez rozpatrzenia.

Ponadto, tut. Ośrodek przypomina, iż z dniem 2020-10-31 upłynął poprzedni okres zasiłkowy, na który ustalone było prawo do zasiłków rodzinnych i dodatków do tych zasiłków. Od 1 lipca br. można było składać wnioski o przyznanie świadczeń na kolejny okres zasiłkowy, który rozpoczął się w dnu 2020-11-01. Z uwagi na fakt, iż zasiłki rodzinne oraz dodatki do nich przysługują począwszy od miesiąca, w którym wpłynął wniosek o ustalenie prawa do tych świadczeń, osoby które do tej pory nie złożyły takiego wniosku mają na to czas do 2020-11-30, aby nie utracić prawa do świadczeń za miesiąc listopad 2020 r.. Złożenie wniosku w kolejnym miesiącu będzie skutkować ustaleniem prawa do świadczeń począwszy od miesiąca złożenia wniosku do końca okresu zasiłkowego.

Wnioski można składać:

- drogą elektroniczną, szczegółowa procedura opisana została na stronie https://mops.tczew.pl/ewnioski

- w skrzynce oddawczej w siedzibie Ośrodka przy ul. 1 Maja 8
- za pośrednictwem poczty

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -20

  Baska_gość

  27.11.2020, 19:37

  Postarajcie sie lepiej o porządne paczki dla rodzin potrzebujących a nie znowu olej ,maka,cukier i konserwy . Nie dość ze Pis nas gnębi i tłamsi to jeszcze wy upokarzacie polskie rodziny

  Odpowiedz
  IP: 5.172.xx5.xx1 
 • +3

  swwsw_gość

  29.11.2020, 16:03

  yyy

  do roboty sie wez ty zerujaca kreaturo

  Cytuj
  IP: 95.90.xx0.xx0 
 • +14

  Bez wstydu_gość

  28.11.2020, 09:37

  Żenujące

  Mops ma pomagać A nie wyręczać. Jeśli chcesz mieć porządne prezenty..... idz do pracy. Przed świętami markety potrzebują rąk do wystawiania towaru. Na pewno Ci się uda gdzieś zachaczyć. Nie czekaj na mops który znowu Cię upokorzy. Pokaż wszystkim że też potrafisz. Powodzenia

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx5.xx6 
 • -2

  sdfcxz_gość

  29.11.2020, 16:01

  tczew

  Pracownicy mopsu pytaja obywateli jak wyglada ich sytuacja ,kiedy mops chce ując cała rodzinę w jednym domostwie wówczas rodzic sie spiera zeby ując 3 osoby a nie np 5 domowników , po to aby rodzinka była dalej na utrzymaniu mopsu , dla mnie to parodia ! utrzymywanie ludzi kosztem tych pracujących ! Pracownicy mopsu do zwolnienia! Takim sposobem uczą ludzi kombinowania!

  Odpowiedz
  IP: 95.90.xx0.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.